Жива стръв - съхранение - варианти ?

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Щуката
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 9:25 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Жива стръв - съхранение - варианти ?

Мнение от Щуката »

Идва времето на хищниците и това ме радва :D
Последния път като ходих да си начесам крастата хванах 20тина каракудки перфектни за стръв и така се роди една идея :idea:
В мазето имам 200литров аквариум - измих го , напълних го с вода и му включих 2 попички за кислород.След 2 часа пуснах каракудките да живуркат и да си чакат реда.Дотук всичко хубаво,но почнаха да мрът рибетата и се замислям каква е причината за това :roll:
Чакам идей и съвети как да ги запазя живи :?:
Мерси
mixi
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 7:21 am
Обратна връзка:

Мнение от mixi »

..аз си гледам една каракуда в буркан, вече две седмици..и е жива...заради водата е(има хлор в нея) , сипи им минерелна(или престояла обикновена) вода
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

С кво ги храниш нали не са на фотосинтеза ?

А може и просто да немогат да виреят в аквариум щото нали са диви риби...
Аватар
Щуката
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 9:25 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Щуката »

Деба още 2 са умрели :evil:
Не са умряли от глад - от 7 дни са в аквариума :wink:
Може и да е от водата ама уж чакам преди да ги пусна :roll:
Сега забелязах,че умрелите риби имат кръв(кръвоизлив) по долната част на главата(при хрилете) :roll:
Идеи :?:
П.С. mixi за тоя аквариум ще ми трябва доста минерална вода :lol:
Аватар
st_piskov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2004 1:08 am
Местоположение: Стамболийски

Мнение от st_piskov »

щука,от водата е батка!колегата много правилно ти каза,че водата е доста хлорирана!стръв се съхранява,но се иска и условия за тази работа!набави си вода от сонда,или някои водоем,като не трябва да забравяш,че веднъж на 10 дена трябва да сменяш водата,разбира се ако нямаш филтрираща система!храната задължителна!няма как да не умре някое рибе,но голяма част от тях ще ги запазиш!
хито
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 10:31 pm

Мнение от хито »

Става и чешмяна вода,но задължително трябва да престои поне 24 часа.Другото което е,че не трябва да пренаселваш аквариума....все пак това са диви риби.
Аватар
ElGato
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 8:26 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от ElGato »

Може ли и мойто мнеине , аз преди три седмици с ръчилото си налових доста симиончета за стръв на щука и костур , турих ги в една бака от латекс , и само им сменям водата от чешмата , давам им хлаб и си живуркат , нямам умряла въобще ако не броим двете рибки , които испуснах в канала при смяна на водата :lol:
VMarinov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юли 19, 2005 12:33 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от VMarinov »

Колеги в нас имам двор в коитои съм направил от камани и цимент нещо като шадраван (жената там си гледа водни лилии).Та той се пълно от един минерален извор които минава през двора(не е на много плитко ,ама съм набил една сонда на около 10 метра). Водата в извора не е топла пък и тече едвам едвам, е там си гледам около 20 каракуди. проблема е че от време на време трябва да се празни и да се почиства защото като се напълни с тиня каракудите умират(получава се някакво зачервяване на хрилете) е там си гледам стръвта ,ама съм чъвал че и с варел става, според мен само водата не трябва да е много хлориране и да да се сменя от време на време
Аватар
Щуката
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 9:25 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Щуката »

Мерси на всички за ценната информация :wink:
Ще ги мъча някак си :lol:
хито
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 10:31 pm

Мнение от хито »

Туй нещо дето го е предложил скитащият се колега ми се вижда доста надеждно :roll:
хито
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 10:31 pm

Мнение от хито »

Пръдливият Скитник написа:С риска да разводня питанката на колегата:
Hito33, страшно ме кефи подписът ти в частта му, която е подвижна :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol:
Малко off и от мен.Тъи като днес е празник и съм в супер готино настроение...........колега подарявам ти подписа. (пращам ти го на ЛС) :lol: :lol: :lol:
Аватар
Щуката
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 9:25 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Щуката »

Айде и аз малко офф:
hito33 много ми харесва едната ти въдица и понеже си в добро настроение ми я прати на ЛС(нямям претенции за марката) :D
П.С.требва и фън да става :lol:
Аватар
GE6_HUNT
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 3:48 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от GE6_HUNT »

