Бело-сомски монтаж

Модератор: sapuna

Аватар
Mr.Barry
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 7:12 pm
Местоположение: Ловеч

Бело-сомски монтаж

Мнение от Mr.Barry »

Здраво, колеги. Кажете ми как при монтаж за бяла риба или сом на рибе да отделя рибето с куката над дъното. Дъното е тревисто и не искам да се забива в тревата. Монтажа ми е:
основно влакно, което завършва с олово (което се движи свободно за да няма съпротивление бялата риба) и над оловото на около 50 см ми е повода с рибката.
Ако не може да се направи рибето на този монтаж да стои малко над тревата ми дайде някой друг монтаж :)
Аватар
assv
фен клуб-скобар
Мнения: 369
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:32 pm
Местоположение: Троян

Re: Бело-сомски монтаж

Мнение от assv »

Аз лично си слагам един повдигач от тези кръглите на 10тина цм. от рибето и ефект има!Ползвам жълти,защото съм чувал,че от белти бялата риба се плашела :drinkers:
Най-голямата риба е изпуснатата
Изображение
Аватар
Mr.Barry
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 7:12 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Бело-сомски монтаж

Мнение от Mr.Barry »

Шаранските ли :o ? Дето се ползват за косъм ли? Дайте и други предложения де, има доста хора, които ходят за сом :)
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Бело-сомски монтаж

Мнение от snegk »

На основното слагаш тапа, после два стопера и между тях повод с вирбел, най-отдолу тежест. При този монтаж това му е хубавото, че можеш да си дигаш стръвта колкото си пожелаеш, стига да можеш да я замяташ :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Бело-сомски монтаж

Мнение от danev69 »

Изображение Здрасти колега. Аз използвам този монтаж и съм много доволен. За повдигач,аз използвам щукарска тапа боядисана в черно.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Бело-сомски монтаж

Мнение от krokibg »

Този е монтажа,обаче се внася с лодка,трудно се замята с дългия повод :lol: :lol: :lol: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Mr.Barry
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 7:12 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Бело-сомски монтаж

Мнение от Mr.Barry »

Благодаря на всички, но искам някак си оловото да е подвижно за да става монтажа и за бяла риба. Инъче ще го изплюе като усети съпротивление ....
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Бело-сомски монтаж

Мнение от krokibg »

Майна,този монтаж ако не застопоряваш оловото на линията си е подвижен :idea: :idea: :idea: Оставяш оловото да е подвижно на линията,и да спира във вирбела за които е вързан повода с поплавъка и куката със стръвта,замяташ ако повода е до 1.5- 2 м дълаг,оставяш тежеста да падне на дъното,и отпускаш още 1-2 метра и си готов.поплавъка ще държи винаги стръвта над водораслите и остава да решиш как ще застопориш влакното при отворен бигел за да не се стряска бялата риба.Сома няма да го мислим,той минава и взима като товарен влак :lol: :lol: :lol: Снимката на колегата е толкова красноречива че не иска много труд за да се разбере как работи и каква е идеята :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Mr.Barry
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 7:12 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Бело-сомски монтаж

Мнение от Mr.Barry »

Ами понеже искам да ловя от брега и дочух от един стар рибар ( речен вълк :lol: ), че когато прави монтаж за сом на рибе слага и тракалка. Следователно след като рибето се движи- тя трака, но не знам как и той не казва обаче :evil: :lol: Дайте инфо ако знаете.... :?:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Бело-сомски монтаж

Мнение от krokibg »

Mr.Barry написа:Ами понеже искам да ловя от брега и дочух от един стар рибар ( речен вълк :lol: ), че когато прави монтаж за сом на рибе слага и тракалка. Следователно след като рибето се движи- тя трака, но не знам как и той не казва обаче :evil: :lol: Дайте инфо ако знаете.... :?:
Аз когато го ловяхме на Марица,тракалки нямаше и си даваше доволно,така че с тръкълкъ или не,не е толкова важно,да не стане обратния ефект :lol: :lol: :lol: Тракалките ги продават по магазините,слагат се до рибето над опашката на куката на която е стръвта и ако не се заклещи се навива конец от долу че да може да стои на едно място :lol: :lol: :lol: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”