Пролетна захранка за каракуда

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от butnik »

Споделям напълно мнението на Венелин.Капризна риба,един път взима от дъното,един път на пропадане и не винаги се влияе добре от храната.
Краси,поне на Леновската и хванахме цаката :lol: Навътре на тежко и на плитко :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от INCUBUS »

Кюрпеков,да си прочел че става въпрос за около Смолян?Май не четеш внимателно - написал съм на "някои места",които са и в Пловдивска област,и в Кърджалийска.Това,че не знаеш къде и как,е друга работа :)
Красимир Кюрпеков

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от Красимир Кюрпеков »

INCUBUS написа:.Това,че не знаеш къде и как,е друга работа
Ще ме убиеш от смях. Обади се като идваш , и аз имам някои хитрини в ръкава :wink: .Вервай ми поне на каракуди съм се нахващал :mrgreen: .
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от ribolovcho »

Дайте да си говорим за ранъта не за борбъта////:)
Изображение
Най добрите са тук
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от INCUBUS »

Точно това ми беше говорнята,че пролетно време в плиткото не искат никакво правене на състезатели и никакви кила захранки и не става въпрос за рънъ,ами само за борбъ колкото за превенето на кефа от риболова :) Не налагам нищо,който иска,да си хвърля захранките- демокрация е.
NikolaiManolov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 7:53 pm

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от NikolaiManolov »

И аз реших да кажа нещо за каракудите. Не съм някой в риболова, но досега имам към 1 тон каракуди хванати. Темата я виждам, че е за свободен риболов. В това хоби, колеги, универсални правила-няма. Аз залагам за всеки водоем- различна тактика. Затова е хубаво да не ходите на прекалено много места, за да ги опознаете добре. Същото като с жените! Аз лично имам 3 любими язовира и повечето на тях си ловя. Предната пролет направих много хубав риболов на яз. Плачи дол-малкия с директна петица, на земен червей и захранка от пшенично и царевично брашно, като подавах през 20 минути някъде. Получи се добре и хванах към 10 парчета по 150-200 грама.
Аватар
JoReto_TDi
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 2:36 am

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от JoReto_TDi »

Браво много хубава тема поздравления !!
ETW_You_
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 10:02 pm

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от ETW_You_ »

Чета ви момци писанията и се сещам за един случай, когато със страшна сила се убедих в това което ви разправя бай ви Кърцони. Навремето често ходех при братчедите по монтанско, по-точно Огоста в района на село Громшин и кариерите около пресевната. Та и преди и сега се ловят основно каракуди с добри размери - около и над половинката. Подтотвям се значи аз като за двуседмичен риболов с 10 кила VDE и други екстри кат 2 кила бел, кастери, царевици, аромати, дипове и кво ли още не. Отивам там и братчеда вика: седай на пукница, рибата почва да кълве чак на обед! А то август месец....викам му: Абе ти луд ли си! Почвам да бъркам храна още от вечерта и 5:30 съм разпънал на гьола! Смя ми се, убеждава ме, че рибата не кълве сутринта, ама кой да верва. Ставане в 5.00 и след 30-на минути бех опънал щеката и ги почнах....ама уклеите. Още след първата топка храна се сбраа и почнаа да ма апат по краките, нема оттърване ни със стръв ни с лежане на дъното. И така в страдания минаха 3-4 часа без никаква риба различна от гадния уклей :evil: По едно време иде първия Громшинчанин-рибар и гледам то станало 10:30. След малко иде и братчеда с три плика и ми се смее - от първия вади 3-4 пържоли от предишната вечер, от другия 2 ледени двулитровки бира, а от третия една копанка с вместимост има нема половин литър. В нея некаква туткалофугуколоподобна смес от кюспе и жито. Хвърли 3 топчета и седна.....да пие. *&^*($__!***<<>!>#<<$> На въпроса ми нема ли да вади въдица той ми вика: още не е напекло! Реших, че е още пиян и се заех с местенето, защото уклея ми отнесе една гуменка и два от обръчите на живарника. Стана 12ч,преместих се и риболова си почна как си требва.......ама за братчеда :twisted: Мене пак си ме нападнаха уклеите, нищо че не хвърлях храна, а само бял и жито. Братчеда си захранваше през час и си ги ловеше на същото това черно жито с което си и хранеше. След 7-8 баяти таранки :) не издържах и си взех от неговата смес и почнах и аз да си ги ловя. Само след 2 седмици на същото място каракудата се ловеше само и едиствено на бял червей! Правило нумеро уно: правила нема, и ако можеш да почерпиш информация от местните го направи! Правило нумеро дуе: Винаги когато си мислиш, че няма стръв с която не разполагаш се оказва, че има!!! Айде успех колеги и точете куките за пролетни каракуди :D :D
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от Венелин Радушев »

