Как да съхраним пиавиците живи?

Модератор: Paublo_Eskobar

Стефан
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 10:23 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Как да съхраним пиавиците живи?

Мнение от Стефан »

Колеги, имах успех при ловене на кефал до момента в който ми измряха пиавиците. Държах ги в буркан, на дъното бях сложил мокър пясък, след това пиавиците и отгоре навлажнен мъх. До обед пиавиците бяха добре, но след като времето стана много топло за нула време измряха. Знае ли някой как се съхраняват пиавици и за колко време могат да се запазят живи?
Направих успешен излет - не загубих нито една пръчка :)
Аватар
Wolf_1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 2:35 pm
Местоположение: София

Re: Как да съхраним пиавиците живи?

Мнение от Wolf_1 »

буркана е трябвало да го напълниш с вода но не слагай чешмяна вода защото има хлор трябва да престои 2 часа :)
Аватар
Smokey
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 551
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 9:32 am
Местоположение: София

Re: Как да съхраним пиавиците живи?

Мнение от Smokey »

здравей колега,
за целта си имам малка хладилна чантичка - слагам стръвта и едно .5л шишенце от минерална вода, което предварително съм заледил в камерата и ми издържат съботно-неделен излет ако са на сянка..
успех
Изображение
За да не останем повече рибари отколкото риби в България: Kiss 'n Release!
http://www.youtube.com/watch?v=66sGSTZD ... _1UPUjx2SI
Стефан
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Юли 13, 2006 10:23 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: Как да съхраним пиавиците живи?

Мнение от Стефан »

Мислих във вода, но колега ми каза, че във вода умирали по бързо. За по дълго съхранение може би хладилника е решение, но ако жена ми види пиавици в хладилника става страшно :D
Направих успешен излет - не загубих нито една пръчка :)
Аватар
Wolf_1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 2:35 pm
Местоположение: София

Re: Как да съхраним пиавиците живи?

Мнение от Wolf_1 »

незнам ама да кажеш пиявица да умре във вода е все едно да кажеш че риба ще се удави във вода , водата е естествена среда на пиявиците много пъти съм ги виждал залепени за камъни във водата да си живят освен това съм чел в няколко енциклопедии че е така слагаш ги в бурканче със вода и си готов :)
Nikola Polizovski
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3796
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 5:36 pm
Местоположение: Strumica/Macedonia
Обратна връзка:

Re: Как да съхраним пиавиците живи?

Мнение от Nikola Polizovski »

Значи пиявицата може да живее и в буркан с много вода,и с много малко вода.Важно е да е на хладно,и да и се сложи хартия,съдрани кашони и тем подобно.Когато си видел на самата река че губиш пиявиците,трябвало почесто да им сменяваш водата :wink:
Macedonia
Братко, теб съм те признал! :drinkers: :D
Заклевам се, ще си сложа твоя снимка и преди излет ще я целувам, кръстя, кланям, моля... абе всичко, за да върже кадема! :lol:
Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Re: Как да съхраним пиавиците живи?

Мнение от kaleeff »

Слагаш ги в буркан с влажен пясък и чакъл. И на сянка и няма да имаш проблеми. Изпитано е. Да няма вода!!! Не знам кой ги лови във водата, но лично аз ги събирам под камъните до реката. Айде наслука!!! А защо аджаба изобщо ги съхраняваш? Докато обикаляш реките по брега винаги има. Аз поне така правя.
Фен-клуб Таранка!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Как да съхраним пиавиците живи?

Мнение от snegk »

angel_nikolov написа:незнам ама да кажеш пиявица да умре във вода е все едно да кажеш че риба ще се удави във вода , водата е естествена среда на пиявиците много пъти съм ги виждал залепени за камъни във водата да си живят освен това съм чел в няколко енциклопедии че е така слагаш ги в бурканче със вода и си готов :)
Има няколко модела риби които се давят във водата :wink: За пиявиците е важно влагата и хладинката :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”