Дата и час: Съб Ное 01, 2014 5:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

За да видите пълното съдържание на форума, трябва да сте регистрирани и да влезнете с профила си.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: въпросче за жъладовия червей
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 12:40 am 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Здравейте колеги,значи имам кофа две жълади и прочетох в една тема от 2008 г.следното
AL KAPONE написа:
:roll: Та чръвчето има доста лесна технология за въдене
Значи.... взимате и събирате една тенекия от сирене жълъди и кора от дърво После събрания матерял се кара на фуражомелка получава се едро брашно на гранули в готовия материал се пускат 100-тина цръвчета а на дъното на тенекията се подлага 5 см. речен пясък. Слага се в тъмно и влажно помещение... примерно мазе в панелен блок. Материала не трябва да изсъхва, чат пат трябва да се напръсква с вода лекичко и да се разравя с ръчица, пръчка или кот дойде....
След около два месеца примерно, вътре има хиляди бройки, които се намират отдолу между пясъчното дъно и гранулите! Дава целогодишно стига да се подържа
Е друго нема за казване....
Аааа.... хубаво е да има река наблизо за да се ползва...
Поздрав
та да попитам някой правил ли го е това и наистина ли става , че ако ги смеля и нищо не стане оставам без стръв за зимата.наслука на всички

Върнете се в началото
 Профил WWW  

въпросче за жъладовия червей

Реклама

Реклама

Заглавие: Re: въпросче за жъладовия червей
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 9:16 am 
сериозен играч
сериозен играч

Галерия: 0 снимки

Жълъдовия червей е ларва на пеперуда която лятото е снесла в жълъда едно две яйца. Няма как от един червей да се получат още червеи.
Най добре е да си получиш сам червеи по следния начин. В кофи и теникии поставяш горска почва четири пръста на дъното и после ги пълниш с жълъд на който точно сега му е времето за бране. Поставяш ги на сечесто място и след време проверяваш дали са пробити жълъдите. От всеки жълъд излиза червейче и се заравя в почвата на дъното. така ще си имаш стабилен добив. :drinkers:

Върнете се в началото
 Профил WWW Personal album  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 9:27 am 
Аватар
кандидат преподавател
кандидат преподавател

Колко жълъд трябва да се нафраска горе-долу?

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 11:18 am 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

dako71 написа:
Жълъдовия червей е ларва на пеперуда която лятото е снесла в жълъда едно две яйца. Няма как от един червей да се получат още червеи.
Най добре е да си получиш сам червеи по следния начин. В кофи и теникии поставяш горска почва четири пръста на дъното и после ги пълниш с жълъд на който точно сега му е времето за бране. Поставяш ги на сечесто място и след време проверяваш дали са пробити жълъдите. От всеки жълъд излиза червейче и се заравя в почвата на дъното. така ще си имаш стабилен добив. :drinkers:

колега и аз таки ги правя даже имам и реколта вече,ама затова питам дали някои е правил така.аз досега по описания начин от теб съм ги вадил.ако има пробвали да споделят станало ли е нещо.поздави на всички

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 9:57 pm 
сериозен играч
сериозен играч

От червей няма начин да станат червеи така че си карай по стария начин :D

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 10:51 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

antivik написа:
Колко жълъд трябва да се нафраска горе-долу?

аз със две три кофи изкарвам зимата.в момента жъладите ми са на 4-и дена и има над 140 червея,до толкова броих.това от една кофа

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: въпросче за жъладовия червей

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2011 10:34 am 
Аватар
кандидат преподавател
кандидат преподавател

Ще взема да мръдна тази събота по баирите със самара да насъбера малце жълъд и да пробвам тази чудесия може па да стане добре. :?

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2011 7:33 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

няма ли някой който е пробвал :D :D

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 14, 2011 8:51 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

stefan4etoo написа:

Направи както казва dako71, и ти гарантирам богата реколта.Този червей, го има и в кестените,които се ядат.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 14, 2011 11:27 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

emsi написа:
stefan4etoo написа:

Направи както казва dako71, и ти гарантирам богата реколта.Този червей, го има и в кестените,които се ядат.

