Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Аватар
andonlov
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 2:41 pm

Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от andonlov »

СДРУЖЕНИЕ ЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик организира на 10.03.2013г. шествие против МОНОПОЛИТЕ, ХАУСА В ДЪРЖАВАТА, ОГРАНИЧАВАНЕ ПРАВОТО НИ НА ЛОВ И РИБОЛОВ, И НЕДОСТАТЪЧНИТЕ УСИЛИЯ И ЗАКОНОВИ МЕРКИ, ПРЕДПРИЕТИ ДОСЕГА, ЗА СЪХРАНЕНИЕ И ОПАЗВАНЕ,НА ГОРИТЕ, ДИВЕЧА И РИБАТА!
Ръководството на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик призовава всички свои членове,приятели и съмишленици да се включат в протестното шествие.
Нначало - 11.00ч. пред сградата на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик.
За връзка: 0889570241
Изображение
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от pitcha »

andonlov написа:СДРУЖЕНИЕ ЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик организира на 10.03.2013г. шествие против МОНОПОЛИТЕ, ХАУСА В ДЪРЖАВАТА, ОГРАНИЧАВАНЕ ПРАВОТО НИ НА ЛОВ И РИБОЛОВ, И НЕДОСТАТЪЧНИТЕ УСИЛИЯ И ЗАКОНОВИ МЕРКИ, ПРЕДПРИЕТИ ДОСЕГА, ЗА СЪХРАНЕНИЕ И ОПАЗВАНЕ,НА ГОРИТЕ, ДИВЕЧА И РИБАТА!
Е, любимата ми организация – НЛРС-СЛРБ се събудила от зимен сън?

Колега,
Ще ви отговоря в качеството ми на член на БЛРС от 1968 година. Въпросното НЛРС-СЛРБ /бивше БЛРС/, в която ЛРД”СОКОЛ 1893” членува, е една от най-престъпните организации, имаща отношение към реките и водоемите у нас. Например - приносът на ловните дружинки към обезрибяването на пъстървовата част от реките е направо непрежалим в последните години.
Нивото на съзнание и морал сред ловците у нас, както и фактът, че ловните дружинки са приютили един куп бивши и настоящи мутри, и че техният начин на мислене вече ви е обладал окончателно, поставят под съмнение целите на рекламираната акция.

Един пример само – в „стопанисвания” от вашата организация водоем – Звъничево – колко щуки са останали? На колко места в същото село се продава „жива риба” и откъде идва тя?
Известно ли ви е, че в този водоем - вашите ловци стрелят по птиците във водата, докато по брега има риболовци, включително и в делнични дни?

Точно тази организация да протестира - Точно по тия въпроси, е направо безумие.
Така че – за ХАУСА - не знам колко голям е проблемът, понеже тоя стил в музиката не е особено популярен у нас, но за хаОса знам, че ако вашата/нашата оганизация се скрие в дън земя – толкова по-добре.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от GODzillata »

andonlov написа:...ХАУСА В ДЪРЖАВАТА...
A за хеви метъла няма ли нещо? :roll: :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от krokibg »

И тези от Сокол са решили да яхнат народадали са им нареждане от партията майка,шествие щели да правят пронтив Монополите,еба ти и парадокса,а те до вчера какви бяха.Някои да е ползвал завзетите от тях бази,за които от години всички плащаме??? Отговора е не :idea: от години ползват базите и са ги раздали на техни си хора,които ги ползват и дерибействат а редовите членове ,нямат право да ги посещават и ако го направят,то си плащат като че ли са на хотел а не са членове.Трябва да им се отнемат всички бази и да се раследва цялостната им дейност а не дасе подкрепят :evil: :evil: :evil: :evil:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от SammY »

Това шествие против монопола на НЛРС-СЛРБ ли е или ? Аз съм ловец и рибар , също така съм от хората които не искат да членуват и пълнят гушите на няква организация , която не си върши работата , но за да бъдеш редовен ловец просто нямаш избор ... Трябват тотално нови закони за опазване на дивеча и рибното богатство , както и да се прекрати техния монопол !
Изображение
Joro_PZ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 5:26 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от Joro_PZ »

Крадеца вика - дръжте крадеца... :axe:
Бирата е поредното доказателство, че Бог ни обича и иска да бъдем щастливи.
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от kodek »

