Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Модератор: sapuna

Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от gotra »

Здравейте!Моля кажете си мнението за този вид монтаж.Той е следният:100гр. плувка, под нея е вързана хранилка с две куки.Целата на този монтаж е да се избегне падането на стръвта във водораслите.По този начин искам да държа пружината колкото се може по близко до плувката (до повърхността) Ето и снимки Изображение Изображение Става въпрос за риболов на шаран в силно обрасъл водоем.Моля дайте вашите мнения и препоръки.
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от Бачо Илия »

Тази шамандурка е много голяма; 20-грамова щукарска тапа перфектно държат тази пружина със захранката на нея или 15-грамова неподвижна плувка с дълга дебела антена (4.5мм), ако се махне оловото на пружината. Преди пружината задължително трябва да има здрав вирбел с карабинка ( от по-големите размери); този монтаж, доказано добре лови толстолоби, като междувременно лови и шарани и каракуди и какво ли не... :D :D 8)
Изображение
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от hristotihov »

На куките какво ще има? Стиропорени топчета?
нямам живарник
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от gotra »

Аз мислех да сложа дебел торен червей, на едната кука, а на другата царевичка.За пружината ще забъркам захранка .

Имах вкъщи една 50 гр. плувка пробвах с нея и стана идеално.Благодаря за съвета да махна оловото.

Дайте и вие съвети за стръв, захранка или некой друг челъм за горе описания водоем (силно обрасал)


Поздрави!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от ExTaZzY »

На долната кука препоръчвам стериопор а на горната жива стръв бял червен...
Изображение
Без риболов няма любов !
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от Бачо Илия »

50 грама плувка е много :idea: Писал съм ти- 20/18/15 гр; това е за 30-50 метра дистанция :idea: :idea: :idea:
Изображение
ресьора

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от ресьора »

IDA написа:50 грама плувка е много :idea: Писал съм ти- 20/18/15 гр; това е за 30-50 метра дистанция :idea: :idea: :idea:

Колега в кво е проблема ако тапата е по голяма от 20грама аз от 3години и с големи тапи си ги моря и толупи и шарани :lol:
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от Бачо Илия »

То, ако е за "моренето", има такъми и с по няколко десетки такива "тапи", отгоре :D :D 8) Гледам монтажа да е по-интелигентен бе колега; като засилиш 15-грамова нормална плувка, да и се вижда само антената с 1см. от тялото, а не хората наоколо да се озъртат- къде са и другите тапи на мрежата 8)
За това става дума, нали сме "риболовци", а не "рибари"- писал съм го и в толстолобската тема- стила и естетиката, преди всичко; иначе мога да си мяткам и с празна половинка от минерална вода :mrgreen: :D :D

п.п. не че нямам и "по-мощен" от на колегата, аксцесоар....ама... :D :D :D

Изображение

8)
Изображение
lz1igr
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 625
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 7:56 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от lz1igr »

Това са глупости.От 4г.ползвам такъв монтаж.В момента съм с тапа над 200гр. и нямам проблем.Важното е тапата да не потъва много от тежестта на пружината и дълбочината на която е застопорена тапата.Аз лично я държа на 70-100см.Успеха е невероятен.Миналата събота 3бр шаран около 2кг. и още 3бр.по-малки,но имах и 3бр.зверове,които не успях да вдигна от дъното и се забиха в закачките.Значи,важно е бързото засичане и по-сериозно водене-демек корда минимум 0,45мм.Наслука.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от Бачо Илия »

lz1igr написа:Това са глупости.От 4г.ползвам такъв монтаж.В момента съм с тапа над 200гр. и нямам проблем.Важното е тапата да не потъва много от тежестта на пружината и дълбочината на която е застопорена тапата.Аз лично я държа на 70-100см.Успеха е невероятен.Миналата събота 3бр шаран около 2кг. и още 3бр.по-малки,но имах и 3бр.зверове,които не успях да вдигна от дъното и се забиха в закачките.Значи,важно е бързото засичане и по-сериозно водене-демек корда минимум 0,45мм.Наслука.
За в бъдеще, няма да сложа влакно повече от 0.225 и няма да си променя отношението към монтажа; колега, ако съм събирал толстолобските кожи- до сега да съм покрил шатрата на Хан Аспарух в Онгъла :idea: Дай им малко шанс и на тия хайвани бре :wink: "Забили са били в закачки"- ми и те душа носят, пък ако сложиш 0.60 или 0.80- разултата от към "кълване" ще е пак същия; демек въпроса не опира нито до хващането, нито до ваденето :wink: 8)
Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от snegk »

Пак започвате да си ги мерите.Обичам когато има спор в дадена дискусия да има и доказателства(снимки).Иначе само си чешете изиците.Иначе за темата-тази и още няколко теми във форума ги дискотирате хиляди пъти навсякъде.Вкарайте темата в релси за да не се заключва :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от Бачо Илия »

Не стааа... бе Адаш, не стаа.. :D
Изображение
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от Венелин Радушев »

Бих препоръчал поне тройно по-дълъг повод на долната кука... И по-добре не слагай стиропор на куките (ще ги държи над облака правен от храната). Резни 1/3 от филтър на цигара /непушена/, обели го, поразнищи го и него сложи на куката. Също мисля, че куките са големи....пробвай с по-малки, но от по-дебела тел...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
mi7aka_gt
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 10:33 am
Местоположение: Генерал Тошево,Албена

Re: Мнения и препоръки относно монтаж с хранилка на плувка

Мнение от mi7aka_gt »

ами да ви питам трябва ли да има някакъв стопер до прожината или плувката да се мести по цялата месина ?
Риболова е като футбола,не всеки удар е гол и не всеки улов стига до тигана
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”