ПВА

Модератор: sapuna

Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

ПВА

Мнение от ExTaZzY »

Адравейте колеги тъй,като съм тръгнал да ставам и аз начинаещ шаранджия :lol: и взех да препрочитам вашите статии да пробвам монтажи и прочие,стигнах до едно положение на,което не намирам отговор в темите.... Става въпрос за вида на ПВА торбичките и чорапчетата,намерих в един магазин до нас 3 вида торбички и 2 вида чорапчета като
торбичките започват от 4 лв и стигат до 8,а чорапчетат са 6 и 10 лв фирмата е няква незнайна даже и не я запомних,
та въпроса ми е дали има някъкво значение дали ще си взема торбички примерно от 6 лв и чорапчета от 6 лв и колко ефикасни ще са те?(торбичките са 20 с размер 10х12 см в комплект,а чорапчетата 6 м ) И другото дали ще са направени тъка,че едните да се разпадат по-бавно от другите или ще се разпаднат частично.

Благодаря за обърнатото внимание.

П.П. ако модовете решат,че темата не е за тук да я преместят,ама недейте я заключвайте или триете поне 2-3 компетенти отговора да видя пък тогава :wink:
Изображение
Без риболов няма любов !
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: ПВА

Мнение от snegk »

Има ПВА продукти за различни сезони.В топла вода дадено ПВА се разтваря по-бързо и затова са направени различни за различните сезони.Има ментета които не се разтварят напълно и остава на куката.Лошото е, че несъм виждал да пишат за колко време се разтваря в дадения сезон.Грешката може и да е в мен, понеже не знам инглийски:lol: :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПВА

Мнение от ExTaZzY »

Благодаря значи сега сме есенно лятен сезон отива повече към есе та сигурно ще взема Winter варианта :wink:
Изображение
Без риболов няма любов !
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: ПВА

Мнение от VGS »

Аз лично съм изпробвал 4 вида торбички, като двата вида бяха на реномирани марки, не си спомням какви бяха понеже не купувам вече от тях. Държът се по същия начин.
Монтаж с ПВА торбичка или мрежа е уместен само когато се изхвърля монтажа с ръка, за разпъване не мисля , че върши някакв работа. Да кажа защо не няма смисъл, ми по добре е да си захраниш от лодката направо върху монтажа. Наблюдавал съм в бистри води как торбичката или мрежата се разтварят така, че не мога да държът храната на половин до един метър и следва разпръсване , като все едно си изсипак захранката с кофичка.
Така , че аз използвам ПВА торбички само при изхвърляне от ръка. А коя колко струва е без значение , химическия състав е един и същ, само марката на продукта е различен.
georg

Re: ПВА

Мнение от georg »

VGS написа:А коя колко струва е без значение , химическия състав е един и същ
Не е така! :wink:
Ментаците като се разтворят,образуват нещо като слуз върху захранката!
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: ПВА

Мнение от VGS »

И това е вярно за ментаците, но то не идва от това , че са ментаци амо от това , че са по дебели самите торбички.
А слуз върху захранката не съм наблюдавал понеже нама как, но кам кадето съм направил възела има следи.
За това връзвам винаги за оловото самата торбичка, а самич монтаж не го вкарвам в самата торбичка, няма смисъл, в това се уверух след като пуснах от лодката няколкоко торбички да пробвам коя кога ще се разтвори и до 1-вия метър всички се разрварят така ,че захранката се пръска и ако е по дълбоко от 2 метра по добре си я изсипи от ръка, а смисъла куката да е в торбичката е никакъв.
Все пак предпочитам да си купя 50 торбички за 5лв от колкото 10 или 20 за 8-10 Евро. Даже по скъпите както казах са по тънки и се разтварят доста по бързо.
Това е само от лични наблюдения.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: ПВА

Мнение от snegk »