Моите уважения към колегите от БЪЛГАРИЯ,Но да не злословим срещу "Сокол ...Пазарджик"Кое дружество издейства миналата година от министерството и ИАРА да се пусне негов водоем за своите членове през забраната?Единствено .ПАзарджик!Кое дружество покани на среща местното управление на ИАРА и заедно обсъдихме доста проблеми и мерки?Заедно се опитваме да направим так,че бъдещите поколения да има какво да ловят.Не става дума само за "гйол Звъничево", а за всички водоеми в област Пазарджик.Част от тях са: Капитана,Левски,Бошуля,Лозен,Блатница,Овчеполци,Росен,Смилец,Дюлево,Говедаре,Бяга,Попинци,Елшица,Крали Марко,Черногорово,Цар Асен и много други включително БАТАК.Не визирайте предишния председател,(Филипов) който направи доста поразии и от миналата година е сменен.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от krokibg »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от kodek »

pitcha написа:
andonlov написа:СДРУЖЕНИЕ ЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик организира на 10.03.2013г. шествие против МОНОПОЛИТЕ, ХАУСА В ДЪРЖАВАТА, ОГРАНИЧАВАНЕ ПРАВОТО НИ НА ЛОВ И РИБОЛОВ, И НЕДОСТАТЪЧНИТЕ УСИЛИЯ И ЗАКОНОВИ МЕРКИ, ПРЕДПРИЕТИ ДОСЕГА, ЗА СЪХРАНЕНИЕ И ОПАЗВАНЕ,НА ГОРИТЕ, ДИВЕЧА И РИБАТА!
Е, любимата ми организация – НЛРС-СЛРБ се събудила от зимен сън?

Колега,
Ще ви отговоря в качеството ми на член на БЛРС от 1968 година. Въпросното НЛРС-СЛРБ /бивше БЛРС/, в която ЛРД”СОКОЛ 1893” членува, е една от най-престъпните организации, имаща отношение към реките и водоемите у нас. Например - приносът на ловните дружинки към обезрибяването на пъстървовата част от реките е направо непрежалим в последните години.
Нивото на съзнание и морал сред ловците у нас, както и фактът, че ловните дружинки са приютили един куп бивши и настоящи мутри, и че техният начин на мислене вече ви е обладал окончателно, поставят под съмнение целите на рекламираната акция.

Един пример само – в „стопанисвания” от вашата организация водоем – Звъничево – колко щуки са останали? На колко места в същото село се продава „жива риба” и откъде идва тя?
Известно ли ви е, че в този водоем - вашите ловци стрелят по птиците във водата, докато по брега има риболовци, включително и в делнични дни?

Точно тази организация да протестира - Точно по тия въпроси, е направо безумие.
Така че – за ХАУСА - не знам колко голям е проблемът, понеже тоя стил в музиката не е особено популярен у нас, но за хаОса знам, че ако вашата/нашата оганизация се скрие в дън земя – толкова по-добре.
Точно за това те цитирам: Тея хулигани дето стрелят по водоема се водят редови "членове "и аз ги засякох и се обадих на Тошо инспектора, като видяха колата на ЛРД се покриха, но ги заловихме(с помощта на полицията) и се оказа,че единия е регистриран в друг ловен район другия беше нередовен след справка и проверка в служба КОС и на двамата са отнети разрешителните за оръжие.Те са срам за организацията, както и "наши "членове, които заловихме с бракониерски мрежи.Точно за това искаме да проведем ПРОТЕСТ защото някой структури в общината пречат.Всеки член има определени права, но да се бракониерства ,по какъвто и да е начин....Не го приемаме.
(П.С. Колега кроки,ние не се месим в работата на ЛРД Пловдив - гдето си изтъргувахте "микрото"и сега няма къде да ходите, но може да ви поканим при нас(като спазвате всички условия). :D
Кмета на Звъничево ли ще решава кой и как да лови на водоем стопанисван от ЛРД.?Кметтската "мафия" подържана от община пазарджик,....??? за това е протеста, никой не иска да яхва никакви вълни и прочие.Кметовете - долу -да се даде глас на НАС-редовите членове!
Joro_PZ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 5:26 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от Joro_PZ »

Колега, моите уважения към теб и организацията ви, но я ми кажи къде в близост до Пазарджик, включително и в стопанисваните от вас водоеми, обикновения риболовец може да отиде и да направи един нормален риболовен излет :evil: ? Затова ли масово пазарджиклии бият стотици километри, само и само да намерят някъде малко повече останала риба, отколкото по нашия край? И то при условие, че имаме толкова много прекрасни язовири и язовирчета в близост. За съжаление тотално съсипани :evil: . Къде ви е контрола по тия водоеми?
Казваш, че се е сменило ръководството. Ами не го знам това, защото много отдавна не се интересувам от дейността ЛРД"Сокол" по разбираеми причини. Лично аз, пък и моите познати и приятели риболовци, които са не малка част от риболовната гилдия в Пазарджик, не сме усетили да има някаква промяна.
Ако искаш можеш да ми отговориш на зададените въпроси и евентуално да ми кажеш къде греша.
Все пак се надявам наистина да има някаква промяна в организацията ви и тя да е за добро. Но май ще трябва доста да се потрудите, за да се променят нещата и да върнете доверието на хората за да има повече теми в успешни риболовни излети от регион Пазарджик :wink: .
Бирата е поредното доказателство, че Бог ни обича и иска да бъдем щастливи.
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от firepd69 »

