Куки

Модератор: sapuna

whipa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 11:14 am

Куки

Мнение от whipa »

предстои ми риболов на шарани .Та въпроса ми е разполагам с много куки но нещо не мога да намеря подходящата шарани те са с размер от кило до две кила какъв размер да ползвам за дъно ми трябват десети номер ми се виждат малки и осмиците са малки кованите са дебели и не мога да слагам бял червеи а смятам да залагам на бял и торен за царевица е рано
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Куки

Мнение от hshopov »

номер 6
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Куки

Мнение от hshopov »

http://megafishing.bg/product/1727/klip ... lusso.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Куки

Мнение от delio-haidutin »

минимум 8 номер,сега някои ще изкажат мнение ,че ги ловят на 14-16,но по-голямата сигорност е на по-голяма кука.
а за сладка царевица ,хич не е рано ,пробвай .там можеш и на 6-и номер,но имай в предвид че, номер с номер не си отговарят при различните фирми :idea:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
whipa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 11:14 am

Re: Куки

Мнение от whipa »

мисля че 6 8 номер са удачни но някоя танка с удължено рамо с ухо имам ковани но са много дебели и не мога да нижа червея ще потърся в магазина рано е за стръв сладката царевица сякаш по моя скромен опит на царевица дава добре края на лятото начало то на есента така съм чел.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Куки

Мнение от delio-haidutin »

whipa написа:рано е за стръв сладката царевица сякаш по моя скромен опит на царевица дава добре края на лятото начало то на есента така съм чел.
"каквото пише по книгите ,не расте по нивите" :lol: :lol: :lol: -когато нямаш инфо на какво кълве ,вземай и торен и сладка и бял,но ако има дребосък ,на белия няма отърване.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
s.garnoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 6:30 pm
Местоположение: ПАЗАРДЖИК

Re: Куки

Мнение от s.garnoev »

№6. Ако искаш нещо специално влез в сайтовете за шарански риболов и избирай - Христо карп,Риби и такъми,Диво и др
whipa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 11:14 am

Re: Куки

Мнение от whipa »

търся куки за шаран на дъно и метод хранилка и се чудих какъв размер да сложа шараните не са големи от кило до 2,5 3 ми казаха монтажа ми е следния хранилка или спирала от долу повод 0,25 с кука дължина та е 10 см и на около 40 см още една кука няма нищо специално но се колебаех кой размер да е куката нито много малка щото ловя на дъно и може да има и по големи шарани нито много голяма инфото е че вземат на бял и торен и няма как да нижа червея но 6 номер е удачна ще търся с издължено стебло някоя серия.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Куки

Мнение от hshopov »

не е задължително да е с удължено стебло ,куката,а и спокойно можеш да махнеш горната. ще останеш приятно изненадан. дебелата кука си има своите предимства щото 5 кг. шаро си е добър боец. послушай и съвета на колегата и за сладката царевица. наслука пък да пишеш,какво си направил.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
m@rto
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 8:23 pm

Re: Куки

Мнение от m@rto »

Както каза колегата ",а и спокойно можеш да махнеш горната" :drinkers: :wink:
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Куки

Мнение от kukukuka »

царевицата е класика.послушай колегите.
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Куки

Мнение от Port_Royal »

Колега ползвам от тези на Камасан и до сега не са ме подвели,като съм ловил и по-големи шарани на платено до 5кг. :) http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=218" onclick="window.open(this.href);return false; :drinkers: Kamasan B511
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Куки

Мнение от delio-haidutin »

Port_Royal написа:Колега ползвам от тези на Камасан и до сега не са ме подвели,като съм ловил и по-големи шарани на платено до 5кг. :) http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=218" onclick="window.open(this.href);return false; :drinkers: Kamasan B511
колега,една година ловихме в едни тръстики амури,па един познат купи такива куки (не знам коя серия бяха),но при закачане в треволяците ,мн.лесно се изправяха :idea: аз ползвам предимно сенсей,изправена кука нямам,при здраво закачане е по-вероятно повода да се скъса с целия монтаж ,от колкото да се изправи кука(говорим за повод 0,30 или плетено 0,18,при тест отговарящ на 6-7 кг,а докато се и скъса ,доста дърпане пада)
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Куки

Мнение от butnik »

Port_Royal написа:Колега ползвам от тези на Камасан и до сега не са ме подвели,като съм ловил и по-големи шарани на платено до 5кг. :) http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=218" onclick="window.open(this.href);return false; :drinkers: Kamasan B511
Koлега,511 е за всичко друго,но не и за шарани дори и по 1 кг.Да не си объркал номерацията.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Куки

Мнение от SammY »

Заложи на Камасан Анимал и няма да збъркаш ... Или на клипс за червей и тогава дебелината на куката не те притеснява ( според мен по добрия вариант за дъно )
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”