BigFish.bg копира информация от форума!

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от JettroniX »

Искам да сигнализирам, че въпросният сайт копира безплатно информация от форума, а и не само от този форум и неправомерно я изнася в Интернет пространството най-безскрупулно. Считам, че споделяната информация тук относно всичко за риболова не е редно и етично да се представя в посочения сайт тъй като всичко е наготово и безплатно представено само за потребителите на НАРИБА.ком и е в техен ущърб.
Информацията там е така представена, че все едно е неофициална и непотвърдена, но 100% взета от Интернет форума, а и не само от този.
Например: Този сайт BigFish.bg инфото за Марица от де ли е го зимат ?

Распери на спининг до Симеоновград

Сомът по Марица се размърда

Скандалът в Хасково расте – вижте отговора на д-р Милчев!
Май всичко наготово си го взимат, че и безплатно от форума.
Пример от къде е инфото :

За статията на ИАРА Хасково

За Статията за расперите по Марица
Смятам, че да правиш слава на чужд гръб е много долна форма за пробив !
Какво ви е мнението съфорумци ?
Свързан ли е Сайта НАРИБА.ком с посочения сайт ?
Изображение
aaa11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 293
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:14 pm
Местоположение: софия

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от aaa11 »

Е добре де колега какво искаш ,да ти плаща някои като се похвалиш за излета ти ?
имали някакво значение че се копира инфо от един саит в друг,ако се загледаш в други подобни форуми темите се повтарят
Joshua
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 7:10 pm

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от Joshua »

много филми си гледал :Д
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от JettroniX »

Отговори ми тогава на този въпрос : Откъде са взели
тази информация

Май директно от тука
Според теб това коректно ли е ?

Посочения цитат сигурно го има и в още 100 риболовни форума и сайта :lol:
Що за наглост.....
Изображение
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от Redimido »

И к'во? Сигурно са спечелили милиони, без да платят авторските права на автора на темата. :):)
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от fixxer »

Колеги, преди да нападате колегите, които сигнализират, аз ще ви кажа, че това е напълно недопустимо. Съдържанието на сайта може да се използва единствено от потребителите му и авторското право принадлежи единствено на сайта в лицето на неговия автор.

По тази причина, преди години беше спряна секцията "рибите в България", тъй като аз лично поех отговорността, че съм сканирал и редактирал "Българска риболовна енциклопедия". И тъй като е пълно с копиращи, се оказа че 90% от сайтовете с риболовна насоченост са копирали достойно това съдържание от мен. Около 30% от тях също посетиха НСБОП, както направих и аз!
Това са неща, за които всеки трябва да поеме отговорност! В мое лице, аз премахнах публикуваното съдържание и проведох преговори с издателска къща Труд. След като не стигнахме до взаимно съгласие, аз платих на хора, които да направят текущата енциклопедия.
Та за добро или за зло, аз ще подам жалба и ще подкрепя всеки един автор, чието авторско право е било нарушено.
Принципно преразказаните и пренаписаните текстове са обект на ново авторско право, т.е. преразказалия автор започва да има авторски права върху новото произведение и не може да бъде санкциониран от закона за това, че е препредал тази информация под друга форма.

Много по-лесно е съгласието за използване на съдържание да бъде поискано, отколкото след това да се трупат стотици негативи.
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от ourglory »

fixxer написа:Колеги, преди да нападате колегите, които сигнализират, аз ще ви кажа, че това е напълно недопустимо. Съдържанието на сайта може да се използва единствено от потребителите му и авторското право принадлежи единствено на сайта в лицето на неговия автор.
Сайта може ли да бъде автор, на моите публикации?
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от fixxer »

ourglory написа:
fixxer написа:Колеги, преди да нападате колегите, които сигнализират, аз ще ви кажа, че това е напълно недопустимо. Съдържанието на сайта може да се използва единствено от потребителите му и авторското право принадлежи единствено на сайта в лицето на неговия автор.
Сайта може ли да бъде автор, на моите публикации?
Не разбрах, какво точно имаш предвид. В условията за ползване на сайта е написано ясно, какво и кой може да ползва от него. http://www.nariba.com/authorrights.html
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от ourglory »

Значи ли това, че ако копираш моя публикация от сайта в друг, нарушаваш авторското право на nariba.com?
Значи ли, че публикувайки моя авторска статия в сайта, аз се съгласявам да му дам авторските и права?
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от fixxer »

Значи, че ако искаш да публикуваш статия в друг сайт - отиваш и си я публикуваш в другия сайт. Другия сайт, няма право да я използва от тук, освен ако не е получил разрешение.
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от chirusa_bg »

Сайта, за който става дума, се поддържа от колегато от форума Бат Стан и негов колега журналист.
Най-лесно би било да обсъдите въпроса за авторското право с него.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от Redimido »

chirusa_bg написа:Сайта, за който става дума, се поддържа от колегато от форума Бат Стан и негов колега журналист.
Най-лесно би било да обсъдите въпроса за авторското право с него.
+1 :drinkers:
Аватар
genov_eng
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Окт 21, 2004 9:26 am
Местоположение: Пловдив

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от genov_eng »

Излишно се палите, според мен. То и тук повечето неща са взети от други сайтове - статии и снимки. Авторско право може да има за нещо написано от самия теб. Тогава е нормално да търсиш правата на "научния си труд". Едни и същи статии обикалят всички форуми за риболов. Да не говорим за клиповете и филмите.
Подобна кампания се пое и в Пловдивския форум (на който и аз съм "член") и какво стана - в момента пишата само модераторите и тук таме някой академик, останал. Заразата идва май от там :) Страх от това да не би някой случаен колега да разбере нещо за добрите места за риболов :lol:
Успех!
Гено Генов
Изображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от С.Върбанов »

Много е добре да пишеш от твое име , но са рядкост хората , които си водят записки - кое , къде , как , с какво , на какво и т.н. , а още по голяма рядкост са тези , които го споделят и не ги виня за това даже напротив ! Как и защо да го споделят по форумите където гъмжи от бракота и орки дебнещи и попиващи всяко поднесено в перфектен вид инфо :idea: И затова няма информация с наименования и местности за да не настъпи сеч :wink: Докато нещата в милата ни родина не се оправят няма да споделя инфо никога и на никой във който и да е форум защото знам какво следва от това :idea:

п.п. По лесно е да копираш и да пействаш от колкото да ходиш и да обикаляш , като гламав по балкани и дерета и да ти остане само чистия въздух накрая :wink: - това са разсъжденията на болшинството от така наречените " форумни рибари " :idea:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: BigFish.bg копира информация от форума!

Мнение от Redimido »

С.Върбанов написа:
п.п. По лесно е да копираш и да пействаш от колкото да ходиш и да обикаляш , като гламав по балкани и дерета и да ти остане само чистия въздух накрая :wink: - това са разсъжденията на болшинството от така наречените " форумни рибари " :idea:
Факт!
И да добавя: Доста време живях в Испания...държава, която да кажем зачита авторството и правата му, но тук реалността е друга.
По темата, не мисля че в bigfish.bg са публикувани неща, които е проблем да се знаят. Всеки сайт, има източници на информация и ми се ще да вярвам че щом собственика на сайта е член на форума (познат), "филтъра" му на споделена информацията от тук, която публикува няма да допринесе за ущърба на риболова в и без това обезрибената ни държавица.

В България сме, хора! Айде да не правим от мухата- слон!
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”