Монтаж на леко

Модератор: sapuna

snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Монтаж на леко

Мнение от snegk »

А пък аз се мйтапя уили.За думите под всеки монтаж не съм ги описал умишлено понеже аз си имам свое виждане за даден монтаж и начина на употреба и не искам да ангажирам никои с него.Нека колегите да си напишат своите виждания.Иначе аз мога много лесно да цетирам някой световен профисионалист на леко,но вътрешно като знам,че не мое мнение и не ми е хубаво.
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж на леко

Мнение от butnik »

Това са стандартни монтажи и са точно за определен вид плувка,течение,вятър,вълна.Всяко твое виждане извън това за което пише,че е ,е грешно.Монтажите от каталога на Сенсас са на Деске.Айде да не си мерим пишките с него,моля.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Монтаж на леко

Мнение от snegk »

Несъм съгласен.Има стотици различни плувки,да не би да правим стотици различни утежнения.Има дестина основни отежнения и се сменят според водоем,вятър,течение и др. фактори.Само се променя грамажа на утежнението,според грамажа на плувката и начина на риболов.Както писах,аз не съм специалист,но си имам мое виждане по въпроса,и то не е задължително да съвпада със всички други.
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж на леко

Мнение от butnik »

Илийка,повтаряш ме,бе майна.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
nedved3
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 6:11 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Монтаж на леко

Мнение от nedved3 »

Според мен за леко монтажа трябва да се направи на самия водоем на който ще се лови в зависимост от пръчката ,дълбочината,течението,рибата която ще ловим.Аз лично независимо какъв риболов практикувам винаги над повода нареждам повече съчми за да може куката по бързо да парне на дъното и линията да се изпъне по бързо.Това го правя с цел подводното течение или водораслите да не изместят линията от захраненото петно.Но все пак всичко зависи от рибата която тчрсим и от това какво е мястото на което ще ловим. :D :D :D :D :D
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж на леко

Мнение от butnik »

Всяка една съчма се слага за нещо си,така,че бих поспорил малко,за това всичкото олово да е групирано на едно място.Може само ако лежиш за шаран на дъното или ловиш на река на суркане.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
blesna
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 10, 2008 7:57 am

Re: Монтаж на леко

Мнение от blesna »

днес се регистрирах и не съжалявам защото намерих информация за всичко което ме интересува
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”