Последните двама колеги са абсолютно прави.След август месец на Звъничево се ходи почти само за щука.Кажете ЛРД колко пъти зарибихте с този хищник, повтарял съм го стотици пъти, пък и ръководството предполагам не е сляпо.Второ ,пътя от страната на селото е под всякаква критики тази година е още по - зле.Преди 3-4 години, хвърлиха един камион с чакъл и така се отби номера.Какво прави ЛРД да улесни риболовеца - нищо.Изсраха един фургон за тъпи селски оргии и с това се изчерпва "грижата' към своите членове.Преди да го вземе за стопанисване ЛРД, водоема в Звъничево имаше риба в пъти повече.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от Don4o_62 »

Имах честа да работя 1 г. в едно такова дружество Сокол :wink: та бая работи видях :wink: хич не си губите акъла с вятърни мелници :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от kodek »

Joro_PZ написа:Колега, моите уважения към теб и организацията ви, но я ми кажи къде в близост до Пазарджик, включително и в стопанисваните от вас водоеми, обикновения риболовец може да отиде и да направи един нормален риболовен излет :evil: ? Затова ли масово пазарджиклии бият стотици километри, само и само да намерят някъде малко повече останала риба, отколкото по нашия край? И то при условие, че имаме толкова много прекрасни язовири и язовирчета в близост. За съжаление тотално съсипани :evil: . Къде ви е контрола по тия водоеми?
Казваш, че се е сменило ръководството. Ами не го знам това, защото много отдавна не се интересувам от дейността ЛРД"Сокол" по разбираеми причини. Лично аз, пък и моите познати и приятели риболовци, които са не малка част от риболовната гилдия в Пазарджик, не сме усетили да има някаква промяна.
Ако искаш можеш да ми отговориш на зададените въпроси и евентуално да ми кажеш къде греша.
Все пак се надявам наистина да има някаква промяна в организацията ви и тя да е за добро. Но май ще трябва доста да се потрудите, за да се променят нещата и да върнете доверието на хората за да има повече теми в успешни риболовни излети от регион Пазарджик :wink: .
Защо организацията ВИ? Не е ли наша обща, на сдружените риболовци?Ние не правим "Наша-Ваша "организация, та "Нашата" да осигурява на "Вашата" рибни ресурси и прочие...!
нИЕ САМИТЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЪБЕРЕМ И ДА ДИСКУТИРАМЕ.вСЕКИ ИСКА ДАЙТЕ РИБА И Я ПАЗЕТЕ!ми ПАЗЕТЕ Я И вие И ВСИЧКИ НИЕ.дАЙТЕ ДА СЕ СЪБЕРЕМ, ДА ОБСЪДИМ,КЪДЕ ИМА ПРОПУСКИ И заедно ДА ГИ РЕШАВАМЕ! гЛЕДАМЕ ПРОТЕСТИТЕ: Всеки иска 1000 евра заплата, друг иска водоеми пълни с риба, но дайте мнение, за да се обсъди решение!Дайте всички заедно да сменим старата система.Всеки си стои в къщи на топло и чака някой друг да прави каквото и да е.Много е лесно пред клавиатурата! Елате да се съберем и обсъдим.Как да върнем доверието на хората? КАТО ХОРАТА СТОЯТ ОТСТРАНИ И ЧАКАТ? ВСИЧКИ СА ПОКАНЕНИ НА ДИСКУСИЯ.ЗАЕДНО ДА НАМЕРИМ НАЙ-ДОБРИЯ ВАРИЯНТ, без наши и ваши.
Протеста е срещу монополите- кои монополи? Община Пазарджик примерно предоставя един водоем на СОКОЛ за няколко хил.лв.годишно,но някой кмет решава,че може и срещу доста по-висока такса ? как и откъде да се съберат?Дайте да обсъдим!
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от firepd69 »

Най-доброто което може да направите е да се самозакриете като напълно ненужна и паразитна организация.Днес ревете от Филипов, утре от друг.Тва са стари номенклатурни фатки.
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Протестното шествие на СЛРД”СОКОЛ 1893” - Пазарджик

Мнение от kodek »

firepd69 написа:Най-доброто което може да направите е да се самозакриете като напълно ненужна и паразитна организация.Днес ревете от Филипов, утре от друг.Тва са стари номенклатурни фатки.
Да ще се закрием! Г.Делчев от фирма"Еко-хидро" изкупи концесиите на 20 язовира в областа! с помощта на днешните управляващи-утре ще вземе всички водоеми в областа и ще плащаме по 10лв.на пръчка,(както наложи в тези дето взе) без да е зарибил някъде?Ми хак да ни е . после кой е лудия? дето яде баницата или този който я дава?
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”