Мисля че е ВАЖНО !!!

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Много ми е интересно от къде черпиш тази информация ако не е тайна ?
Лично аз не мисля че 11380 реални подписа , под реална а не интернет петиция , събрани за десетина дни са малко . То верно че моето си мнение е независимо и от него нищо не зависи но ако наистина нищо не стане си има следващи стъпки които ще бъдат предприети .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
tenesista_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 301
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 9:18 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от tenesista_ »

Колега аз силно се надявам да се получи нещо но до колкото чета из вестниците единственото нещо което може би ще се промени са цените на билетите
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Точно те според мен не трябва да се променят . Така просто ще се увеличът ловящите без билет и нито "хазната" ще е на кяр , нито нашите проблеми ще са решени . Решението е да се увеличът глобите поне по десет и да се накарат хората които имат право да ги налагат да се раздвижат а не да се чудят в кой крачол да си го преместят .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от INCUBUS »

Има и един друг много голям проблем-изобщо не подготвят актосъставителите както трябва откъм познаване на ЗАНН.Масово допускат съществени нарушения при съставянето на акта,което в последствие при обжалване по съдебен ред води до отмяна на съответното наказателно постановление.Така се обезсмисля целия труд по установяване на нарушението,губи значение и размера на наказанието.
tenesista_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 301
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 9:18 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от tenesista_ »

Искам да попитам вярно ли е че с професионален билет може да се практикува нощен риболов? С 2 думи бракониерите могат да пускат мрежи а рибарите с обикновени билети могат само да ги гледат? :D
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Не , не може ! Нощният риболов във вътрешните ни водоеми и в река Дунав е забранен без значение от билета .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
dobabl
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:06 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от dobabl »

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
stermac
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 2:17 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от stermac »

Докато риболовците не се обединят както трябва няма как да има промени!
Стефан
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 10:23 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Стефан »

Здравейте!
Тъй като темата си свърши работата, но още не е изтрита, използвам да повдигна и някои други въпроси. Става въпрос за по-маловажни забрани в закона и наредбите за риболова, които са в ущърб не на браконерите, а на редовните риболовци. Първо - защо трябва да е забранен нощния риболов с въдица от брега? Най-приятните ми спомени от миналото в риболова ми са когато съм хвърлил въдицата нощем в язовира, легнал съм до пръчките в тъмното под звездите и съм слушал звънчето когато рибата кълве. Емоцията от нощния риболов е несравнима с дневния. Освен това много хищни риби ловуват предимно нощем. Те стават достъпни само за браконерите. Второ - защо по реките е разрешена само една пръчка? Има много вирове, които са големи колкото един микроязовир. Защо да не мога да ловя с една пръчка на плувка и с една, да речем, на дъно? Имам познати, които са платили актове за това, че на пружините за дъно са сложили три куки или пък не са имали документ /касова бележка от магазин/ че са си купили малки рибки за стръв. Това ли са големите нарушители заради което намаля драстично рибата във водоемите? Не мога ли да развъждам и съхранявам рибки за стръв в аквариум в къщи? Защо трябва при проверка да показвам касова бележка за рибките когато според закона касовата бележка се съхранява до напускане на обекта /магазина/.
Очаквам да прочета мнението на колегите по тези въпроси, защото си мисля, че тези, които са писали законите и наредбите никога не са практикували спортен риболов.
Направих успешен излет - не загубих нито една пръчка :)
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от pojara28 »

Това за отделните мини недоразумения в нормативната база е ясно, но аз съм на принципа, че дори и не дотам обмислена правна норма трябва да се спазва, защото неспазването на нормите води до анархията по нашите водоеми. Видно е и че е нараснала обществената потребност определени законови и подзаконови актове да се променят,което налага тяхното актуализиране. Докато това не стане съществуващите норми трябва да се спазват. Другото ни приравнява към онези, срещу които сме, надявам се всички, в този форум - бракониерите. Аз също съм против забраната за нощен риболов, против съм и тази за едната въдица на река/но ги спазвам/, но ако трябва да удостовериш че си купил живите рибки за стръв то тогава трябва да можеш да го направиш. Нали искаме ред за всички не само за другите.
ПС На същия принцип бракониерите си мислят че използването на мрежи тройки тн е глупаво ограничение.
скобара е риба проклета
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Темата все още не си е свършила работата за да бъде изтрита :wink: Просто е минало само началото . От тук на там предстои да се види дали всичко е имало някакъв ефект , какъв е бил той и ако е незадоволителен съответните последващи действия .
Инак pojara28 е дал единственият правилен отговор по питането в случаят виждам .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
dikata1975
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 9:44 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от dikata1975 »

но ако трябва да удостовериш че си купил живите рибки за стръв то тогава трябва да можеш да го направиш.
А откъде ли са те?Или като минат през магазина вече може
Аватар
stermac
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 2:17 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от stermac »

Добре,ще си вземем бележките и ще ги поставим в риболовните билети!Ок.А магазинерите от кого ще вземат бележки?От такива като нас дето ги ловим с рачилата!Да си носиме и касови апарати тогава?
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от krokibg »

Мисля че това със стръвта ни е най-малкия проблем :idea: :idea: :idea: Толкова по-сериозни работи има за оправяне,вие за касовите бележки се хващате.Толкова сме неорганизирани,такива самолюбци сме,че всеки дърпа чергата и никои,никого не слуша ! Ако някои каже нещо градивно,веднага се намират няколко мизерника да опорочат нещата.Пълно е със черногледци мамка му.Първо това трябва да превъзмогнем,и да се вземем в ръце всички заедно,иначе всичко е безмислено и само ще се излагаме :idea: :idea: :idea: Много е сложно,всеки да си каже,хайде да го направим и това е,ама не,почват се писаници,приказки и умуване,дали някои не мисли нещо да прави :roll: :roll: :roll: :drinkers:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
stermac
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 2:17 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от stermac »

Наистина ни трябва търпение,толерантност и уважение!Но как да се ОБЕДИНИМ?При положение че сме "риба,рак и щука"!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”