захранка за река

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

захранка за река

Мнение от butnik »

Тъй като този сезон е активен риболова на река, и по-специално на скобара и морунажа,искам да споделя как приготвям захранката за този риболов,как захранвам, и каква захранка, и допълнително какво добавям към нея.Захранките които използвам предимно са -Джаксън-река,Промикс -река.При изключения ползвам и фидер захранката на Джаксън.Разбърквам захранката в голяма бака,оставям я да дръпне вода,през това време си приготвям въдицата за риболов,нагласявате всичко ,така,че да не ставате от стола.След 10-15м.пресявам захранката,добавям глина към нея,разбърквам и пресявам още един път.Ако имате хляб претрит през сито-троха,го добавяте накрая,като разбърквате добре още един път.След като сте изучили релефа на дъното пред вас със сонда ,направили сте 2-3 пробни изтичания,подготвяте и топките за основно подхранване.Оформяте топките,и леко ги сплесквате,така по-бавно се размиват и течението не ги търкаля :wink: Ако,ловите с боло,хвърляте топките 5-6 м. над вас,ако ловите с щека ги хвърляте на върха на щеката.Основно подхранвам с 6-7 топки,ако е плитко подхранвам с малки топки ,почесто подхвърляни или с купинг.Дохранването го правя с малки топки,според интензивноста на кълване,трябва да влезете в ритъм.Ако дохранвате с червей,при по-силно течение е хубаво да е с лепило и с мозайка,така ще се отделят по няколко от тях и ще правят една хубава апетитна диря.Има неща с които трябва да се съобразявате с храненето според релефа и дълбочината на реката.Ако е дълбоко пред вас и течението е слабо,подхранваме с големи топки първоначално.Топките се размиват по-бавно.Ако е плитко с по-силно течение е добре да захранваме често с малки топки.Оставям темата на този етап,да има място за разисквания и добавяне на неща които може да съм изпуснал,понеже пиша на прима виста.ИзображениеИзображение
Последно промяна от butnik на Съб Ное 15, 2008 6:12 pm, променено общо 2 пъти.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Днес за скобара перфектно сработи Мондиал Платика и Трохи :wink: Сериозно :D
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
Аватар
RUZBATA
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 422
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 9:51 pm
Местоположение: Димитровград

Re: захранка за река

Мнение от RUZBATA »

Тъи като при нас няма джаксан река ползвам промикс река но едно че е много едро смляна, но и не слепва добре и ако не се ползва както пишеш глина много лесно се отмива от течението!При нас както се досешташ няма и глина така че ползвам накиснат хляб и работите горе- доло заприличват!!
Цяло лято се канех да си събера и пресея маришка пръст и да я ползвам като заместител на глината !!
Въпроса ми е ползвал ли си такава пръст и дали ще върши работа ,особено сега за зимата,когато захранката трябва да е по малко хранителна?
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: захранка за река

Мнение от Бисо »

Ице,ти и за това не фащаш риби :lol: :lol: :lol: ...Шегувам се ,разбира се :D Темата,де си зафанал е точно на време.
Първо,да кажа за тоя Джаксън,това за мен е най-отвратителната захранка,която съм ползвал някога, във всичките и разновидности.Повтарям,"ЗА МЕН",щото съм сигорен,че ще се явят колеги,които ще ме опонират по всякакъв начин,и ще ти развалим хубавата тема.Мнението ми е такова,не,щото не ми харесва опаковката,или цветът :D ,......от опитТИ.
По принцип,начина на приготвяне на повечето захранки си го описал,изключително подробно :prayer: Благодарско за което.......НО....
По нашия край,ако подходиш по подобан начин,съм почти сигурен ,че скобар няма да видиш,а морунаж просто няма :( .За 35-6 години ходене,най-успешния начин "За мен" е:
Стар,достатъчно овлажнен,но не размит хляб,мозайка и бели/не цветни/червеи.Омесени,така,че да може да се прави сравнително твърда топка.С днешния хляб,това става много трудно......Основно захранване,почти няма,защото хляба се одмива бързо.Храненето е умерено,но постояно,Целта е в линията в която извозваме,да има достатъчно`,но не много трохи и бели.Бъркайки,хляб и бели,си осигугоряваме възможност ,стръвта ни да е ,и троха,и бели червеи.
Трудоемко е,но често пъти,само това работи,пробвал съм и на други места..........абе,както казва Венци:

"Скобаро си сака ЛЕБ" :D
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от butnik »

