Въпрос за въдица и макара

Модератори: Павел Иванов, sestrata

haslesa
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 6:08 pm

Въпрос за въдица и макара

Мнение от haslesa »

Здравейте, получих като подарък въдица - Abu Garcia Vendetta Spin - 2,40 м. ( 5-20гр.) и макара Ryobi Ecusima 1000. Нямам никакъв опит в спининговият риболов и искам да ви попитам става ли този комплект за риболов най вече на костур и предполагам някоя инцидентна щука, бяла риба на софийските баластриери. И каква марка, размер плетено влакно бихте ми препоръчали за целта. Примамките които имам са най вече блесни и някой друг воблер.
Аватар
mesket4eto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Ное 09, 2013 8:42 pm
Местоположение: Сливен

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от mesket4eto »

Екусимата доста я хвалят магазинерите, че много ставала за спинингов риболов и според мен не е лоша макаричка, не е кой знае какво, но няма да ти създава и проблеми. За плетено влакно колегите ще кажат, ако беше монофил за костур 0.20 си е доволно като дебелина - предвид и читавия аванс на екусимата.
Кръв повръщам - риба не връщам!!!!!
Troli Rapala написа:Така де,но ми писна от реплики-"Купих си Екусима преди 3 дена и съм много доволен"! :shock:
!!!!!
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от Мунчо »

Става.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от pachosz »

haslesa написа:Abu Garcia Vendetta Spin - 2,40 м. ( 5-20гр.) и макара Ryobi Ecusima 1000.
Чудесно комплектче се е получило.
Ше берат ядове тия костури, предчувствам го ;)
kefeto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 234
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 6:09 pm

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от kefeto »

Честито!!!
Много риби да хванеш.Комплекта е прекрасен, а за плетеното считам,че 0,14мм е напълно достатъчно.
Весели празници и много слука!!!!!!!!!!!!!!
dragon1ce
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:24 pm

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от dragon1ce »

Какъв ти е бюджета за плетеното и бърка ли те цвета му?Някакви предпочитания?
Иначе честито за комплекта и много кустурчета
haslesa
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 6:08 pm

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от haslesa »

Благодаря колеги, бюджета който мога да отделя за влакно е 50-60 лева.
Аватар
guspata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Авг 16, 2012 9:45 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от guspata »

Според мен ето това ще ти свърши перфектна работа размер #1,2(14,9lb)
http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... e-pe4-150m" onclick="window.open(this.href);return false;
Успех !!!
dragon1ce
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:24 pm

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от dragon1ce »

Същото предложение като на колегата guspata.
Малко инфо
# 0.8 / 0.148 mm
1 / 0.165 mm
# 1.2 / 0.185 mm
Значи за костуре по хубажо 0.8 но ако мислиш да търсиш и другите видове по добре 1.2
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от Sleepwalker_ »

Щом ще се лови предимно костурец, за какво са дебелини от 0.18-0.20 ПЛЕТЕНО? :shock: Това е прекалено дебело влакно за такива риби според мене. Моят съвет - ако колегата ще ползва предимно въртележки, да си вземе едно монофилно влакно 0.16 (което в общия случай отговаря на 0.18), тъй като все пак очакваме и някоя щука. От опит мога да кажа, че Фокус Спин, макар и за 5 кинта, си е едно много хубаво влакънце и неведнъж е било хвалено тук във форума. Разбира се има и по-скъпи и по-качествени варианти, както за всичко. Ако обаче рибата ще се търси предимно с воблери и силикони, да намотае едно 0.6 плетено влакно, което с кадърно задвъдично устройство може да се справи с риба от порядъка на 3 и нещо килограма. Ако пък има и две шпули макарата, може едновременно да се вземат и двата типа влакно а различните ситуации.
Аватар
metodid
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 352
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:52 am
Местоположение: Враца

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от metodid »

