Смяна на примамки

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Alucard
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 5:52 pm

Смяна на примамки

Мнение от Alucard »

Колеги,кога решавате да смените примамката.Значи отивате на риба закачате дадения вид примамка и започвате да хвърляте,кога решавате,че днес тази примамка е невървежна?Хвърляте определен брой пъти с някоя или пък определено време?Аз трудно експериментирам и ако някоя примамка ми е уловиста си цапам с нея и трудно слагам друга,но сигурно тук греша все пак съм начинаещ в този риболов.
Дано темата не се дублира.
Нещът ма все едри.
Неще,неще па спре.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Смяна на примамки

Мнение от Vid »

Колкото и тъпо да звучи, темата е много любопитна... Много е изписано за различните видове примамки и работата им в бистра-мътна вода, слънчево-облачно време, за сезонните предпочитания на рибите, но наистина никой не е споделил кога една неработеща примамка решава да смени с друга, която се надява да проработи.... А, може би неработещата примамка е работеща, но просто се търси риба там където я няма???

Лично, не мога да отговоря на колегата. Понякога сменям примамката през 10 мин., понякога през час. Нещата са много субективни - смятам всеки си има любима примамка или няколко такива на които залага ако не през целия излет, то през по голямата част от него. Поне Я така правя, защото времето за риболов е кратко и няма как да пробвам все примамки в кутишката, затова залагам на тези, които са ми кадемлии от предходни риболови на съответния водоем..

п.п. Понякога през целия си излет човек лови само с една примамка, както беше при мен вчера по Марица. Забравих си кутишката у дома и взех на заем от моя приятел един воблер. Лових само с него докато не го загубих... :lol: :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Смяна на примамки

Мнение от nikolaiiliew »

Ами +1 за това, което е написал колегата горе... И някак си по усет :lol:
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на примамки

Мнение от pavre »

Брат, спининга е начин да излъжеш рибата с помощта на изкуствена примамка. Всичко останало е плод на фантазията ти. Не се майтапя, избери примамка, подходяща за мястото, настоявай на нея и ако не даде резултат, сменяй и сменяй и сменяй... :) Успех.

PS: Никой не е казал, че риба се закача на първото или второто хвърляне, въпреки, че и това се случва...
darxsoft
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Апр 24, 2011 11:17 pm

Re: Смяна на примамки

Мнение от darxsoft »

Ами аз лично експериментирам много или поне до като не намеря правилната примамка на дадения водоем в точното време. Всеки път различна е вървежна и трябва да се експериментира до като не я уцелиш. В събота беше точно така, бях за риба по Дунав(около Видин), какво ли не пробвах и не ще и не ще, до като не сложих една Клатушка на Мепс - Циклопс и щуките полудяха!
Също смяната много зависи и от наличния арсенал :) :) :) Защото ако си тръгнал с една кутийка с 5-10 примамки, бързо ще разбереш на коя има успех, но ако си тръгнал с повече(както аз правя) си е нужно доста замятане и честа смяна. 5-10 хвърляния и смяна.
Поздрави,
Светльо
nylon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 1:27 pm

Re: Смяна на примамки

Мнение от nylon »

pavre написа:Брат, спининга е начин да излъжеш рибата с помощта на изкуствена примамка. Всичко останало е плод на фантазията ти. Не се майтапя, избери примамка, подходяща за мястото, настоявай на нея и ако не даде резултат, сменяй и сменяй и сменяй... :) Успех.

PS: Никой не е казал, че риба се закача на първото или второто хвърляне, въпреки, че и това се случва...
+1
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Смяна на примамки

Мнение от daniel defoe »

За себе си, през годините, съм стигнал до следния извод:
или си седиш на едно място/вирче и на 15 хвърляния, ако нямаш удари, сменяш примамката или си сменяш позицията след 15 хвърляния, тъй като рибоците стават индиферентни към примамката :wink:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
lomsky
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 1:56 pm

Re: Смяна на примамки

Мнение от lomsky »

Колега, щом си начинаещ значи си необременен с теория и това е на-голямото ти предимство.Няма правилен или неправилен подход, прави както си знаеш и ще ти върви.
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на примамки

Мнение от dimmitov »

И аз един тъп въпрос да задам. Примамките просто ги вързвате за основното влакно или плетеняк или ги закачате с някакви карабинки?Не ми се смейте много ама и аз съм чисто гол в спининга.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Trolling Catfish
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Юли 03, 2013 10:45 am

Re: Смяна на примамки

Мнение от Trolling Catfish »

Колега добре е да се сменят примамки защото на една и съща примамка да упорстваш е "тъпо" но по някой път упорството и търпението се отплащат с хубава риба поне при мен е така.Когато не ме мързи ги сменят на 30 минути или 40-50 хвърляния,а когато ме мързи си цапам с една примамка и по 2-3 часа.Но определено е по добре да се сменят.
Поздрави и успех за напред в риболова на спининг. :D
Аватар
pavkata_10
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 10:01 am

Re: Смяна на примамки

Мнение от pavkata_10 »

Напълно споделям мнението на колегата Vid. По принцип сменям примамките според естеството на мястото, на което съм. Наистина си имам фаворити и когато на дадено място не дадат резултат, това не винаги значи, че не са подходящи, а е възможно просто там да я няма търсената от нас риба... поне аз така мисля. :)
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Смяна на примамки

Мнение от metoo »

Дори и да има търсената от тебе риба, колкото и примки да смениш пак може да не удари.
Аватар
Alucard
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 5:52 pm

Re: Смяна на примамки

Мнение от Alucard »

Понеже преди 2 седмици бях на Вит и на една блесничка клатушка щуките си я харесваха и хванах,а на следващата седмица място също,блесни и те,но удари нямаше е имах 2-3,но мисля,че щуклаците искаха да прогонят блесната отколкото да я хапнат,но това за 3-4 часа.Та в тази насока ми се стори интересно какво ще кажат по-опитните от мен по този въпрос.Следващия риболов ще експериментирам повече.
На слука на всики.
Нещът ма все едри.
Неще,неще па спре.
Аватар
Стонин МаХенд
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 480
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 2:52 pm
Местоположение: Орит
Обратна връзка:

Re: Смяна на примамки

Мнение от Стонин МаХенд »

Днеска отиваш хвърляш 5 примамки и кълве на 2 от тях. На другият ден тези 2-те, които са били уловисти ловят само водорасли, а останалите, които предния ден не са се отчели, днес привличат вниманието на рибите.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Смяна на примамки

Мнение от rikitikitavi »

Аз сменям примамките според смяна на мястото.
Едно е по-дълбоко от друго и на едното е по бистро от другото.
Също и според поведението на рибата.Виждаме активно гонене -слагам агресивна примамка. Няма видимо гонене-примамка с по слаба игра.
Говоря за щука и костур.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”