Първо да отговоря на Ruzbata,ако кажеш,че около Димитровград има само цимент,няма да ти повярвам.Все в някой парк,ще е копала някоя къртичка.Пръст ,обикновенна пръст,пресята през сито,това слагам в храната.Бисо,живот и здраве като ви дойда на гости ще пробваме Джаксъна и на струмския скобар.Аз съм доволен от нея,във всичките и разновидности.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: захранка за река

Мнение от Бисо »

Когато,решиш,добре си дошъл.За "Джаксъна",казах,мое мнение,не че не работи,но.....
Предния път,ловиме с Ники/Kininikolai/ един до друг,на 5-6м.растояние.Еднаква дълбочина и течение,почти равно дъно.На мои 4-5 риби,той вадеше една.Беше направил "Джаксън"с малко"Респект",а аз бях с"Филстар" и "Струма".И това не е изолиран случаи,но както казах,мое си наблюдение.Не че ще имам нещо против,да ми промениш мнението за тази захранка,Лично... :D
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: захранка за река

Мнение от snegk »

За всички реки и водоеми е различно.На река Велека рибата бяга от тестени захранки,след разговори с доста колеги разбрах,че рибата се събира на царевица консерва,гранули,жито.Затова,че нищо чудно една захранка да работи на едно място а на друго не :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от butnik »

Аз а и мои приятели сме правили експерименти с различни захранки,няма да споменавам фирми,разликата е в полза на Джаксън.А и не препоръчвам ,само споделям какво правя като съм на реката зимата.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
wewewe
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 8:24 pm

Re: захранка за река

Мнение от wewewe »

Зимно време ловя на Тунджа около Ямболи в интерес на истината най-добър резултат има,когато храня само с лепен червей(особено в най-големите студове).Ако намеря място с групирана риба ползвам и захранка Промикс река и Тъмна ванилия на Филстар по една четвърт и другата половина ми е глина от къртичина.Добавям и доста приблично количество бял червей.Като най-важното е захранката да е с тъмен цвят стегната и да може да носи голямо количество червеи.За там,където ходя,смея да твърдя,че е добра комбинация.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от butnik »

Бял червей добавям жив в захранката,само ако течението е бавно,разбиват топките и храната се измива по-бързо.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
wewewe
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 8:24 pm

Re: захранка за река

Мнение от wewewe »

butnik написа:Бял червей добавям жив в захранката,само ако течението е бавно,разбиват топките и храната се измива по-бързо.

Абсолютно е така-няма спор.По принцип за по-бързо течение само лепен бял с по-едра мозайка.На мнение съм,че зимно време ефекта е по-добър,отколкото при хранене със захранка с умрели бели.
BZI
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1039
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 10:02 pm
Местоположение: Богомил Иринчев - Пловдив

Re: захранка за река

Мнение от BZI »

Първо,да кажа за тоя Джаксън,това за мен е най-отвратителната захранка,която съм ползвал някога, във всичките и разновидности.Повтарям,"ЗА МЕН",щото съм сигорен,че ще се явят колеги,които ще ме опонират по всякакъв начин,и ще ти развалим хубавата тема
Аз съм един от тези които ще те подкрепи. Иначе по въпроса: Незная дали е правилно, но аз си правя храната в къщи. Използвам предимно захранки на Сенсас, ВДЕ, а напоследък добри резултати имам и с мондиала. Тук определено може да се спори безкрайно за това дали белките да са умрели или живи, но екпериментирах нетрадиционно и сложих лепилото за червеи директно при трохите и захранката и белките. Получи се една много добра консистенция, която по мои наблюдения стоеше много добре в течението и много бавно се отмиваше. Имам и чувството, че речните обитатели реагират добре на леко подсолена захранка, но това за ега е само чувство без реални доказателства :D
Изображение Пазете природата чиста !!!!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: захранка за река

Мнение от butnik »

Боги ,живот и здраве другата седмица може да си направим едно излетче да пробваме твойта и мойта захранка,ще ти дам предимство да ловиш под мен :wink: Не става само с ядене иска и........пиене :D И подчертавам,не съм дал препоръка на никой да лови с Джаксън ,а се коментира как захранваме.Ако можех да си позволя на всеки излет да ловя със Сенсас бих го направил,особенно като знам и коя с коя да бъркам.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: захранка за река

Мнение от Бисо »

butnik написа: направил,особенно като знам и коя с коя да бъркам.
Това е интересно.....
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: захранка за река

Мнение от Paublo_Eskobar »

Бисо написа:
butnik написа: направил,особенно като знам и коя с коя да бъркам.
Това е интересно.....
Дам наистина е!Доколкото знам на Сенсас захранките са с доста повече компонента,отколкото на ван дер енде и не всеки може да ги меша првилно за да се получи истинския ефект от храната.Ще чакаме :wink:
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”