Мисля че е ВАЖНО !!!

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Воблера
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:19 am
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Воблера »

f1team написа:Хммм...защо в Бургас я няма тази петиция...пак ли спим с чорапите :smt017
По обяд говорих с приятели от Бургас, обещаха днес до вечерта да я занесат по рибарските магазини в Краставицата. :!:
На кьоравото врабче Господ му свива гнездото.
Joro_PZ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 5:26 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Joro_PZ »

В Пазарджик петицията е в рибарския магазин на бул. "България" ( при Кольо ). Моля, колегите от града и региона да подкрепят поетата инициатива!
Бирата е поредното доказателство, че Бог ни обича и иска да бъдем щастливи.
nissana
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 3:40 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от nissana »

Извинявам се на всички,търгащите са си търгаши.Минах днес през магазина на Белополски на Хайдушка Гора и познайте....няма петиция.Иперсонала не знаеше нищо.Въпреки че преди седмица говорих ЛИЧНО с Калоян които ми се кле,че ще направи всичко.Така е ,момчета,ние се биеме със стената,отделяме време,нерви,средства,на тях им е през КУРА,без извинение.Този магазин ще го посетя само още веднъж-на 2ри,ако има някакви подписи.....и ще забравя за магазините Риби и Такъми,това е личното ми решение,както и да не пиша в този форум,без наложителна причина.Няма да се откажа да помагам за каузата,ако ще и да останеме двамата със Стефан и Марко,и хора ,колкото за каре белот.А отделно,че никои в магазините не предлага за подпис Петицията,освен ако не му я поискат.Правете си изводите.
Аватар
cecodevil
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2498
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 7:37 am
Местоположение: Бургас

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от cecodevil »

Ми като не я подкрепят след две години ще продават семки .
Изображение
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от vinil »

Варна, ж.к. "Вл.Варненчик" (магазинчето зад Супер маркет N5)
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от pojara28 »

В подкрепа съм на повечето неща в петицията макар, че има и някои безсмислени.
Според мен основния поблем както винаги у нас е, че държавата е лош стопанин. Става на въпрос зе следното: повечето водоеми у нас са достъпни за всеки без такси, без какъвто и да е контрол говоря не само за затворените водоеми, но и за реките. Държавата отдава под аренда плажовете на черноморието ни за 20 - 30 години с цел печалба и ако искаш да си боднеш чадърчето те чакат с касов бон за 10 лв, а не може на същия принцип да отдаде и поречията за поддържане контрол и достъп /на дружества с нестопанска цел примерно/, защото разбираш ли хората са бедни трябва да скубят риба с ток мрежи и парашути. Така примера ми ще онагледя пак със плажовете ни, гледаш там където е 10+10+10 е чистичко със свободни места без крясъци, селяци и глупаци, а на свободната зона още малко ще легнат един върху друг псуват се, ринат се в собствения си боклук и не им пука. Хайде сега си представете, че примерно поречието на ВИТ от тетевен до Плевен е с достъп 2 лв на ден за пръчка или със спец билет /карта на риболовен клуб/ и примерно имам договор със фирма за охрана/която има бензин/ дали контрола няма да е по-добър мисля че да.
Знаем колко клубове има в България повечето от тях са районирани, какъв е проблема да им се даде право /отговорност/ да стопанисват каквито и да е водоеми - така и те ще се справят по добре финансово и контрол ще има, а и държавата ще мирне откъм чиновници. Пак да добавя примерно не говорим за цялото поречие на реките /както не е арендовано цялото ни крайбрежие/ говорим за отделни вирове, места където зимува рибата. Ако държа за Срума вировете на Симитли Железница Покровник Бяло поле Невестино и т.н. нека останалата чест от реката да е достъпна с риболовен билет така ще се поддържа и популацията на рибите и свестните рибари ще има къде да топнат червия без да газят шишета, торбички или пък някой да им вика - ей няма риба в тая река - и да продължава да мята парашута, без никой да го закача. Казвам го това защото знам как ако един чевек стриктно пази даден вир, без досъп на бракониери, как за 3-4години вира започва да заприличва на рибарник. Повярвайте ми ефекта и гледката на такъв вир са уникални.
скобара е риба проклета
Изображение
Аватар
muharcheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 202
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 9:41 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от muharcheto »

От вчера и в магазин Фиш Мания-
гр.София,кв.Красна Поляна,бул.Н.Мушанов 114-с/у бившия завод 6ти септември.
Човек и добре да живее,рано или късно се жени.
Привет и НАСЛУКА!!!
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от ivelin_1976 »

В гр.Ямбол, магазин Кука :wink:
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от vinil »

А ето и нещо - не толкова позитивно, но за сметка на това - с логично обяснение. Има собственици на магазини, които не искат да рискуват да се лишат с част от клиентите си. А именно - това са хората, с/у които сме обединили усилия в момента - бракониерите. Някак.....има си обяснение това поведение. Няма да го коментирам, нито да спомена такива магазини. Това естествено, няма как да спре начинанието - така че, офанзивата си тече !! :) Поздрави на всички съпричастни на идеята !
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
Воблера
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:19 am
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Воблера »

Ще предадем на 6 декември - Никулден, петицията и подписката на три места:

на премиера Б. Борисов
на мин. на земеделието
на ИАРА

Предвиждаме да се съберем пред централата на ИАРА в София за внасянето на документите.
Снощи говорих повече от половин час с Юксел Кадриев от БТВ. Ще отразят внасянето подписите и петицията в ИАРА. Казаха ми да се съберем колкото е възможно повече хора. Ще искам разрешение от кмета на София за събирането!