VGS написа:Аз лично съм изпробвал 4 вида торбички, като двата вида бяха на реномирани марки, не си спомням какви бяха понеже не купувам вече от тях. Държът се по същия начин.
Монтаж с ПВА торбичка или мрежа е уместен само когато се изхвърля монтажа с ръка, за разпъване не мисля , че върши някакв работа. Да кажа защо не няма смисъл, ми по добре е да си захраниш от лодката направо върху монтажа. Наблюдавал съм в бистри води как торбичката или мрежата се разтварят така, че не мога да държът храната на половин до един метър и следва разпръсване , като все едно си изсипак захранката с кофичка.
Така , че аз използвам ПВА торбички само при изхвърляне от ръка. А коя колко струва е без значение , химическия състав е един и същ, само марката на продукта е различен.
В заблуда си брат.Това,че се разтваря преди дъното значи, че пва продукта е за по-студена вода.Аотносно ментаците, има такива които не се разтварят никога, или както каза Герги, винаги остава. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: ПВА

Мнение от carpsliven2 »

Ползвал съм най-различни пва .. и при това само ментета.. несъм виждал такива дето несе разтварят.. мисля че химията е една и съща .. там вече играе роля качеството и марката.
При положение че хвърляме с дебели пва (най-често съм ползвал) трудно се разтварят в чаша вода,но във водата се разтварят и изчезват понеже налягането им помага. Ефекта е по-добър и са вършили хубава работа. Несъм ползвал вече две години пва .. понеже разпъвам с радиоуправляема лодка.
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПВА

Мнение от ExTaZzY »

Все още немога да се радвам на тъкава лодка,а ходя на водоем на които влизането с каквито и да е плавателни тела е забранено(освен тези лодки) и изпробвам този метод за сега видях какъв беше ефекта мисля,че като за начинаещ шаранджия е добър но има къкво да се желае тепърва започвам да се уборудвам с такъми и темподобни :wink:
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: ПВА

Мнение от sapuna »

Според мен чорап/ръкав е за предпочитане!

Изображение
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПВА

Мнение от ExTaZzY »

Сапуна сега като го снима тоя "чорап" се сетих за онзи монтаж в,който стръвта се слага вътре,та искам да попитам няма ли да е по-добре да сложа вътре обичайната захранка а за стръв да сложа Pop Op топче да изпъкне още по-добре сред захранката или не е задължително ?
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: ПВА

Мнение от carpsliven2 »

Тва се прави само при гладни шарани .. иначе другите ше се усъмнат малко с тоз поп-уп :D
За чорапа и аз си мисля че е най-доброто .. понеже бързо се разпада и прави добро концентрирано петно на дъното и няма опасност да оснане никаква шлюз по захранката.

п.п. Може да си разпънеш въдиците с плавници и жилетка :lol:
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПВА

Мнение от ExTaZzY »

И къпането е забранено :shock: иначе имам един импровизиран "пояс" т.е вътрешна гума от камион.

Та викаш поп ъпа е за гладни шарковци аз се чуда защо нямам удър на поп ъп.Още ся ще ги махна и ще пробвам едни тутита :lol:

Забравих да питам ами ако на дъното има 1 педя водорасли дали тогава е удачно?
Изображение
Без риболов няма любов !
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: ПВА

Мнение от snegk »

Чорапчето е за предпочитане, по-малко слуз, по- малко въздох вътре, от там и по далечно замятане.Торбичката е за предпочитане само при много фина захранка и при работа в тревисти места.Там се изка монтажа,стръвта и захранката да останат възможно по-горе.Относно водорасли и пва не е за препоръчване, захранката в пва-то натиска куката във водораслите и при кълване се закачат водорасли за куката.Там е хубаво да се слага на тежеста а повода да е свободен.
Пва чорапчето винаги е в плюс, дори и с електрическа лодка.В новите модели лодки хората са направили специално преспособление за пва. :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПВА

Мнение от ExTaZzY »

Благодаря за информацията ще ме направите и вие запален "Шараноко" :lol: :lol:
Изображение
Без риболов няма любов !
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”