Пролетна захранка за каракуда

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от butnik »

Петков,ами то е същото и с въдиците един лови с въдица за 300-400лв друг с от 50лв,всеки според джоба си.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от G.Petkov »

Да,
Прав си, ако въдица е пръчка и макара, аз използвам такива от 50 лева, ама питането ми беше не към теб, а към автора на темата :D !
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от ribolovcho »

G.Petkov написа:Да,
Прав си, ако въдица е пръчка и макара, аз използвам такива от 50 лева, ама питането ми беше не към теб, а към автора на темата :D !
Петков ..има ли значение колко парички ще дадеш когато не искаш да си само свидетел на
състезанието,а и участник във него.Това е състезателна захранка ,.Понеже момчето питаше
точно за такава...Ако пък случайно вземеш та спечелиш някое първо място ,и съответно и някое тлъсто награде от порядъка на 200-300 та чак до 1000 лв. тогава май няма да смяташ продуктите а ще се гладиш по кормето и ще викаш олеле майко кво ми е добро..Ми да взема да ти сметна и бензина за годината който горим за да ходиме по водоемите,....Kколко според теб ще ти струва да си направиш домашна захранка.Разликата няма да е кой знае
колко осезаема..Има пакети на ВДЕ 2.5 кг за 10 лв...докато има и бг. захранки на същите цени..
Всичко е до това как човек ще си направи сметката..Има големи разфасовки който излизат
по евтино.A при по добро вьображение се импрови3ира-Прьст има на всякьде.Мед вьв кошерите и т.н.А продуктите си сметни сам ето тук.........

http://shop.akvasport.com/catalog/index ... e2799897af

А ти ако искаш xоди сьс една шепа жито само ...на риболов...всеки си прави сам сметката
аз залагам на качеството а не на количеството..Типично за българите е да има много и да е
евтино..То и за това не всеки ходи на състезания защото не може да си го позволи..там
акулите те прескачат отвсякъде..затова и ние българите сме все отзад защото нямаме средства..
Последно промяна от ribolovcho на Пет Мар 02, 2012 3:00 am, променено общо 5 пъти.
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от М. Сталев »

Аз предпочитам 1 пакет VDE или Sensas във комбинация 1:1 със пръст ,отколкото 2 пакета Бг захранка ,със сигурност ще е по ефективна и излиза същата цена :!:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от G.Petkov »

За да бъда коректен към Бутник, ще уточня, че въдиците ми за риболов на плувка са в порядъка на 100-150 лева, това което написах по-горе - 50 лева е въдица за традиционен дънен риболов.
Риболовчо, ако става дума за състезания, въобще няма и да пиша в тази тема, тъй като не съм компетентен в тези неща.
Според мен, каракудата е сравнително масово и непретенциозна риба. Моята / любителска /захранка е 1.5 кг запарено с вряла вода кюспе, 1/2 пресен заводски хляб и 1/2 пакет "Трапер". Това се смята много лесно :D . Не прекалявам с водата и получената захранка е достатъчно стегната за да потъват топките без да се разпаднат и на голяма дълбочина. Тъй като не ползвам къпинг, захранвам с малки топки, за да не се шуми, на 15-20 минути. Има ли във водоема хранеща се каракуда, винаги идва на хранителното петно. Тази захранка е проверена и в реки и в язовири.
А за захранването през пролетта, особено ранната, съм съгласен с колегите, които споделиха - или малко или нищо.
Наслука!
nasko831
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 5:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от nasko831 »

Извинявам се за въпроса, но глина с кълцан торен дали, няма да е удачен вариант? Не съм много компетентен и ми е интересно :)
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от butnik »

Насе,става бе как да не става.Калцоне яко и нема се плашиш.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от ribolovcho »

nasko831 написа:Извинявам се за въпроса, но глина с кълцан торен дали, няма да е удачен вариант? Не съм много компетентен и ми е интересно :)

Любимото на каракудите....
Изображение
Най добрите са тук
nasko831
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 5:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от nasko831 »

Мерси колеги :drinkers:
kaloyan Mladenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 794
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 11:05 pm
Местоположение: Видин

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от kaloyan Mladenov »

Браво ,много хубава тема.
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от INCUBUS »

Аз тука няма да пиша-нещата се изродиха към състезания,а и каракудата пролетно време не прави чест на никой състезател -лови се много лесно на някои места в плитча без всякаква захранка и пак си става хубав риболов за релакс,не за печелене на купи.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от Венелин Радушев »

G.Petkov написа: Според мен, каракудата е сравнително масово и непретенциозна риба.
Каракудата е най трудната за ловене и невъзможна за контролиране риба. Друг е въпроса, че я имаме много и навсякъде....

Преди си играех да си правя домашни миксове. Много е интересно и увлекателно, а и резултатите бяха доста добри. После си дадох сметка че харча повече за продукти за нея, отколкото ако си купувам 4-5 пакета МВДЕ на излет.
А за каракуди напролет (и не само) -глина с кълцан торен или изпънат бял.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от Paublo_Eskobar »

Направи ми впечатление,че доста хора казват "каракудата е лесна риба"!
Изпуска се нишката,защото покрай Софето я няма и доста хора си викат "леле тея една таранка не могат да фанат със скъпата ранЪ"
Когато някой дойде по наще земи,доста бързо ще научи какво е "капо",също и колко сили полагаме за да хванем някви риби.
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Красимир Кюрпеков

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от Красимир Кюрпеков »

Венелин Радушев написа: Каракудата е най трудната за ловене и невъзможна за контролиране риба. Друг е въпроса, че я имаме много и навсякъде....
Много вярно колега. А на колегата - модератор ще му кажа , че и в провинцията сме научили какво е капо :mrgreen: . Пишем репортажи, качваме снимки, ама само от добрите излети :lol: . С всяка изминала година намалят за сметка на несполучливите. А Инкубуса го оставете, около Смолянь каракудите се прескачат :lol: .
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от М. Сталев »

А Инкубуса го оставете, около Смолянь каракудите се прескачат :lol: .[/quote][/quote]

:lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”