Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от ivo24m »

Здравейте колеги,с наближаването на пролетта повечето от нас риболовците ,които предпочитат по топлото време и с нетърпение очакват да се затопли малко времето.Мисля ,че темата ще бъде полезна.
Нека по опитните колеги в пролетния риболов споделят,каква захранка използват през първите пролетни дни на март и април :D
Каква захранка да се направи,какъв да е цвета на захранката,в какво количество да се захранва,за риболова на Каракуда и бабушка.Къде да се търси рибата на дъното или над дъното?
Става въпрос за риболова на леко на щека или мач.
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от gotra »

Темата е много уместна и точно навреме пусната според мен.На всички и аз в това число ще е полезно да видим какво ще напишат специалистите.Наслука!!!!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Аватар
tsvetkoff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 532
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:59 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от tsvetkoff »

Аз лично каквато и храна да използвам,през пролетта я правя в съотношение 1:1 с глина - хем потъмнява храната,хем намалява хранителната и стойност.От храните обикновено ползвам Джаксън-езеро или универсал,Мондиал - червеноперка или универсал.Малко изпънат бял вътре и малко жив.
Добри резултати съм имал и с глина с кълцан торен вътре ....... когато не ме мързи да кълцам червеи .... :oops:
Уточнение - става въпрос за затворени водоеми.
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от Paublo_Eskobar »

При положение,че водата ще се стопли късно би трябвало да се ползват захранки с тъмен цвят.Ползването на глина е препоръчително,за да се намали хранителната стойност захранката.Ползването на едри частици(зърна) също няма да привлича рибата,колкото финно смляните.Относно ароматите и вкуса не трябва да бъдат сладки.Примерно рибни аромати(fish meal) работят добре пролетните дни и са доста предпочитани.Доста от захранките на вкус са солени и е добре да се лови с такива.Нещо такова трябва да се получи:
Изображение
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
Mr.Barry
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 7:12 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от Mr.Barry »

Използвам най-вече на VDE, но ако нямам си правя. Купувам някакъв плик по-тъмна и слагам добавки според вида риба, които ще ловя :) Нали знаете "проба-грешка" Правете опити според мястото, водоема и времето. Даже в някои добявам и натрошена кучешка храна :) :drinkers:
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от bobo_33333 »

Едно към едно VDE,къртичина,ярма-смески(птичи-кокоши) :wink:
Дънна ,тежка захранка.
Аз там съм пораснал...
vwsport89
фен клуб-скобар
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 09, 2011 4:57 pm

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от vwsport89 »

кълцан торен с глина за каракудите, за бабите тъмна солена храна с бял червей в нея
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от begleca_sv »

специалистите само с купешки захранки ли можете да ловите таранки и бабушки хахаха
отдавна съм спрял да ползвам купешките захранки та моята рецепта е следната:

чувалче смески с едри частици за пилета 10кг пакет и половина бяло брашно зада стане лепкава степчета за цвят и вкус + глина може в захранката да се добавят бели червеи и сварено жито убиваш тарана с тва :D
Обичам природата, но не само на картинка !!!
vwsport89
фен клуб-скобар
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 09, 2011 4:57 pm

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от vwsport89 »

потвърждавам за смеските миналата година лятото си направих захранка като съставките бяха 50% смески за пилета 20% кюспе 20% галета и 10% коноп добавих и малко ръжено брашно.Количеството което бях забъркал беше 2 кг.И разбира се последва смърт за бабите.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от bobo_33333 »

begleca_sv написа:специалистите само с купешки захранки ли можете да ловите таранки и бабушки хахаха
отдавна съм спрял да ползвам купешките захранки та моята рецепта е следната:

чувалче смески с едри частици за пилета 10кг пакет и половина бяло брашно зада стане лепкава степчета за цвят и вкус + глина може в захранката да се добавят бели червеи и сварено жито убиваш тарана с тва :D
А ве ,не специалиста,най- ме издразни обръщението с малка буква в началото,ти въобще и изобщо ,освен търгашки истории ,други знаеш ли?

Нали до вчера и на спининг не беше ловил на Дунава,днеска примамки и глави продаваш.
За рецептата за захранка,дето си дал ,добре,може и да става ,ама мноо грубо с бутоните влизаш,аре нема нужда...
Последно промяна от bobo_33333 на Сря Фев 29, 2012 9:14 pm, променено общо 2 пъти.
Аз там съм пораснал...
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от bobo_33333 »

vwsport89 написа:потвърждавам за смеските миналата година лятото си направих захранка като съставките бяха 50% смески за пилета 20% кюспе 20% галета и 10% коноп добавих и малко ръжено брашно.Количеството което бях забъркал беше 2 кг.И разбира се последва смърт за бабите.
Смеските за носачки има доста кюспе,изпробвано е :wink:
Аз там съм пораснал...
Аватар
Mr.Barry
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 7:12 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от Mr.Barry »

begleca_sv написа:специалистите само с купешки захранки ли можете да ловите таранки и бабушки хахаха
отдавна съм спрял да ползвам купешките захранки та моята рецепта е следната:

чувалче смески с едри частици за пилета 10кг пакет и половина бяло брашно зада стане лепкава степчета за цвят и вкус + глина може в захранката да се добавят бели червеи и сварено жито убиваш тарана с тва :D
Не се имам за специалист, но не мисля че мога да я ловя само с купешка захранка. Аз споделих само коя за мен е най-ефикасна. Мога да ги ловя само с хляб и малко жито ;)
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от М. Сталев »

begleca_sv написа:специалистите само с купешки захранки ли можете да ловите таранки и бабушки хахаха
отдавна съм спрял да ползвам купешките захранки та моята рецепта е следната:

чувалче смески с едри частици за пилета 10кг пакет и половина бяло брашно зада стане лепкава степчета за цвят и вкус + глина може в захранката да се добавят бели червеи и сварено жито убиваш тарана с тва :D
гарантирано ,че до теб ако застане някой със VDE ,Sensas или някоя качествена захранка на друга фирма ,ще си чоплиш носа цял ден и ще пцуваш що не ти кълве а колегата я спуква :!: :wink:
Аватар
lusox_iv
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 5:08 pm

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от lusox_iv »

Paublo_Eskobar написа:Относно ароматите и вкуса не трябва да бъдат сладки.Примерно рибни аромати(fish meal) работят добре пролетните дни и са доста предпочитани.

И си прав и не си.
Ако е за риболов на шаран съм ОК за рибните аромати,но специялно за каракуда и бабушка мисля,че сладките и плодови са по-подходящи.Разбира се говорим за храни,който са със сладникав аромат и в същото време са солони на вкус. :shock: нещо от сорто на Super rouch примерно.Иначе нема спор,че храната трябва да е по-бедна и по-тъмна,само че,ако се комбинира риболов и на двата вида риба,не е зле да се нправи средно тъмен нюанс,щото тя каракудата си има предпочитания към по-светлият цвят.
Абе вариянти много,а риба малко. :lol: :lol:
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Пролетна захранка за Каракуда и Бабушка

Мнение от begleca_sv »

таранката е една от най глупавите риби не се изхвърляите толкова с тея захранки колега преди 10 години пак съм мятал с блесни просто не ме е влечало няма как да отделям толкова време практикувам всички възможни начини за риболов по Дунав и Янтра :D
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”