ETW_You_ написа:......
Най успешният подход за каракуда е да захранваш редовно даденото място. В този ред на мисли, няма нищо странно ако в подобна ситуация някой местен те остави замислен, те не отгатват навиците на рибата, те ги диктуват. Относно уклеят, товариш повече и/или по груба стръв. Това за кълването по обед (август месец) е мистерия, още повече като тенденция. :?
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от G.Petkov »

Венелин Радушев написа:... Това за кълването по обед (август месец) е мистерия, още повече като тенденция. :?
Не е мистерия, по скоро е специфика за дадени водоеми.
Храня лекичко до обяд, че и по-късно, ама като се съберат, стоят дълго и кълват - и то баяти :D !
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от Венелин Радушев »

G.Petkov написа:
Венелин Радушев написа:... Това за кълването по обед (август месец) е мистерия, още повече като тенденция. :?
Не е мистерия, по скоро е специфика за дадени водоеми.
От какво е обусловена тази специфика?
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от G.Petkov »

Според мен от часовете за активно хранене.
1. Река, сравнително плитка. Виждат се много и едри каракуди/ там ловя на торен, защото няма много слънчаци/, подавам по течението, че да мине стръвта на нивото на устите им, но само заобикалят червеите. Храня, малко, но постоянно, на място което съм избрал за перспективно. И винаги идват на захранката, понякога и след 14.00 часа. Ако човек не е сигурен, ще си тръгне по обяд, но аз ги дочаквам спокойно :D !
2. Язовир, с дълбоки заливи, ловя на 4 -6 метра дълбочина. Там вече нищо не виждам :D ! Храня малко и редовно, чакам търпеливо и пак идват, понякога и към 16.00 часа, но се събират над петното/петната/ защото понякога захранвам на две места и следва здрава серия.Ловя на троха или на жито.
Та ето два коренно различни водоема, но с еднакво поведение на каракудата.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от Венелин Радушев »

G.Petkov написа:......
Не ми разбра въпроса.
Август, температури в порядъка на 30-35 градуса, сутрешно кълване-липсва, около обяд -пик, следобед затихва и вечерно-няма. Каза, че за теб не е мистерия, а специфика. Разтълкувай ми причините за поведението на каракудата? За мен това не е нормално поведение.
Като се замисля, случвало ми се е. На един от малкото добре зарибени арендни тук, каракудите кълвяха около обяд, защото само тогава шараните напускаха хранителното петно.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от chirusa_bg »

Може би сутрин са другаде, може да хапват здраво преди да се съмне, а може и да е нещо друго. На два язовира, почти идентични, плитки и разляти, ходя редовно. Сутрин се ловят баби и костуррчета, към обяд баш в жегата каракудите се завъртат и в най-горещото време са най-активни.
До сега си го обяснявах с това, че ловя винаги в най-дълбоките части около стената и предполагах, че рибите сутрин са в по-плиткото, а като напече идват при мен.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от G.Petkov »

Точно за м.юли и август съм написал и аз.
Хранят се в най-голямата жега.
Пиша само за свободни водоеми, за платените - не им разбирам!
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”