Навиване на плетено влакно

Модератори: Павел Иванов, sestrata

dido18
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 2:03 am

Навиване на плетено влакно

Мнение от dido18 »

Колеги кажете как да го навия плетеното влакно с подложка под него.С монофила аз процедирам така- навивам монофила примерно 150 м и добавям подложката после я навивам влакното с подложката на другата шпула. Това ако го направя с плетеняка ще имам ли проблем ще се усуче ли влакното ?Предложете как да го навия с подложка без да се усуче.
toshiro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 2:23 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от toshiro »

Няма да се усуче. Само гледай като навиваш плетеното от ролката да я сложиш някъде на пода и развиването да е обратно на часовниковата стрелка.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от pachosz »

toshiro написа:...да е обратно на часовниковата стрелка.
Колега, то като я гледаш от едната страна ролката, е обратно на часовниковата стрелка, а от другата страна погледнато си е по ч.с. ;) А де, от коя страна да гледа колегата :)
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от stas »

Колегата го е казал много ясно- посоката на навиване да съвпада с посоката на развиване от шпулата(това еднозначно определя положението на ролката на пода).
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от Митко Кирилов »

Препоръчва се при навиване на плетено влакно да сложиш шпулата в кофа с вода!?1 :D
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Митко Кирилов написа:Препоръчва се при навиване на плетено влакно да сложиш шпулата в кофа с вода!?1 :D
Аз правя така независимо какво влакно (монофил или плетеняк) навивам на шпулата.
Изображение
Изображение
colorado
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:02 pm

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от colorado »

Аз пускам ролката с влакното в съд с вода и навивам. Влажно влакното се реди перфектно!
simonb
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:24 am
Местоположение: Варна

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от simonb »

Извинявам се че ви развалям реденето на влакното, ама какво ще кажете за това, 300 метра за 9 долара ?
Някой има ли такова ? Китайско, сайта е проверен.
http://www.aliexpress.com/item/FREE-SHI ... 11466.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от Vid »

Мяза ми като онова Пауър Пор за около 12 лв. - як сезал, нема къЦане, ама фЪргаш на не повече от 10м. дистанция и като тупне във водата, рибите вече са избегали....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
simonb
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:24 am
Местоположение: Варна

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от simonb »

Vid написа:Мяза ми като онова Пауър Пор за около 12 лв. - як сезал, нема къЦане, ама фЪргаш на не повече от 10м. дистанция и като тупне във водата, рибите вече са избегали....
Колега, може и да си прав, ама това са ти само догадки, може да се окаже и хубаво, нищо не се знае ! :?: Той и телефона ми е китайски (Леново А660), ама ела да видиш дали не се конкурира с Галаксита и АйФони, че и водоустойчив на всичко отгоре, демек язовирски телефон.. :lol:
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от С.Върбанов »

Няма да се окаже хубаво :wink:

п.п. За простир става !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
fedoracore
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 5:40 pm
Местоположение: столицата
Обратна връзка:

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от fedoracore »

simonb написа:
Vid написа:Мяза ми като онова Пауър Пор за около 12 лв. - як сезал, нема къЦане, ама фЪргаш на не повече от 10м. дистанция и като тупне във водата, рибите вече са избегали....
Колега, може и да си прав, ама това са ти само догадки, може да се окаже и хубаво, нищо не се знае ! :?: Той и телефона ми е китайски (Леново А660), ама ела да видиш дали не се конкурира с Галаксита и АйФони, че и водоустойчив на всичко отгоре, демек язовирски телефон.. :lol:
тука ме изкефи за Леновото А660 :D си затрая .
та за плетеняка ще е сьщия като Леново пробваи го .
хората нямаше да дават по 70-100 кинта за хубав плетеняк .
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от Vid »

Колеги, не са ебавайте с тъпотии.. И Я не вервах, ама добрите влакна са тези на VARIVAS, YGK, Toray пр., т.е. японски плетеняци за малко повече пари... Пауър прото истинското, както и Пенна истинския също са много читави, но за по груб риболов както е при Марица... :lol:
Днес минах през магазина на voblershop и видях плетеняка на Duel в размера си 200м. за 50лв., което си е много чиетаво и напраО "без пари"...

И тук да споделя, Я като абсолютен аматьор как навивам плетеняци на шпулите и проблем не съм имал, щото от години не съм навивал друго.
Та, набутвам в ролката един молив, така че да се върти докато се развива..., която ми я държи помощник, при липса на такъв я втъквам между пръстите на краката.. :lol: Ползвам само долната снадка на въдицата с големия водач, като при навиването стискам влакното с ръкавица или парцал с дясната ръка преди водача, а въртя с лявата, за да му дам необходимата тяга за да не се навива рехаво.... Кофи с вода не ползвам.
Това е, досега не съм имал проблем с брейдовете навити по този начин. Ако има проблем, той определено идва от другаде - в 90% е от макарата или начина и на редене на влакното...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от gergi762 »

Както и да го навиете влакното,при първото по-далечно хвърляне всички методи отпадат и то се навива според макарата и примамката.
Остави само стъпки
dido18
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 2:03 am

Re: Навиване на плетено влакно

Мнение от dido18 »

Навиването на плетено ми е ясно как става.Значи първо си навивам плетеното влакно след това добавям подложката.И след това го навивам заедно с подложката обратно на другата шпула.Въпроса ми е ще се усуче ли плетеняка при прехвърлянето от шпулите ?
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”