покупка на грипер

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

покупка на грипер

Мнение от КалинПетров »

Колеги бихте ли ми помогнете с инфо за някой грипер спрял съм се на този http://megafishing.bg/product/1869/shti ... antar.html и този http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=2883 някай ползвал ли ги е?Или ако знете някой читав да ми помогнете за избор!Мерси!!
Изображение
Reel Tuning
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: покупка на грипер

Мнение от КалинПетров »

закупих тази щипка мисля ме направих добър избор http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=86&t=70553
Изображение
Reel Tuning
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: покупка на грипер

Мнение от JettroniX »

KalinBoloneza написа:закупих тази щипка мисля ме направих добър избор http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=86&t=70553
Хах много оригинално направена - с кобур и изглеждаща като пистолет 8) .
Интересно как така, никой няма мнение във форума относно гриперите :)
Аз още си джиткам с кепа Калине :smt117 , че ми е 3 метра телескопичен и ми е помагал доста пъти :D Иначе си бях харесал тази на Салмо , но само с харесването си остана :D
Изображение
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: покупка на грипер

Мнение от КалинПетров »

понякога кепа непомага рибата не влиза ай с щипката по ефектно и може да си я снимаш после по спокойно!
Изображение
Reel Tuning
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: покупка на грипер

Мнение от Vid »

KalinBoloneza написа:понякога кепа непомага рибата не влиза ай с щипката по ефектно и може да си я снимаш после по спокойно!
Принципно си прав колега, Но моето старомодно мнение е - ни кеп, ни грип при спин риболова. Всичките си закачени рибки ги хващам с гола ръка. Защото, кепа е доста неудобен за носене, особено при по дълъг преход и газене и защо е нужно да се мъкне? Грипера, определено е по добрия вариант, но съм бил свидетел на много изпуснати-откачени риби при опита за захващане с такъв, а не в последствие...
И така, за в бъдеще смятам да си хващам рибките с гола ръка, то и има тръпка в това. Къф риболов е това, да се върнеш в къщи без риби, че даже и ръцете ти да не миришат на риба :lol:
Основен и задължителен инструмент без който не може никой спинингист са кохерите. То, за да може да бъде откачена и пусната рибата с минимални наранявания от куките, а при някои случаи и риби дори е невъзможно освобождаване без кохер.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: покупка на грипер

Мнение от КалинПетров »

Vid написа:
KalinBoloneza написа:понякога кепа непомага рибата не влиза ай с щипката по ефектно и може да си я снимаш после по спокойно!
Принципно си прав колега, Но моето старомодно мнение е - ни кеп, ни грип при спин риболова. Всичките си закачени рибки ги хващам с гола ръка. Защото, кепа е доста неудобен за носене, особено при по дълъг преход и газене и защо е нужно да се мъкне? Грипера, определено е по добрия вариант, но съм бил свидетел на много изпуснати-откачени риби при опита за захващане с такъв, а не в последствие...
И така, за в бъдеще смятам да си хващам рибките с гола ръка, то и има тръпка в това. Къф риболов е това, да се върнеш в къщи без риби, че даже и ръцете ти да не миришат на риба :lol:
Основен и задължителен инструмент без който не може никой спинингист са кохерите. То, за да може да бъде откачена и пусната рибата с минимални наранявания от куките, а при някои случаи и риби дори е невъзможно освобождаване без кохер.
Да Vid прав си аз цяла година си ги хващам без кеп нито щипка и нямам изпусната риба нито една...но имам мерак за грипер...
Изображение
Reel Tuning
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: покупка на грипер

Мнение от Vid »

KalinBoloneza написа:Да Vid прав си аз цяла година си ги хващам без кеп нито щипка и нямам изпусната риба нито една...но имам мерак за грипер...
Абе, и я съм така, ама още се въздържам... И то е щото като хванем някоя риба, примерно най големия распер за сезона по Марица, уловен от Пламен, който да кандидатства за такъв във форумите и при положение, че нямаме ни грипер, ни кантарче, ни ролетка..., всеки гледа на тия риби като на няКва шега или манипулация направена с фотошопа....
Инак, мен лично ме боли оная работа за това, щото риболова е преди всичко кеф...., ама от време на време и спорт, а и признание за положените усилия... :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Monev67
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 7:08 am
Местоположение: Бургас

Re: покупка на грипер

Мнение от Monev67 »

