въпросче за жъладовия червей

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от stefan4etoo »

dako71 написа:
jagger1 написа:Четох, четох, ама нещо не ми става ясно:
Ясно за подредбата на материала в тенекето. Това, което не ми става ясно е изразът "развъждане". Мисля си, че от червей - червей не може да се развъди. Примерно, ако сложа един "заразен" жълъд или кестен заедно с един "здрав", значи ли, че ще се пръкнат два червея? Така, както четох мненията на колегите, стигам до извода, че материалът (жълъдите или кестените) трябва предварително да са "заразени" с този червей, който до определен момент живее в съответното жълъдче или кестенче и след определено време го напуска. Или казано с други думи, получаването на реколта от жълъдови (кестенови, лешникови) червеи се свежда до "измъкването" им от съответния плод. Или, колкото са били "заразените" плодчета (жълъди, кестени, лешници), толкова и червеи ще се получат. Правилно ли съм ви разбрал? Благодаря предварително за отговорите на всички.
Точно колега. В 90% от ядките има по червече в някой по два и повече. Аз например завчера набрах една чанта и докато я закарм до дома на дъното вече имаше десетина изпаднали червейчета. Дерзайте за да имате качествена стръв през зимата. С всеки изминал ден добивите намаляват. Само че и аз се чудя понеже излизат различни по размер дали като изпаднат от жълъда продължават да се хранят и да наедряват.
правил съм си експеримент отделям по малките червейчета отделно.незнам хранят ли се или с какво ама наедряват.държа ги в горска пръст и пясък,само че не в тенекия а в кофа
Pavel_interneta_Peev
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 10:45 pm

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от Pavel_interneta_Peev »

Колеги, ако правилно съм разбрал трябва да си набавя 300-400 грама горска пръст, кофа и жълади. Понеже в нашия град на една улица са засадени към 10-тина жъладови дървета, та да попитам тези жълади от градска среда стават ли за развъждане на червеи? И малко извън темата, но четох някъде, че ако оставя мъртва рибка в консервена кутия за известно време (денонощно) също ще се получи добро количествочервеи, има ли нещо вярно и, ако е вярно, как се прави точно?
Благодаря предварително за отговора :)
Изображение
Само най-големият студ може да ми попречи да риболовствам!
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от stefan4etoo »

Pavel_interneta_Peev написа:Колеги, ако правилно съм разбрал трябва да си набавя 300-400 грама горска пръст, кофа и жълади. Понеже в нашия град на една улица са засадени към 10-тина жъладови дървета, та да попитам тези жълади от градска среда стават ли за развъждане на червеи? И малко извън темата, но четох някъде, че ако оставя мъртва рибка в консервена кутия за известно време (денонощно) също ще се получи добро количествочервеи, има ли нещо вярно и, ако е вярно, как се прави точно?
Благодаря предварително за отговора :)
да това ти трябва,стават от градска среда,те са си същите.ама малко си позакъснял(е ако има събирай смело)поне аз знам 2-а жълада дето са си зелени още и не са изпопадали.това за рибката става ама лятото,че мухите трябва да я наплюят първо, а и от нея си стават бели червеи,нямащи нищо общо с жъладовия.дано съм бил полезен :D :D
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от antivik »

stefan4etoo написа:
Pavel_interneta_Peev написа:Колеги, ако правилно съм разбрал трябва да си набавя 300-400 грама горска пръст, кофа и жълади. Понеже в нашия град на една улица са засадени към 10-тина жъладови дървета, та да попитам тези жълади от градска среда стават ли за развъждане на червеи? И малко извън темата, но четох някъде, че ако оставя мъртва рибка в консервена кутия за известно време (денонощно) също ще се получи добро количествочервеи, има ли нещо вярно и, ако е вярно, как се прави точно?
Благодаря предварително за отговора :)
да това ти трябва,стават от градска среда,те са си същите.ама малко си позакъснял(е ако има събирай смело)поне аз знам 2-а жълада дето са си зелени още и не са изпопадали.това за рибката става ама лятото,че мухите трябва да я наплюят първо, а и от нея си стават бели червеи,нямащи нищо общо с жъладовия.дано съм бил полезен :D :D
Бе и аз набутах една кофа от тези градски жълъди :? миналата седмица/събирах ги опадале на земята/, ма нещо ми се чини, че нема да пуснат чръве. Ще видим, в края на краищата ще се кара на това що го има в магазина :wink: , а за рибата става ма и много смърди... :| .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от КАЯ »

Мисля, че споменах съществуваща такава тема.Ето я:

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 0%B5%D0%B9

Търсачката си работи и върши работа.
godalione
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 2:09 pm
Местоположение: Слав Великов-Сливен -Ямбол

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от godalione »

Колеги набрах си жълъди и от любопитство отворих един,два жълъда ама много малки тия червии бе!!!Та въпроса ми е: Дали ще пораснат и когато изядат жълъда тогава ли ще излязат?
КОТУИ, ТАКОЗ"
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от Боев »

godalione написа:Колеги набрах си жълъди и от любопитство отворих един,два жълъда ама много малки тия червии бе!!!Та въпроса ми е: Дали ще пораснат и когато изядат жълъда тогава ли ще излязат?
Ееее ,колега,що си ги отворил-разхерметизирал си ги! :wink:
Сега сериозно-оставяш ги на тъмно,с малко влажна пръст под тях(ама да е постоянно влажна)
и те си знаят кога да излизат.
Тези малките , които си видял, може да излязат и след месец.
Заравят се в пръстта и чакат...пролет.
А от една кофа жълъди можеш да се подсигуриш със стръв за цяла зима(и за приятели ще има :D )
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от antivik »