Към колегите от София - Заповядайте на 6-ти декември - Никулден, в 13.30 ч. пред Централно управление на ИАРА - София

на бул. “Хр. Ботев” 17. Няма да отнеме повече от 1 час.

Ще дойдат освен от БТВ и от 24 часа и Труд. Това е засега. Преговарям и с други медии да отразят събитието!



Това не е протест - протеста ще го организираме след това, ако не вземат под внимание подписката и петицията. За него трябва голяма подготовка и да дойдат МНОГО хора от страната и от София.

Поздрави!
Стефан
На кьоравото врабче Господ му свива гнездото.
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от каридата »

Петицията може да се подпише и в магазин Мило на Ботева.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
Воблера
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:19 am
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Воблера »

В първата част на петицията ще направим промяна, защото след като я пуснахме за подпис я подкрепиха от още няколко форума и клубове.

На събранието на БФРС на 30 ноември ще донеса петицията и клубове, които искат да я подкрепят могат да сложат по един параф и печат.

Ето пример как ще изглежда новия вариант, могат да се добавят още имена на клубове, които ще я подкрепят:

"Настоящата петиция е изготвена от Сдружение „Спининг клуб Стари видри” и подкрепена от хиляди риболовци, регистрирани във форума на Риболовен портал „Фишинг мания” , от форума на портал „На риба”, от форума на carpbg.com, от форума на GO FISHING BG, клуб „Стримерите”, клуб „Хач”, Сдружение „Рибар”, както и от любители риболовци от цялата страна."
На кьоравото врабче Господ му свива гнездото.
Аватар
melhinor
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 308
Регистриран на: Пет Дек 24, 2010 3:28 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от melhinor »

По принцип не пиша много във форума, основно чета и се уча, но реших да взема отношение по следния въпрос.
Павел Иванов написа:
Всеки желаещ може да я подпише , даже да не е риболовец ! Точно поради тази причина отпадна варианта срещу всеки подписал я , да има и номер на риболовният билет . Петицията е формулирана в този и вид за да е във вариант в който ще и се обърне най-голямо внимание . Във варианта електронна такава обикновено действието след нея е преместване в другият крачол .....

С уважение : Павел Иванов , спининг клуб "Стари видри" .
Хареса ми идеята, а в нашия град няма рибарски магазин та реших да събера и изпратя

на посоченият адрес :
"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6

подписи в подкрепа на петицията от колеги, събрах около 20, утре щях да събирам още, но прочетох това
Воблера написа: .........................................
"Настоящата петиция е изготвена от Сдружение „Спининг клуб Стари видри” и подкрепена от хиляди риболовци, регистрирани във форума на Риболовен портал „Фишинг мания” , от форума на портал „На риба”, от форума на carpbg.com, от форума на GO FISHING BG, клуб „Стримерите”, клуб „Хач”, Сдружение „Рибар”, както и от любители риболовци от цялата страна."
Та се чудя колегите, колегата Павел Иванов се беше постарал, защо трябваше да се изменя началото, какво като не са цитирани клубове и форуми подкрепили петицията, а нима трябва в първа точка да се цитира всеки поименно ........... :shock:
tenesista_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 301
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 9:18 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от tenesista_ »

Господари на ефира не могат ли да вземат отношение по нашия проблем
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от jagger1 »

melhinor написа:По принцип не пиша много във форума, основно чета и се уча, но реших да взема отношение по следния въпрос.
Павел Иванов написа:
Всеки желаещ може да я подпише , даже да не е риболовец ! Точно поради тази причина отпадна варианта срещу всеки подписал я , да има и номер на риболовният билет . Петицията е формулирана в този и вид за да е във вариант в който ще и се обърне най-голямо внимание . Във варианта електронна такава обикновено действието след нея е преместване в другият крачол .....

С уважение : Павел Иванов , спининг клуб "Стари видри" .
Хареса ми идеята, а в нашия град няма рибарски магазин та реших да събера и изпратя

на посоченият адрес :
"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6

подписи в подкрепа на петицията от колеги, събрах около 20, утре щях да събирам още, но прочетох това
Воблера написа: .........................................
"Настоящата петиция е изготвена от Сдружение „Спининг клуб Стари видри” и подкрепена от хиляди риболовци, регистрирани във форума на Риболовен портал „Фишинг мания” , от форума на портал „На риба”, от форума на carpbg.com, от форума на GO FISHING BG, клуб „Стримерите”, клуб „Хач”, Сдружение „Рибар”, както и от любители риболовци от цялата страна."
Та се чудя колегите, колегата Павел Иванов се беше постарал, защо трябваше да се изменя началото, какво като не са цитирани клубове и форуми подкрепили петицията, а нима трябва в първа точка да се цитира всеки поименно ........... :shock:
Колега, продължавай да събираш подписи. Дори и тези 20 подписа да изпратиш, от мен поклон, че се включи и не остана пасивен. Изпрати подписите в клуба на посочения адрес. А това, че ще се промени "главата" на петицията, в която са включени изброените клубове, не е лошо. Има предложение в един от форумите, да се допълни "главата" още и с " и много граждани" или, както се приеме. Петицията се подписва в момента и от много хора, които нямат нищо общо с риболова, но са съпричастни. Не трябва да те притеснява поста на колегата за промяната в "главата" на петицията. Това е само допълнение към клуба-инициатор на петицията. След като се съберат подписите, сигурно ще има и още други упоменати (но не поименно отделни лица). Просто изпрати подписите на посочения адрес, за което ти благодаря. Бъди жив и здрав.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”