няколко мач монтажа

Модератор: sapuna

serkan1975
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 4:25 pm

Re: няколко мач монтажа

Мнение от serkan1975 »

jultopepi написа:Моя монтаж за мач е следния
Кука-повод-микровирбел-групирано утежнение-дропер който ми е стопер за ваглера и два-стоп възела от корда най-горе
Да но в последните два излета имам проблеми губя ваглерите + монтажа а използвам леки ваглери-ЛАГУНА 2+2 или 3+3 къса се линията а влакното е КРАЛУСО-МАЧ-0,18
Къде БЪРКАМ
Прикачени файлове
slider.jpg
slider.jpg (28.14 KiB) Преглеждано 3743 пъти
serkan1975
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 4:25 pm

Re: няколко мач монтажа

Мнение от serkan1975 »

serkan1975 написа:
jultopepi написа:Моя монтаж за мач е следния
Кука-повод-микровирбел-групирано утежнение-дропер който ми е стопер за ваглера и два-стоп възела от корда най-горе
Да но в последните два излета имам проблеми губя ваглерите + монтажа а използвам леки ваглери-ЛАГУНА 2+2 или 3+3 къса се линията а влакното е КРАЛУСО-МАЧ-0,18
Къде БЪРКАМ
Прикачени файлове
waggler.jpg
waggler.jpg (51.95 KiB) Преглеждано 3743 пъти
sun123
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:25 pm

Re: няколко мач монтажа

Мнение от sun123 »

На ваглера какъв е монтажа?Стопер,плувка,стопер,тежест и надоло още една тежест и после има адаптор и на него са закачени повода и кука ? Повод е ... ?Много трудно разбирам от тея снимки ако може някой да ми го напише.
sun123
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:25 pm

Re: няколко мач монтажа

Мнение от sun123 »

И ако може да ми обясните как да напрая Logic i Slider монтажа мн ще съм ви благодарен.Мерси предварително!
sun123
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:25 pm

Re: няколко мач монтажа

Мнение от sun123 »

В форума четох четох,но не съм запознат с тея неща и немога сам да се опрая и се нуждая от някой който да ми обясни подробно всичко как става .
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: няколко мач монтажа

Мнение от Paublo_Eskobar »

sun123 написа:На ваглера какъв е монтажа?Стопер,плувка,стопер,тежест и надоло още една тежест и после има адаптор и на него са закачени повода и кука ? Повод е ... ?Много трудно разбирам от тея снимки ако може някой да ми го напише.
Монтажа от снимката по горе е за фиксиран ваглер,което значи че е подходящ за далечни и плитки участъци.В ред отгоре надолу по картинката почва със адаптор за фиксиране на ваглер,ей такова.
Изображение
С него движиш ваглера нагоре надолу по влакното,кордата минава през шлаухчетата-на карабинката се закача ваглера.
Продължаваме надолу...има два варянта и двата са простички.В първия ваглера е утежнен с две големи съчми.Една от друга на разтояние 40см,след това имаш мини вирбелче:
Изображение
И на него закачаш повод с дължина 30см.
Във варянт две има 3 или 4 съчми наредeни една до друга в група,което е основното утежнение.Под него на 40см се слага малка съчмичка,следва вирбелче и повод 30см.

Изображение

По тази картинка ще ти обясня за подвижен ваглер.Монтажа отдясно.
Започвам пак отгоре надолу...Първо се прави едно стоп възелче от конец или влакно.
Виж тук :arrow: http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=81&t=32225
След това ти е нужно едно адапторче за подвижен ваглер,ето такова.
Изображение
След има още едно стоп възелче,може и с малка съчмичка да стопираш ваглера.Той като се спре и овисне надолу мериш ваглер и полувина.По просто,ако дължината на ваглера е 30см,значи на 45 см под онова 2-то(долното) стоперче,вече следва основното утежнение,което в случая е от 5 съчми една до друга.По надолу на разтояние 40см от групата се слага малка съчмичка,която ще играе ролята на дропер.После вирбелче и повод 25см.
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
sun123
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:25 pm

Re: няколко мач монтажа

Мнение от sun123 »

МН ти благодаря само не разбрах тоя повод 25см кво представлява ;д
sun123
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:25 pm

Re: няколко мач монтажа

Мнение от sun123 »

а съчемите какъв грамаш трябва да са ?
sun123
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:25 pm

Re: няколко мач монтажа

Мнение от sun123 »

и последен въпрос как да сложа ваглера на адаптера ;д.Мн ти благодаря ама мн,
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: няколко мач монтажа

