Монтаж

Модератор: sapuna

rumbeti
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 11:53 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

Монтаж

Мнение от rumbeti »

Здравейте на всички.Интересува ме монтажат на гола тройка по-точно за скобар(бойник)както го ловят по Струма.Искам да опитам дали щте кълве и по Места до гр.Г.Делчев.Ако някои може да намери снимки на монтажа още по-добре.Искам да пробвам дали тука по Места кълве скобар на този монтаж и досега не съм виждал никои тука да пробва по този начин.Интересуват ме какви троики се използват цвят,номер,плувка,повод, и всико останало.
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

това е бракониерски метод, забранен със закон, ако те интересува само за информация,питай на мястото дето се практикува!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

Скобара не кълве на тройката,по тоя начин бракониерите го скубят :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
rumbeti
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 11:53 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

Мнение от rumbeti »

Кое е бракониерското че нещо немога да се сетя :)
rumbeti
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 11:53 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

Мнение от rumbeti »

По цяла Струма така ловят ти сега ми казваш че било бракониерство,
Аз разбирам да закача 3-4 тройки и тогава да ми приказваш за бракониерство.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Има два начина на риболов с гола тройка - единият си е бракониерски а другия не.Начина при който монтажа си е с плувка и отежнение си е нормален риболов.При него се лови както на стръв,изчакваш да се потопи плувката и засичаш .При този метод рибите си се хващат за устата както и на стръв в което не виждам нищо бракониерско А който твърди обратното ,че рибите не се закачат за устата или нищо не разбира или е голям аджамия .Тройката си е вид изкуствена стръв.Все едно да кажеш ,че риболова на блесна е бракониерство :lol: Колкото до втория начин се използва тежест и няколко тройки ,прехвърлят реката и се започва едно лудо дърпане като се стремят да закачат някоя риба къде за корема къде за гърба е те това си е гнусно бракониерство :twisted:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Колкото до монтажа си е нормален :плувка ,тежест и 20 см. повод.Боя е според дълбочината стремиш се да си близко до дъното
rumbeti
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 11:53 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

Мнение от rumbeti »

Ами аз за това питам :lol: :lol: :lol:
Колкото до монтажа си е нормален :плувка ,тежест и 20 см. повод.Боя е според дълбочината стремиш се да си близко до дъното.
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

rumbeti написа:По цяла Струма така ловят ти сега ми казваш че било бракониерство,
Аз разбирам да закача 3-4 тройки и тогава да ми приказваш за бракониерство.
Скобара на тройка не кълве,при така наречения риболов на тройка рибите се закачат за корема,за гърба,тройката се забива и в устата,но това е по случайност,просто във вира рибите са на гъсто и при дишането си засмукват тройката.ТОВА СИ Е ЧИСТО БРАКОНИЕРСТВО защото рибата дефакто не кълве,както се случва и при мрежосването,ИНАЧЕ ЗАЩО СЕ ЛОВИ САМО ПРЕЗ СТУДЕНИТЕ МЕСЕЦИ И РАНО НА ПРОЛЕТ ПО ТОЗИ НАЧИН,Е МИ ЗАЩОТО РИБАТА ТОГАВА Е ГРУПИРАНА НА ГОЛЯМИ ПАСАЖИ :!: :!: :!: затова през лятото никой не хваща скобар на тройка :shock:
И друго,рибите които бъдат изпуснати след това обикновено умират от
раните от тройка,по този начин се унищожава популацията,приятелю...

А тези по Струма не са РИБАРИ ,а са МЕСАРИ и въобще не ги интересува дали до година ще има риба в реката

НАДЯВАМ СЕ ДА СИ РАЗБРАЛ
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

Начина при който монтажа си е с плувка и отежнение си е нормален риболов.При него се лови както на стръв,изчакваш да се потопи плувката и засичаш
Добре като е нормален риболов ,защо се използва тройка ,а не единична кука,мисля че рибата би я възприела по-добре,отколкото тройката
Присъствал съм на такъв риболов и знам за какво става въпрос,
колосални количество уловена риба,ПО БРАКОНИЕРСКИ НАЧИН,
а стръвта въобще не влиае,КОСЕНЕ,КОСЕНЕ,
СКОРО ЩЕ ГО ЗАБРАНЯТ,тогава пак ще си говориме......
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Скобара го ловя целогодишно по този метод и лято и зиме.Ако приемем теорията за зимното групиране и,че рибите понеже са на гъсто и за това налапват тройката ,някой ще ми обясни ли защо в даден ден налитат на жълти тройки а в друг ден на зелени .Тази теория си издиша от всякъде
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

налитат на зелени и жълти, защото ядът водорасли по принцип/но рядко / ,а това изтребване всяка година какво е а,кълват на троика да знаеш,
аз сам израснал там и вси4ко ми е ясно,изтребване,простите селяни
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Мнение от dekata »

barutchiata написа:Скобара го ловя целогодишно по този метод и лято и зиме.Ако приемем теорията за зимното групиране и,че рибите понеже са на гъсто и за това налапват тройката ,някой ще ми обясни ли защо в даден ден налитат на жълти тройки а в друг ден на зелени .Тази теория си издиша от всякъде
Аз съм виждал да слагат и маниста с различен цвят.Не съм практикувал такъв риболов но мисля,че с една малка тройка не може да се търмъчи.Рибата я приема за храна.Но това е мое лично мнение :)
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

И воблерите и изкуствените мухи са неестествена стръв и в дадени моменти с тях можеме да отвееме шалчето на рибите.Ами дай да не ловиме и с тях тогава. :lol: Виждал съм много риболовци с този метод не могат да хванат и една риба :cry: ,питам се защо ли ? :?: . Ами много просто аджамии са! Виждал съм подобен метод в село Ъглен само ,че на помпане От 6 човека само двама хващаха а другите се мъчеха,при това всички риби се хващаха за устата .Като изключиме косенето което си е бракониерството метода с плувка и тройка си е вид риболов с изкуствена стръв.
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

На воблери ,мухи,блисни рибата кълве,на гола тройка рибата не кълве-60-70%от уловените риби са закачени навсякъде другаде но не и за устата,куките се забиват и в устата но това е при филтрирането на водата/във вир 10кв.м. при наличие на хиляди риби/,а не защото кълват.Доколкото за жълтите и зелените троики ,рибите наистина кълват ,но това се случва рядко,при цъвтежа на водораслите,според мен скобара трябва да се лови по нормалния начин на единична кука със стръв.
ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ,винаги ще има спор по тоя въпрос,обаче когато го забранят тоя вид "риболов" пак ще си говориме
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”