Кота излизат тия червеи бре :? :?: ? Че при мене от влага жълъдите корени пуснаха, а дупки по жълъдите никакви няма.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
vitotan
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 11:00 am

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от vitotan »

antivik написа:Кота излизат тия червеи бре :? :?: ? Че при мене от влага жълъдите корени пуснаха, а дупки по жълъдите никакви няма.
Няма да излезнат червеи,като ги сабира имаше ли по тях едни жълти точки или нямаше аз лично по това познавам дали са ги наплюли хайванчетата от който става желадувият червеи,а при теб щом са пуснали и корени пии една ракия и карау на купешки :drinkers: и да пускаш от хубавите репортажи че са много гот
И дари ни с много сила
кога хванем много риба
да преборим алчноста
да я пуснем по вода
godalione
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 2:09 pm
Местоположение: Слав Великов-Сливен -Ямбол

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от godalione »

antivik написа:
Кота излизат тия червеи бре :? :?: ? Че при мене от влага жълъдите корени пуснаха, а дупки по жълъдите никакви няма.

Няма да излезнат червеи,като ги сабира имаше ли по тях едни жълти точки или нямаше аз лично по това познавам дали са ги наплюли хайванчетата от който става желадувият червеи,а при теб щом са пуснали и корени пии една ракия и карау на купешки :drinkers: и да пускаш от хубавите репортажи че са много гот


Докладвай Аз отворих един,два е колега не всичките :wink: .ама като гледам кво става вътре май докато неим омръзне да гризът жълади няма да излязат.А пък рибата не може да чака.А за точките при събирането и аз не гледах щото нямаше време и повечето нямаха ,носега гледам че доста съм оцелил, повечето имат.Всеки ден по три пъти ги проверявам :lol: :lol: :lol: .Омръзнами вече да ги чакам!! :oops: :oops:
КОТУИ, ТАКОЗ"
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от antivik »

vitotan написа:
antivik написа:Кота излизат тия червеи бре :? :?: ? Че при мене от влага жълъдите корени пуснаха, а дупки по жълъдите никакви няма.
Няма да излезнат червеи,като ги сабира имаше ли по тях едни жълти точки или нямаше аз лично по това познавам дали са ги наплюли хайванчетата от който става желадувият червеи,а при теб щом са пуснали и корени пии една ракия и карау на купешки :drinkers: и да пускаш от хубавите репортажи че са много гот
:lol: Карай кат не излезат ще караме с к`вот има, а ракийцата няма да избяга. :? Виж за репортажчетата, малко трудна работа, че на студовете нещо ми се не излиза, ма ше видим, то шило в торба не седи, не знам кога ще ме хване треската и ша са замъкна по гьолищата :wink: :drinkers: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от stefan4etoo »

antivik написа:Кота излизат тия червеи бре :? :?: ? Че при мене от влага жълъдите корени пуснаха, а дупки по жълъдите никакви няма.
Колега ако си ги събирал преди месец и още нямаш червейчета,не ги чакай.Моите докато го донеса до дома и вече имаше 5,6 чръвчета на дъното на кофата.Последните ги събирах преди 2-е седмици и пак имаше.от 2-е кофи имам толкова ,че и 2-е зими ще изкарам :lol: явно си уцелил ялови жълади,ама оня ден видях в магазина 40 бройки за левче.Не са много скъпи сравнение с предните години(бяха 30 бройки за 2-а,3-и лева).И да кажа ,че мойте са много уловисти :lol: :lol: ,последните 3-и,4-и излета доста риби ми извадиха(кефал,скобар,морунаж,че и 3-и дърти мрени)като сравнявам колегите с бял ,жълада излезе в пъти по харесван от рибоците.хайде наслука и да не те плаши студа :lol:
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от antivik »

:lol: Ясно-о ще се сади дъбова горичка види се, а чръвете се ще ги натаманим някак си. А на здраве :drinkers: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
na4o_kz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Чет Дек 24, 2009 10:37 pm
Местоположение: БългариЯ

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от na4o_kz »

Направо с жълъда и шума си съберете и леко влажна като от сутрешна роса,си поддържайте градинката :) .По естествено няма.Оня ден огледах едно дърво,защото ми се очертаваше риболов,но бяха малки червеите.Между друготосъбирайте тези които са под листата,те ще са по-стари и заплодени естествено,горните няма да са хванали.За тези които ще развъждат-взема се без значение. :wink:
КОИТО ГО Е СТРАХ ОТ МЕЧКИ,ДА НЕ ХОДИ В ГОРАТА http://vbox7.com/play:36938ab8
adidasf50
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 6:30 pm

Re: въпросче за жъладовия червей

Мнение от adidasf50 »

Аз лично си ги правя събирам една кофа жълади и е надупчвам на дъното и е слагам в друга кофа и така червеите излизат през дупките.Задължително жълъдите трябва да са продупчени.Наслука
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”