Sleepwalker_ написа:Щом ще се лови предимно костурец, за какво са дебелини от 0.18-0.20 ПЛЕТЕНО? :shock: Това е прекалено дебело влакно за такива риби според мене. Моят съвет - ако колегата ще ползва предимно въртележки, да си вземе едно монофилно влакно 0.16 (което в общия случай отговаря на 0.18), тъй като все пак очакваме и някоя щука. От опит мога да кажа, че Фокус Спин, макар и за 5 кинта, си е едно много хубаво влакънце и неведнъж е било хвалено тук във форума. Разбира се има и по-скъпи и по-качествени варианти, както за всичко. Ако обаче рибата ще се търси предимно с воблери и силикони, да намотае едно 0.6 плетено влакно, което с кадърно задвъдично устройство може да се справи с риба от порядъка на 3 и нещо килограма. Ако пък има и две шпули макарата, може едновременно да се вземат и двата типа влакно а различните ситуации.

Най-добре да се навият и двата вида на двете шпули за различните цели на риболов. А като се има предвид, че колегата е начинаещ, съм сигурен, че плетеното ще се изплати доста бързо от спасени примамки. Поздрави!
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от Мунчо »

dragon1ce написа:Същото предложение като на колегата guspata.
Малко инфо
# 0.8 / 0.148 mm
1 / 0.165 mm
# 1.2 / 0.185 mm
Значи за костуре по хубажо 0.8 но ако мислиш да търсиш и другите видове по добре 1.2
Не значи това в случая, независимо от копи-пейста. Няма нужда да бъде объркван колегата...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Gutierez
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 2:30 pm

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от Gutierez »

Бих дал съвет на питащия колега да НЕ си купува от това влакно
guspata написа:Според мен ето това ще ти свърши перфектна работа размер #1,2(14,9lb)
http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... e-pe4-150m" onclick="window.open(this.href);return false;
Успех !!!
Макар, че е Варивас, въпросния модел влакно за мен лично е пълен боклук. По дебело е от обявеното, след 3-тия интензивен излет издръжливостта му пада на половина, пада му покритието, цвета /всъщност не е проблем/, че и той е паднал....

Пауър Про от 10 лб бие това прехвалено влакно по всички показатели.
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от karaburov »

Gutierez написа:Бих дал съвет на питащия колега да НЕ си купува от това влакно
guspata написа:Според мен ето това ще ти свърши перфектна работа размер #1,2(14,9lb)
http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... e-pe4-150m" onclick="window.open(this.href);return false;
Успех !!!
Макар, че е Варивас, въпросния модел влакно за мен лично е пълен боклук. По дебело е от обявеното, след 3-тия интензивен излет издръжливостта му пада на половина, пада му покритието, цвета /всъщност не е проблем/, че и той е паднал....

Пауър Про от 10 лб бие това прехвалено влакно по всички показатели.
Подкрепям колегата Gutierez с крака ръце и де що крайник има по мен :lol: :lol: :lol:
Само името му е Варивас,другото е пълен т***к!!!
С четеното във форума човек би останал с впечатлението,че на някой му плащат да рекламира тва влакно! Бих изброил(ползвани от мен влакна по Дунава) поне 5-6 вида в пъти по добри та и по евтини.
Успех на колегите закупили си от това "въже"
Поздрави!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за въдица и макара

Мнение от Павел Иванов »

На мен ми прави впечатление че негативи относно посоченият брейд има дадени от хора закупили си такъв от БГ , което лично на мен ми навява разни други мисли . Имам от посоченият Варивас , не съм си го купувал от БГ , то и по принцип линии никакви ни си купувам от тук де . Покритието му не пада не след три , а след много излети . Здравината му също не ми е направило впечатление да се променя а го имам от както е пуснато в производство . Наистина това е най-бюджетният брейд на фирмата , но освен че е "шумно" друг недостатък няма . За съпоставка с ПП в никакъв случай не може да става дума .

Тук ако имаш предвид мен :
karaburov написа:... С четеното във форума човек би останал с впечатлението,че на някой му плащат да рекламира тва влакно!...
ще те разочаровам тотално . Относно Варивас съм си съставил мнение доста преди изобщо някой да реши да го внася в БГ , а ищаси зе "плащане" биха излезли доста солени на човека който би ми предложил да му "рекламирам" продукцията , вервай ми . В най-добрият случай би му излизло по-изгодно да си я рекламира сам , или да си прави търговията на вече споделени мнения .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”