Бърза смяна на изкуствена примамка

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
riboka13
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 12:43 pm

Бърза смяна на изкуствена примамка

Мнение от riboka13 »

Видях подобна тема другаде, но тъй като нямаше ясен отговор искам да попитам как да сменям изк. стръв (воблери, блесни, туистери...) без да трябва да режа повода и да връзвам наново и без да слагам воблера на вирбел, защото нарушава играта??? :roll:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Аз ползвам това и съм доволен ,има различни големини.Ползвам ги за воблери и туистери.За блесни си трябва вирбел :wink: .

Изображение

Изображение
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Мнение от dekata »

Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Аз винаги си използвам вирбели.Моите са като на Барутчията , но имат и метална пластинка.Според мен , най-важното е долната част на вирбела / там където контактува с воблера/ да е заоблена. При мен няма никакви проблеми с играта/може би защото всичките 100-тина воблера които имам са си мое производство/.Бих ви ги показал , но блутута ми прави проблеми с прехвърлянето на данни от апарата. Запазвам си правото за по-нататък. Пък може и да отворя тема "Как да си направим воблери".
Наслука!
Аватар
riboka13
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 12:43 pm

Мнение от riboka13 »

Еййййй, много благодаря! Не съм ги виждал тия скобички в ловно-рибарските, ама ще взема да питам...
Аватар
riboka13
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 12:43 pm

Мнение от riboka13 »

чуруликпенчо написа:Аз винаги си използвам вирбели.Моите са като на Барутчията , но имат и метална пластинка.Според мен , най-важното е долната част на вирбела / там където контактува с воблера/ да е заоблена. При мен няма никакви проблеми с играта/може би защото всичките 100-тина воблера които имам са си мое производство/.Бих ви ги показал , но блутута ми прави проблеми с прехвърлянето на данни от апарата. Запазвам си правото за по-нататък. Пък може и да отворя тема "Как да си направим воблери".
Наслука!
Их! Как сам! Сигурно ще да е много играчка докато се настрои точната игра; ами тялото от дърво ли го правиш. Мнго интересно. Супер, браво!
Аватар
riboka13
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Мар 18, 2007 12:43 pm

Мнение от riboka13 »

Още нещо: ако тази карабинка я сложа на вирбел ще повлияе ли на играта на воблера? Защото ако не сложа вирбел все ще има някакво усукване на влакното.
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Виж в галерията ми какво представляват,макар че там са най-първите ми воблери и още не бях се ошлайфал.По-късно ще пусна и от новите модели.Гарантирам,че играят не по-зле / за някои дори по-добре/ от купешките и резултатите са мн.добри. За цветовете можеш да видиш сам какво представляват.Колкото до материала ,то това не е дърво ,а дураформ.Той се работи мн. по-лесно и най-важното може да се вземе без пари. По-нататък както казах ще пусна една тема по воблеростроене и ще обясня цялата технология.Няма да крия занаята. Наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”