И аз да си кажа сега мойто мнение за стръвта.Това с хлорираната вода изобщо не е вярно,който не вярва да пробва да ги напуска дори когато още не се е избистрила,гаранция че няма да пукясат.Това го знам от специялист на причиствателно съоръжение на яз Йовковци(отговарящ за питейната вода на цяло В.Търново и лясковец)че тези микромехурчета не са от хлор а от въздух :) иначе и ние щяхме да мрем ако бяха от хлор.Има само няколко условия рибоците да не мрат през есенно-зимния сезон и това е съда(бидона,дори кофа върши хубава работа)да е на студено и сенчесто място(естествено навън) и да има достатъчно вода за съответния брой рибки.Храна изобщо не им е необходима през първите 1-2 месеца при тези условия,особено ако рибетата са хванати на въдица,защото устата им е разранена и са наплашени от евентуално второ забождане с кука.А когато не ядат се сещате какво става със застоялата храна-мътилка и всички рибоци почват да дишат атмасферен кислород:( .Трябва да са на студено,защото във студената вода кислородът се разтваря много по-лесно и едновременно с това се забавят и жизнените процеси в организма им(по-малко ядат , по- мако се движат , по- малко серат и т.н.),ако се образува коричка лед,обаче тя трябва да се натрошава,защото настъпва кислороден глад.Ако времето е топло и съответно температурата на водата висока е хубаво да имаме предварително замразено пвц шишета с вода във фризера,които се пускат при рибите с цел понижаване на температурата на водата.ако ви останат от някой риболов бели,пинки,или торен,може да пробвате да пуснете 1-2 червейчета и ако ги ядат може и повече,ако ли не трябва до 1-2 часа да се отстранят,иначе ще трябва цялата вода да сменяте.Не се притеснявайте дори да не ядат,особено,ако са каракудки,за6тото стават продълговати като клен4ета и хи6тникът ги атакува по лесно.Това е по принцип цялата философия и който изпълни тези условия със сигурност ще има жива и надеждна стръв за любимите ни хищници.
Аватар
GE6_HUNT
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 3:48 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от GE6_HUNT »

Съгласен съм с теб,ако наистина си имал случай да ти умрат рибоците,дано не съм подвел някой да е останал без стръв,но честно ви казвам че аз нямам случай,специално за катракуда да е умирала заради тези мехурчета,даже ми става много смешно като се избистри водата и по самите каракуди се виждат милиони такива микромрхурчета,после естествено не умират,даже са си прекалено жизнени.Веднъж бях направо утрепан от един дъждовен 2 дневен излет на стамболийски и като се прибрах,сложих всички каракуди в 2 найлонови кесии в хладилника,изкупах се и заспах беез да вечерям.На другия ден се събудих към 12:00 под стрес,да не би да се е вмирисала рибата,но за изненада всички до една каракуди си бяха още живи,при почти напълно затворени кесии.Който не вярва да пробва,но екземплярите все пак бяха or 300 гр нагоре.може би с дребни няма да стане.
А относно хлорираната вода-аз съм акварист от както съм се родил до ден днешен,и никога,ама никога не съм преварявал вода,дори не я изчаквам да се избистря при положение че акварюмните рибки са далеч по-капризни от дивите(само ако е много студена я оставям за час да добие стайна температура и чак тогава пускам вътре новородените или новоизлюпени рибета,защото в ледена вода умират още с поставянето им)развуям успешно Данио и Гупи без микакъв проблем им доливам прясна от чешмата вода.Интересен факт е още че в Търново от около 2-3 години насам не съм имал случаи да си налея от чешмата `бяла` вода а на много други места само такава излиза от чешмите.
fider
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 7:45 pm
Местоположение: софия

Мнение от fider »

Ако се сменява водата навреме и не се подава излишна храна няма проблем,5л. вода на рибка и не е желателно да са повече от 2бр.в един съд.Гледал съм 5 години каракуди 5 до 7см. 6години виолетки и щипоци и 8год.линове 12см.по големи не искарват дълго другите видове също,рибите не пораснаха и със сантиметър,но си промениха цвета.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”