Аз пък няколко пъти се наиграх дето ходя с голи ръце.Няма значение че съм изтървал рибата кофтито е ,че две сериозни сомета си заминаха с блесни които бяха много кофти нагълтали.Не съм сигурен дали са оцелели.....ако имах грипер щяха да си тръгнат без железа в устиге.Иначе и аз си хванах распер 4+ килограма ,но определено с такива риби щипката си е щипка -особено на кофти бряг с тънки влакна...или нагазил до кръста по средата на реката.Не съм ползвал но като че ли си мисля , че по лесно бих усмирил риба за да мога да и откача тройките.Въпроса е ,че си търся нещо малко ,леко и компактно.Колегата Тачев имаше такова ,ама докато се усетя го продаде.Бях си купил някакви пласмасови щипки на рапала -купих ги затова , че са пластмасови ,малки и леки ,но се оказа ,че са пълен боклук.Добре ,че ги загубих и се отървах......Другите за 30-40 лв съм ги гледал ,ама за мен са груби и недодялани.Харесах си колмик за 80-90 лв ама не остава ред.....
Последно промяна от Monev67 на Пет Дек 14, 2012 12:17 am, променено общо 1 път.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: покупка на грипер

Мнение от Vid »

Смятам, че тук не си прав.
Относно сома, същия се хваща задължително с ръка (изключая оня инструмент наречен канджа), по големите задължително с ръкавица, че белезите по пръстите с гола ръка от големите риби остават бая дълго време...
За останалите видове риби, не влизам в спор, кой как си реши, въпрос на лично мнение...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Monev67
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 7:08 am
Местоположение: Бургас

Re: покупка на грипер

Мнение от Monev67 »

Vid написа:Смятам, че тук не си прав.
Относно сома, същия се хваща задължително с ръка (изключая оня инструмент наречен канджа), по големите задължително с ръкавица, че белезите по пръстите с гола ръка от големите риби остават бая дълго време...
За останалите видове риби, не влизам в спор, кой как си реши, въпрос на лично мнение...
Може би си си прав-мен ме достраша да бръкна в устата му мислейки си какво би станало,ако му бръкна в устата и започне да скача и ме закачи с блесната......по някое сухожилие например.Без бинт или нещо си и намирайки се на 30-40 км от най близката болница.Размисъла траеше само няколко секунди и после си викам -майната му ,но знаеш как става -секунда размисъл = на изтървана риба.Сега не бих се замислил ,но то пък на нашите опоскани реки кой знае кога пак ще ми дойде реда да се пробвам......
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: покупка на грипер

Мнение от Vid »

Monev67 написа:Размисъла траеше само няколко секунди и после си викам -майната му ,но знаеш как става -секунда размисъл = на изтървана риба.Сега не бих се замислил ,но то пък на нашите опоскани реки кой знае кога пак ще ми дойде реда да се пробвам......
Тука си напълно прав, Я имам само един читав сом за целия сезон по Марица, да не кажа, че колеги спин-сомаджии нямат и толкоз.... И кога ти удари, вече ич не ти пука от нищо, адреналина е високо горе... :lol:
Сорри, че оспамихме темата на колегата, последния надявам се, че ще ни извини...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: покупка на грипер

Мнение от КалинПетров »

аз нямам нито един сом до сега...но инструмента под името канджа ми се струва много месерски иначе най-много работа върши!а за бъркането в устата на сома тва не е за всеки аз не бих бръгнал без ръкавица!
Изображение
Reel Tuning
Turanag
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Май 04, 2010 3:52 pm

Re: покупка на грипер

Мнение от Turanag »

Инструмента мисля че е по-правилно да се казва ГРИП, а не грипер, но както и да е.
Аз ползвам този - http://www.berkley-fishing.com/products ... -game-tape
Взех си го от Ибей преди година, легна ми на около 50 кинта.
Този е с рулетка, без кантар, има перфектен захват. Ползвал съм и други, но Бърклито вади като че ли най-здравия захват. Факт е че на някои по тежки риби в увиснало положение им къса устната при подскачане на рибата, но не се отваря!
Относно вземането на рибата с ръка - аз не го практикувам, защото повечето риби са достатъчно хлъзгави за да ми трябват 2-3 опита докато я захвана както трябва, докато щипката не прощава от първия път. Освен това понякога не ни достигат 20-30 см до рибата, особено при по-висок бряг, и тук грипа е перфектното решение.
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: покупка на грипер

Мнение от КалинПетров »

значи и аз требва да съм доволен от моята покупка дано да има на какво да я тествам
Изображение
Reel Tuning
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: покупка на грипер

Мнение от JettroniX »

Самия "грип"-ер бих го ползвал за места от "пясъка" или от "средата на реката" както отбелязахте :D ....
Пък на тия зъбатки - щуки и белки не се ли чупят зъбите им от щипката :roll:
Май пак ше си харесам тоя на Салмо :lol:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”