Мнение от Paublo_Eskobar »

sun123 написа:и последен въпрос как да сложа ваглера на адаптера ;д.Мн ти благодаря ама мн,
Написал съм ти го,на карабинката се закача.Повод е дължината на влакното-от куката до вирбелчето,в твоя случай.Грамажа на съчмите според това,колко грама носи ваглерО.
Можеше да си зададеш въпросите наведнъж,не спами повече!!!Чети и експериментирай на гьола. :wink:
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
stzanev
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 2:03 pm
Местоположение: Севлиево

Re: няколко мач монтажа

Мнение от stzanev »

Здравейте колеги,
Може ли да споделите вашият опит за утежнение с оливетка. Повечето примери са за утежнение със сачми. Това по-добрият начин ли е? Моят опит показва, че оливетката намалява сензитевността на ваглера(прави плахите побутвания незабелижими), но при вятър и течение е по-устойчива. Споделете вашия опит в монтажа на ваглер/слайдер.
Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Re: няколко мач монтажа

Мнение от ivo24m »

Аз правя два възела един след друг от монофилно влакно (0,18мм.ми е основното влакно),а стоперния възел ми е 0,16мм. или о,14мм. Мустаците ми са дълги около 2см.

Линията ми е така направена:Кукичка с повод 25см.,микро вирбел,парче влакно около 1м.на които са наредени тежестите с които се отежнява линията,микро вирбел,основното влакно (0,18 ми е),силиконов стопер (служи за буфер да се спира тежкия ваглер да не се удря в възела),вирбел (този на който се закача ваглера,а там където се движи вирбела по влакното няма пластмаса или керамична втулка,а е обикновен вирбел),след него се поставя едно сенце(тези сенца които правят гердани),сенцето се спира в стоп възела!!!!!
С тази линия не съм имал никъви оплитания и ваглера стой идеално изправен и чувствителен!
Отначало ползвах вирбели с керамични,пласмасови втулки,който ми създаваха доста проблеми при риболова.Двойния стоперен възел си минава без проблеми през водачите и не се мести от тежестта на ваглера,така сте сигурни че дълбочината ви е същата и не се е променила от само себе си!Дано съм бил полезен :D
Прикачени файлове
rrrt.JPG
rrrt.JPG (249.46 KiB) Преглеждано 3435 пъти
gttt.JPG
gttt.JPG (223.34 KiB) Преглеждано 3435 пъти
HristoNN
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 17, 2010 10:16 pm

Re: няколко мач монтажа

Мнение от HristoNN »

ivo24m написа:Аз правя два възела един след друг от монофилно влакно (0,18мм.ми е основното влакно),а стоперния възел ми е 0,16мм. или о,14мм. Мустаците ми са дълги около 2см.

Линията ми е така направена:Кукичка с повод 25см.,микро вирбел,парче влакно около 1м.на които са наредени тежестите с които се отежнява линията,микро вирбел,основното влакно (0,18 ми е),силиконов стопер (служи за буфер да се спира тежкия ваглер да не се удря в възела),вирбел (този на който се закача ваглера,а там където се движи вирбела по влакното няма пластмаса или керамична втулка,а е обикновен вирбел),след него се поставя едно сенце(тези сенца които правят гердани),сенцето се спира в стоп възела!!!!!
С тази линия не съм имал никъви оплитания и ваглера стой идеално изправен и чувствителен!
Отначало ползвах вирбели с керамични,пласмасови втулки,който ми създаваха доста проблеми при риболова.Двойния стоперен възел си минава без проблеми през водачите и не се мести от тежестта на ваглера,така сте сигурни че дълбочината ви е същата и не се е променила от само себе си!Дано съм бил полезен :D
Много ми беше полезно твоето обяснение на монтажа. А да питам ползваш ли и други които можеш да покажеш?
Аватар
bad_santa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:15 pm
Местоположение: Каспичан

Re: няколко мач монтажа

Мнение от bad_santa »

Браво на колегите, научих доста работи! :)
Наслука през новата година. :) :) :)
Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!!
Аватар
ivo24m
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 7:41 pm
Местоположение: Асеновград

Re: няколко мач монтажа

Мнение от ivo24m »

Колеги искам да ви попитам кой какъв Мач монтаж използва за риболов на уклей с подвижен или неподвижен ваглер ли? дълбочината е 4м-до дъното уклея излиза на дълбочина от 2,5м.
дистанцията на която се лови е около 10-15м на брега го няма.
Кой с какъв монтаж ги мори тези уклейки или не ловите на мач ,а в такава ситуация ловите с болонеза?
Моля споделете?
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”