Съхранение на готова захранка

Модератор: Paublo_Eskobar

gogo_t
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Мар 31, 2011 6:07 pm

Съхранение на готова захранка

Мнение от gogo_t »

Здравейте на всички.Съвсем скоро ходих за риба преди около 2 3 дни,тъкмо отивам аз разпъвам овлажнявам захранката сядам си одобно и изненада :) званнаха ми по работа и трябваше веднага да тръгвам.Събрах аз нещата с голям яд и злоба :) и видях че съм овлажнил 2 килограма захранка а даже не съм я ползвал.Та въпроса ми е има ли някакъв начин да се съхрани тази захранка при ословие че е вече овлажнена :?: Аз още не съм я изхвърлил и си стой в кофата но е започнала да мирише на кисело предполагам че това ще отблъсква рибите.Очаквам мнения.
Аватар
slayder
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 542
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 6:15 pm
Местоположение: Plovdiv Zdravko Sheytanov

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от slayder »

Трябваше да я замразиш във фризер!
Дава ли? И дава и взема.
Радо Троев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 5:33 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от Радо Троев »

Ако се е вкиснала и имаш прасе - зарадвай го с нея, после към Коледа - то ще те зарадва :D :drinkers:
Изображение
Аватар
Христо Рангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 10:19 pm
Местоположение: Търговище

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от Христо Рангелов »

slayder написа:Трябваше да я замразиш във фризер!
Изпреварили са ме с отговора :)
"The more you know, the less you carry"
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от RAAZIEL »

Щoм е вкиснала я хвърляй,а занапред знай че във фризера ще се запази,но имай предвид,че като я размразиш е леко преувлажнена.Оправя се с малко суха или на слънце.
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
gogo_t
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Мар 31, 2011 6:07 pm

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от gogo_t »

Ясно благодарско за съвета ;) явно тази ще трябва да се хвърли ;) но поне вече ще знам за другите ;) НАСЛУКА !
kaloyan Mladenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 794
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 11:05 pm
Местоположение: Видин

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от kaloyan Mladenov »

Не я хвърляй бе колега мани я тая педантичност, нали нема да ходиш с нея на състезания???
Раздели я на две едната част у фризера а другата забъркай с нова захранка ,да убиеш малко киселото и бегай за риба,другия път ше знаеш или у фризера или на вестник на вънка да изъхне и пак у фризера.
НО, и у фризера да я държиш като е размръзнеш за отрицателно време пак се вкисва.
dodo16
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 388
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 10:47 am

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от dodo16 »

Вкисната била захраката! Ми що тогава вкисваме царевица за захранка след като не трябва да е вкисната? :roll:
Слагай малко сол и остави на слънце за да не е шупнала. после царевично брашно за да достигнеш плътност /става и с глина, ама е по-тежка/ и си я ползвай.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от butnik »

Царевично брашно и плътност,колега преди да дадеш акъл пробвай.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
georg77
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 12:04 pm
Местоположение: София

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от georg77 »

Чул е нещо ама не е баш така :D . Слага се сол и царевично брашно и тогава се суши :idea: . Обаче захранката губи доста от качествата си. Това се прави ако нямаме друга захранка подръка :D , макар да не виждам смисъл от цялата гимнастика. Захранка винаги трябва да има в излишък и не е нужно да се забърква цялата :D
Изхвърляйте си боклуците след риболова
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3644
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от dantho.mihov »

Добрата захранка трябва да е винаги прясна. Всички други варианти разчитат на случайни фактори.
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от CERRUTI »

Значи нека да правим разлика м/у вкиснала и прокиснала захранка.....защото точно по същия начин като колегата, преди години останах с 5килограма разбъркана захранка.След 3дни беше започнала да има лек мирис на кисело,по скоро на ферментирало....Въпреки всичко я взех на следващия риболов,който по скоро беше приятелски излет със скариа и т.н., а не толкова риболов....но какво стана не е истина....... тогава направих най-успешният ми риболов на каракуда през живота си!!!Бяхме 4-ма,рибите се ловяха с такова темпо че двама оставиха въдиците и минаха зад другите двама-да откачат рибите и да закачат стръв,и така се редувахме.Бяхме на яз.Искър,нагазили до четала,болонезите бяха като метроними-напред,назад ,рибите бяха полудели-кълвяха в краката ни.Колегите покрай нас бяха почти капо и се събраха да гледат шоу.А каракуди като длан гол след гол.
Изображение
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от RAAZIEL »

CERRUTI написа:Значи нека да правим разлика м/у вкиснала и прокиснала захранка.....защото точно по същия начин като колегата, преди години останах с 5килограма разбъркана захранка.След 3дни беше започнала да има лек мирис на кисело,по скоро на ферментирало....Въпреки всичко я взех на следващия риболов,който по скоро беше приятелски излет със скариа и т.н., а не толкова риболов....но какво стана не е истина....... тогава направих най-успешният ми риболов на каракуда през живота си!!!Бяхме 4-ма,рибите се ловяха с такова темпо че двама оставиха въдиците и минаха зад другите двама-да откачат рибите и да закачат стръв,и така се редувахме.Бяхме на яз.Искър,нагазили до четала,болонезите бяха като метроними-напред,назад ,рибите бяха полудели-кълвяха в краката ни.Колегите покрай нас бяха почти капо и се събраха да гледат шоу.А каракуди като длан гол след гол.
Колега,за това че си направил яка сеч с вкиснала захранка,аз лично не се съмнявам,защото е възможно,НО при по-капризен риболов,редки риби и т.н.с киселяка си я втасал :D
Аз също съм имал случай да ловя с такава и то с успех,но от твойте думи излиза да си вкисваме нарочно захранката :lol:
Веднага ми възниква въпрос:
-ти вкисвал ли си я друг път нарочно след този риболов а?
А и в този ред на мисли и опит досега с караконджулите/една уважавана от мен за риболов риба/това животно яде всичко и се вика от всичко-от ярма за прасета,до ван де енде-еди 'кво си :lol: Завъртяло се е стадото,на киселото и си я разцепил-това е.

Колегата по горе го е казал точно и ясно-прясното или случайността :?:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от С.Върбанов »

Със същата "кисела" захранка и то цяла бака пукнахме каракудите в микрото на Пясъчник , ама шаран не дойде :D
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Съхранение на готова захранка

Мнение от butnik »

Много мислих и реших-нищо няма да пиша,освен само едно:
Не съм толкова богат да купувам евтини неща.
И вместо как да съхраняваме не е ли по-добре остатъка да го хвърлим във водоема и да си съберем отпадъците.2лв ли ви оправят живота.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”