пролетни шарани

Модератор: Paublo_Eskobar

kir4o9612
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 6:56 pm

пролетни шарани

Мнение от kir4o9612 »

Как да излъжа някой и друг шаран през пролетта ще ходя на 2 април сигурно, на един малък водоем в които има само шаран та въпросът ми е каква стръв и захранка да ползвам. Благодаря предварително.
Аватар
bo6ko__
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 4:34 pm
Местоположение: Кюстендил-София

Re: пролетни шарани

Мнение от bo6ko__ »

http://forum.nariba.com/viewforum.php?f=150 :idea: Тук търси малко.
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: пролетни шарани

Мнение от alankulu1987 »

Както колегите в другите теми казваха,преди да си хвърли хайвера шарана е малко по муден и по рядко се храни. Предполагам,че няма кой знае каква промяна в нормалната за него храна. Царевица от консерва и малко захранчица би трябвало да свършат работа. Да се надяваме,че до април ще е на истина хубаво времето та да може малко водицата по водоемите да се постопли и рибката да се раздвижи и да почне да Папка :D Успех
Аватар
Mr.Barry
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 7:12 pm
Местоположение: Ловеч

Re: пролетни шарани

Мнение от Mr.Barry »

Ами храни си сега с царевичка, а пък хвърляй на ароматизирана :)
kir4o9612
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 6:56 pm

Re: пролетни шарани

Мнение от kir4o9612 »

мисля че като са по мудни рибите трябва да опитам на бял, торен и кюспе. искам и да питам кое е по добрия вариант белия или пинките
bisqo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 1:42 pm
Местоположение: пловдив

Re: пролетни шарани

Мнение от bisqo »

Пробвай в по плитките води. Малка кука 6-8 номер, повод 20-на см по възможност флорокарбон до 15лб , стръв поп ъп топче(ярък цвят) не по голямо от 15мм, утежни повода така че куката да се вдига на 10-на см, косъма да е къс така че топечето да е опряно в куката или пробвай D-rig. получава се нещо подобно
Изображение
Изображение
Незнанието не е извинение.
kir4o9612
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 6:56 pm

Re: пролетни шарани

Мнение от kir4o9612 »

този водоем е на приятел на дядо ми и там не ходят рибари затова и никой не е хващал на протеинови топчета та аз мисля че стръвта ще им е чужда но все пак благодаря за мнението
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: пролетни шарани

Мнение от snegk »

Проба му е майката а бащата е ходенето за риба.Кой каквото и да ти каже, това може да не отговаря за дадения водоем.Някой водоеми, къде се влива студена вода рибата тръгва да се храни много по-късно.Тогава и на каквото и да я търсиш файда няма.Първо трябва да знаеш, че тя ще търси място за хвърляне на хайвер, това значи ,че трябва да се търси до тръстики треви и др.Това е за през деня, но при идеална тишина, или на другия бряг, далеч от хората.Колкото повече слънце пече, толкова по-на плитко е рибата.Иначе рибата е умряла от глад и се храни добре, стига да има условия за това.За стръвта експериментирай, торен бял, царевица, топчета пелети и всичко друго което се сетиш, дори и шунка :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
lz1igr
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 625
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 7:56 pm
Местоположение: plovdiv

Re: пролетни шарани

Мнение от lz1igr »

Вече направих пробата-шаран 1,8кг на мартеничка,без всякакаво подхранване,дълбочина на водоема-1-1,2м,на перо.Повод 0,14мм,кука №14.По-активен е на жива стръв.Наслука и пиши откъде си.
bisqo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 1:42 pm
Местоположение: пловдив

Re: пролетни шарани

Мнение от bisqo »

kir4o9612 написа:този водоем е на приятел на дядо ми и там не ходят рибари затова и никой не е хващал на протеинови топчета та аз мисля че стръвта ще им е чужда но все пак благодаря за мнението
рибата на снимката е от водоем на които се храни с царевица и жито, изводите са за теб
Изображение
Незнанието не е извинение.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: пролетни шарани

Мнение от boki speca »

Щом е такъв случая пробвай да захраниш с накълцан торен и после лови на торен и сменяй едър с дребен на грозд.Измери си хубаво дъното и стръвта я подай на 5 см над него,да не лежи долу за да се движи червея.Стреляй внимателно с прашка по малко накълцан торен смесен с живи пинки.Много трябва да си тих и го търси в плитките заливи на завет.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
kir4o9612
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 6:56 pm

Re: пролетни шарани

Мнение от kir4o9612 »

благодаря на всички както каза колегата snegk пробата му е майката, и аз ще опитвам цялата априлска ваканция е пред мен
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: пролетни шарани

Мнение от ribolovcho »

от мене един прост съвет,..вземи една лопата и изкопай покрай водата земен червей..и на него пробвай.щом викаш не ходят рибари,сега е до брега рибата..в плиткото излиза..пробвай на червея..като захраниш със малко царевица,жито и малко от въпросните
червей....само че не на дъно а на плувка..и после да почерпиш :drinkers: от ракията на дядо ти....
Изображение
Най добрите са тук
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”