Само за каракуда без шаран

Модератор: Paublo_Eskobar

dellete
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 4:05 pm

Само за каракуда без шаран

Мнение от dellete »

Моля Ви помогнете ми
от известно време ходя на един платен водоем в който има шарани до кило и таранка до кило и половина.
Понеже шарана е много каракудата нещо се не мога да я излъжа, а едни колеги един път утрепаха таранката поне 20 по кило наловиха ама не знам на каква стръв и захранка и как игнорираха малките шаранчета.
Та ще можете ли да ми кажете захранка и стръв която да привлича каракудата и да игнорира шарана?
Причината ви е ясна предполагам искам да купя малко каракуда която е сравнително по евтина и по едра.
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от Secret Carp »

dellete написа:Моля Ви помогнете ми
от известно време ходя на един платен водоем в който има шарани до кило и таранка до кило и половина.
Понеже шарана е много каракудата нещо се не мога да я излъжа, а едни колеги един път утрепаха таранката поне 20 по кило наловиха ама не знам на каква стръв и захранка и как игнорираха малките шаранчета.
Та ще можете ли да ми кажете захранка и стръв която да привлича каракудата и да игнорира шарана?
Причината ви е ясна предполагам искам да купя малко каракуда която е сравнително по евтина и по едра.
По принцип се игнорира каракудата,за да се хване шаран,но няма нещо което каракудата да яде а шарана не.Пробвай с жито и по-фин такъм,ако не,на червей,но по-скоро бял :roll:
Аватар
PREDATORst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:59 pm
Местоположение: София

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от PREDATORst »

Secret Carp написа:
dellete написа:Моля Ви помогнете ми
от известно време ходя на един платен водоем в който има шарани до кило и таранка до кило и половина.
Понеже шарана е много каракудата нещо се не мога да я излъжа, а едни колеги един път утрепаха таранката поне 20 по кило наловиха ама не знам на каква стръв и захранка и как игнорираха малките шаранчета.
Та ще можете ли да ми кажете захранка и стръв която да привлича каракудата и да игнорира шарана?
Причината ви е ясна предполагам искам да купя малко каракуда която е сравнително по евтина и по едра.
По принцип се игнорира каракудата,за да се хване шаран,но няма нещо което каракудата да яде а шарана не.Пробвай с жито и по-фин такъм,ако не,на червей,но по-скоро бял :roll:
Ми малкия шаран шзима и на бял!
Аз поне не се сещам как да постъпи колегата
БАТТОНИ
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 160
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 10:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от БАТТОНИ »

Пробвай на жито и храни с него.
dellete
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Ное 26, 2008 4:05 pm

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от dellete »

Много ви благодаря и то искрено.
Мерси че ми отговорихте толкова бързо.
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от SONY »

Ако е малък гьола ( предполагам е такъв ) , никога няма гаранция,че шараните няма да се завъртят даже и покрай житото.Ако набараш някъде да излиза само каракуда,по-добре изобщо не хвърляй нищо във водата,или пробвай с някаква по-финно смляна манджа и на малки топчици.
TICA FAN
Аватар
AzoriS
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 7:36 am

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от AzoriS »

Здрасти баце аз знаеш ли как ги лова по принцип таранките на хранилка с хляб или захракна някаква и стериопор малки топ4енца стерипор и жалта кука орлож нокат номер 8 направо се избиват едрите пробваи наслука
За бракониерите само ЦАРИЦИ
outsider 59
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Нед Ное 09, 2008 9:33 pm
Местоположение: Силистра,на Реката

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от outsider 59 »

Пробваи на малка дълбочина(40-50см),стръв-от царевица във восъчна зрялост до мартеница(торен с бял) или на пропадане (поиграй си малко със тежестите) :smt023 Поздрави и на слука!
gerdemon
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 9:51 am

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от gerdemon »

бих дал савет, свари си 2 пакета кускус
и бъди сигурен ,че всичките червеноперки, бабушки и каракуди ,от водоема ще са при теб
казвам ти го от собствен опит
подхранваи с прашката по-умерено(малко)
желатя ти успех
ВСЯКО ДЕЙСТВИЕ ! - СИ ИМА ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ :)
барона
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1093
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 6:27 pm
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от барона »

Колегата SONY е прав, че трябва да е по финно смляна манджата. По възможност по стегнати и по малки топчета и сходни по цвят с грунта. Ако и това не помогне опитай да храниш и да ловиш с кускус. Не е зле да се допиташ и до местните риболовци. Наслука!
Колкото повече толкова повече!
shekira
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 2:25 pm
Местоположение: Карлово

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от shekira »

ша та разочаровам малко.тая дет си я намислил баце нема да стане.каракудата не подлижи на контрол.
КЪЛВЕ ВЧЕРА И УТРЕ, ДНЕС НЕ ЩЕ
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от Станимир Бегов »

във форума има една захранка хляб със чесан колегата които е писал за нея казва , че на нея се събира предимно каракуда. Пробваи и пиши какъв е резолтата
сомчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1282
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 4:30 pm
Местоположение: София

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от сомчо »

stupi написа:във форума има една захранка хляб със чесан колегата които е писал за нея казва , че на нея се събира предимно каракуда. Пробваи и пиши какъв е резолтата
И шарана яде чесън :wink: Не мисля, че има стръв за каракуда която шарана не я яде.
georg

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от georg »

Бе немойте го измисли!
Пич,сменяй водоема! :wink:
todoroshko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 3:22 pm
Местоположение: София

Re: Само за каракуда без шаран

Мнение от todoroshko »

Както един колега е написал по-горе - на стериопор.Съвсем мънички топченца на кука около 8-9-ка за да можеш да закачиш топчето хубаво.Пък и по-голямата кука игнорира по-малките шарани.Ако действително каракудата е над кило смятам няма да има проблем да се лови на 8-ца кука при положение,че сам ловил и на 4-ка. ;)
Бтв не съм много сигурен дали ще стане но пробвай монтаж с тапа(но от тия по-малките) - по тоя метод съм ловил сумати каракуди,въпреки,че бях тръгнал за толстолоб,но като неще толстолоба,а каракудата пипа реших да пробвам и взе,че стана.Тапа под нея на 50-60 см пружина(добре е да има олово,та да замяташ повечеко ;)) с 2 куки с повод около 7-10 см. и на куките по едно бяло и едно червено топче.Захранка взимаш хляб+някаква захранка за каракуда и си тип топ.Въпреки,че ако в действителност има толкова много шаран колкото казваш е възможно и на стириопора да удря.Но поне избягваш малките шарани,заради голямата кука,а и не си на дъното.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”