Захранка в горният слой

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
bgViXs
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 11:46 am
Местоположение: Сливен

Захранка в горният слой

Мнение от bgViXs »

Здравейте, искам да попитам как да приготвя захранка, за да може облакът да се задържи в горният слой на петното, където ще ловя. Сам стигам до извода, че може би трябва или да е много суха или много влажна. Но искам да бъда сигурен, за да не си мисля, че става едно, а в действителност под водата да става друго. Ще съм благодарен ако получа отговор.
Аватар
murphymet74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Пет Фев 25, 2011 9:29 am
Местоположение: Силистра

Re: Захранка в горният слой

Мнение от murphymet74 »

Трябва ти захранка която се разпада бързо,с по олекотени частици в нея и да е по-рехава. Прочети тези статии мисля че ще са ти интересни:

http://www.ribolovec.com/1165/7-%D0%BE% ... %82%D0%B0/

http://www.ribolovec.com/1152/%D0%BE%D1 ... %82%D0%B0/
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Захранка в горният слой

Мнение от chirusa_bg »

Прав си, или по-суха или много мокра. Можеш да добавиш и царевично брашно към захранката, прави супер облак.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
bgViXs
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 11:46 am
Местоположение: Сливен

Re: Захранка в горният слой

Мнение от bgViXs »

murphymet74, статиите наистина ми бяха полезни и интересни, но конкретно за въпросът ми имаше малко неща. И chirusa_bg, мерси за съвета :D .
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Захранка в горният слой

Мнение от Георги Кръстев »

Колега, дай малко инфо. Каква риба ще ловиш и къде, в какви води....?
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Аватар
bgViXs
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Юли 19, 2010 11:46 am
Местоположение: Сливен

Re: Захранка в горният слой

Мнение от bgViXs »

Веднага. Ще ловя край едно село близо до Созопол - Равадиново. На платен, малък водоем. Ще ловя с мач на плувка и сладка царевица, предимно шаран. Мястото е с дълбочина около 2-2.50 м. Интересното там е, че ловя калпазаните съвсем в горният слой, на не повече от 0.50 - 1 м под повърхността. Излизат добри екземпляри между 1-2 кг (2.900 ми е рекорда :D). Към това по някоя и друга червенопера, каракуда а може и костурче, като червеноперите в последно време са понаедрели. До сега захранвах с нормално приготвена захранка и подхранвах с царевица. Но искам да опитам да подхраня само горният слой, в който уловът ми е успешен. :)
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Захранка в горният слой

Мнение от Георги Кръстев »

Опааа ей тук според мен трябва да стрелкаш , жито, царевица, пелети, червеи. Трябва да експериментираш. Не мисля че за тез шарани рехава храна ще ти свърши работа.

п.п. С удоволствие бих направил един общ излет идната седмица.
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Захранка в горният слой

Мнение от antivik »

Повечко троха и галета да не потъват бързо, а и набъркано сухо мляко прави хубав бял облак.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Захранка в горният слой

Мнение от chirusa_bg »

Георги Кръстев написа:Опааа ей тук според мен трябва да стрелкаш , жито, царевица, пелети, червеи. Трябва да експериментираш. Не мисля че за тез шарани рехава храна ще ти свърши работа.

п.п. С удоволствие бих направил един общ излет идната седмица.
Напълно подкрепям! Рехава храна и облаци ще ти докарат неприятности с дребни риби и по-скоро биха отблъснали шараните.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Захранка в горният слой

Мнение от mario67 »

И ако има толстолоби,като се завъртят на облака и всичко живо се изпарява от там....
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”