Мънисто

Модератор: sapuna

DOBRIN91
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 12:12 pm
Местоположение: с.Васил Левски-Карлово

Мънисто

Мнение от DOBRIN91 »

Не съм запознат с риболова на мънисто и за това искам да попитам ще има ли някакъв резултат в язовир,тъй като знам че се иползва най вече по реките.Искам да пробвам за кефал и каракуда на язовир Домлян
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мънисто

Мнение от pavre »

Колега, аз също не съм ловил на мънисто, но съм виждал да ловят така само на течение. Според мен, ако искаш да ползваш изкуствена примамка на язовир, можеш да опиташ със силиконовите ларви и червейчета. Също бих ти препоръчал болдо с мухи, след като има кефал и костур. Надявам се да съм бил поне малко полезен и наслука. :)

пс: сега изброените видове риба са под забрана..
DOBRIN91
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 12:12 pm
Местоположение: с.Васил Левски-Карлово

Re: Мънисто

Мнение от DOBRIN91 »

Аз мислех да пробвам на мънисто в комбинация с бял или торен защото гледах че има такива технология :D но ще видим.Апък за рибата знам,че е забранена но язовир Домлян е отбранен през забраната сигурно защото няма какво повече да се излови от него.Мерси все пак
spetsnaz_80
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Апр 12, 2013 7:48 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мънисто

Мнение от spetsnaz_80 »

IMG_20140326_075857.jpg
IMG_20140326_075857.jpg (268.84 KiB) Преглеждано 1956 пъти
Тази година имам повече от десет каракуди на жълто мънисто на язовир. Даже го предпочитат пред торните червеи :). Ловя на язовир пълен с раци, отначало и аз не вярвах рибите да кълват на пластмасови топчета, но след първите извадени риби се убедих .Тъкмо така няма и нужда от често презамятане. Даже ги дипвам топчетата и ги чакам малко да позасъхнат няколко минути, ама незнам доколко има смисъл от това дипване.
Прикачени файлове
IMG_20140326_115531.jpg
IMG_20140326_115531.jpg (288.78 KiB) Преглеждано 1956 пъти
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Мънисто

Мнение от bobo_33333 »

Тва пластмасови топчета -мъниста са... :shock:
Щото стиропор е по употребявано за тези монтажи :roll:
Аз там съм пораснал...
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Мънисто

Мнение от dekata »

Жълто манисто в комбинация с жълт стеропор е хит на Домлян.На хранилката връзваш две куки по този начин и ги забиваш в храната.Ловят се и шарани по този начин.Мои познати го ползват с успех.
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
DOBRIN91
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 12:12 pm
Местоположение: с.Васил Левски-Карлово

Re: Мънисто

Мнение от DOBRIN91 »

Супер ще пробвам. А дали на плувка ще има някакъв ефект от манистото?
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Мънисто

Мнение от dekata »

Ако говорим за каракуда и шаран-едва ли.
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Мънисто

Мнение от antivik »

На Тракиец този чалъм дава резултат и с шаранетата, що инак е пълно с раци-терминатори и друго к`во се сложи на кука и повод по дъното бива ометено. Не подбират твърда, млечна, консервирана царевица, силиконова царевица, гранула, топчета, кюспета, жълти повдигачи, други видове повдигачи, нещо дипнато в к`ва ще да е
миризма - всичко под щипките, не прощават :twisted: .
Та номера с мънистото става :wink: , но иска яко ранене с царевица, па и по-продължителен излет /баре3-4 деня, да може да се свъртят животинките на петното/.
Мисля, че логиката е в това, че мънистото прилича на царевицата и шилара я налапва покрай другите зърна в калабалъка. :idea:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Мънисто

Мнение от dekata »

На Домлян почти няма раци.В смисъл виждал съм,но никога не са правили проблем при риболов.Тук си залага на комбинация на мънисто със стеропор.Много често рибата опитва нещо различно дали става за ядене-в случая се разчита на манистото.Другият момент е засмукването на храната от хранилката и с нея куката която е лека заради стеропора.Метода дава резултата,но не винаги.Вчера на близо 40 въдици/повечето направени така/имаше една каракуда и един шаран.Аз с два фидера единият с подвижна кошничка,а другият на метод-имах седем каракуди и един шаран.
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”