писъл съм по горе ,че и аз си ги въдя така и имам доста вече :D ,ама я кажи ядливите кестени и на тях ли им е сезона сега като на обикновенния че не съм запознат.и ако си купя от пазара(знам че ги продават)дали ще стане нещо :D :D .поздрави

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 15, 2011 8:13 pm 
научил се да хвърля
научил се да хвърля

stefan4etoo написа:
emsi написа:
stefan4etoo написа:

писъл съм по горе ,че и аз си ги въдя така и имам доста вече :D ,ама я кажи ядливите кестени и на тях ли им е сезона сега като на обикновенния че не съм запознат.и ако си купя от пазара(знам че ги продават)дали ще стане нещо :D :D .поздрави

Да,точно сега им е сезона.Аз работя на зеленчукова борса,и в момента колегите карат от Петрич в чували, и ги продават,аз първите жълъдови червеи си ги събирам от тях, под всеки чувал от кестени, има доста материал.Затова дадох пример че този червей, може да се произвежда, и от ядливия кестен,не от дивия кестен.

Върнете се в началото
 Профил WWW  

Re: въпросче за жъладовия червей

Реклама

Реклама

МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2011 11:03 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

благодаря за отговора колега :D

Върнете се в началото
 Профил WWW  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2011 11:37 pm 
Аватар
разбира нещата
разбира нещата

Галерия: 111 снимки

Четох, четох, ама нещо не ми става ясно:
Ясно за подредбата на материала в тенекето. Това, което не ми става ясно е изразът "развъждане". Мисля си, че от червей - червей не може да се развъди. Примерно, ако сложа един "заразен" жълъд или кестен заедно с един "здрав", значи ли, че ще се пръкнат два червея? Така, както четох мненията на колегите, стигам до извода, че материалът (жълъдите или кестените) трябва предварително да са "заразени" с този червей, който до определен момент живее в съответното жълъдче или кестенче и след определено време го напуска. Или казано с други думи, получаването на реколта от жълъдови (кестенови, лешникови) червеи се свежда до "измъкването" им от съответния плод. Или, колкото са били "заразените" плодчета (жълъди, кестени, лешници), толкова и червеи ще се получат. Правилно ли съм ви разбрал? Благодаря предварително за отговорите на всички.

Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 5:58 am 
ще става разбирач
ще става разбирач

Галерия: 48 снимки

Правилно си разбрал.Имаше тема за жълъдовият червей в която подробно е разнищен въпроса.Не си спомням в този или другият форум беше.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 8:36 pm 
сериозен играч
сериозен играч

Галерия: 0 снимки

jagger1 написа:
Четох, четох, ама нещо не ми става ясно:
Ясно за подредбата на материала в тенекето. Това, което не ми става ясно е изразът "развъждане". Мисля си, че от червей - червей не може да се развъди. Примерно, ако сложа един "заразен" жълъд или кестен заедно с един "здрав", значи ли, че ще се пръкнат два червея? Така, както четох мненията на колегите, стигам до извода, че материалът (жълъдите или кестените) трябва предварително да са "заразени" с този червей, който до определен момент живее в съответното жълъдче или кестенче и след определено време го напуска. Или казано с други думи, получаването на реколта от жълъдови (кестенови, лешникови) червеи се свежда до "измъкването" им от съответния плод. Или, колкото са били "заразените" плодчета (жълъди, кестени, лешници), толкова и червеи ще се получат. Правилно ли съм ви разбрал? Благодаря предварително за отговорите на всички.

Точно колега. В 90% от ядките има по червече в някой по два и повече. Аз например завчера набрах една чанта и докато я закарм до дома на дъното вече имаше десетина изпаднали червейчета. Дерзайте за да имате качествена стръв през зимата. С всеки изминал ден добивите намаляват. Само че и аз се чудя понеже излизат различни по размер дали като изпаднат от жълъда продължават да се хранят и да наедряват.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа