Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Модератор: sapuna

Аватар
iliq kostov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Май 14, 2006 8:56 pm
Местоположение: Гр.Септмври

Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от iliq kostov »

?. Ще ходя на едно водоемче в което има лин нее много но излиза,малко е наплашен от мрежарите. Водоема не е голям ще ловя с директние 2х5м Дълбочината е около 1м-1.5м. Помогнете!!!
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от icinho »

Редовно следя форума,регистриран съм от една година,но рядко пиша,защото не съм опитен рибар,а по-скоро любител.Но мисля,че ще съм ти полезен поне малко-преди 10на дена хванах два добри лина на Мечкаревските дупки(Сливенско) с 5метров директен телескоп,в непосредсвена близост до един шавар,дълбочината бе около 1.5 метра-линията ми беше фина-влакно 0.10мм,плувка 0.3гр,една съчмичка 0.25гр,и една 0.10гр(по този начин върха на плувката се показва около 1см и се отчита и най-лекото пипане на лина),кука номер15,без повод.Стръв-двойка бели червеи.Бях с брат си и един приятел,които заложиха на по-груба линия и нямаха кълване на лин.Та идеята ми е,че тази риба е предпазлива и са нужни по-нежни такъми.Вярно,скъсах в шавара,но поне успях да хване две от тези красиви риби,макар и не със солидни размери.Това е,наслука :)
Последно промяна от icinho на Вто Юни 24, 2008 9:30 pm, променено общо 1 път.
Аватар
iliq kostov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Май 14, 2006 8:56 pm
Местоположение: Гр.Септмври

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от iliq kostov »

Ами мерси много. И друг път съм ловил лин но все нещо не беше как трябва! Обичам да ловя с директен с него осещаш сяко дръпване на рибата.Ще захраня както и с каквото трябва и ще пробвам пък каквото доиде.
RoSeN_94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 503
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 9:28 am
Местоположение: Ямбол

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от RoSeN_94 »

Еми аз ловя лин с 6-тица директен слагам 0.8 плувка захранвам предимно с захранка за платика.Препорачвам ти да тарсиш лина или рано сутрин до 10часа или касно вечер.Според мен по добре вечер.Използвам хляб или торен рядко и бял но предимно калве на торен или хляб Това е от мен пожеалавам ти да хванеш НАСЛУКА
Емил Димитров
фен клуб-скобар
Мнения: 371
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 8:15 pm
Местоположение: Перник
Обратна връзка:

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от Емил Димитров »

пробвай на тесто
преди години на тесто се ловеше лин. доста успешно
сега ловя предимно на бял на границата до шаяара
успех
http://www.krakra-fishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от icinho »

В добавка-незнам с какво ще захраниш,но ако искаш пробвай един пакет мляно кюспе ,един хляб,10тина скълцани торни червеи и една консервена кутия от 300 грама сладка царевица.Сместа се бърка не с вода,а с подсладената течност от консервата.Оформят се средни по размер топки.Освен лина,тази захранка би трябвало да влияе и на по-едрата каракуда,и евентуално на шаран(стига да го има). :wink:
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от Paublo_Eskobar »

Много зависи от това колко познаваш водоема и тогава прецени с какво ще храниш и ловиш!За лин не се иска големи количества захранка.Колегата Icinho те е насочил добре с кюспето и аз го ползвам,но го мешам с бисквитени галета без аромати.На язовира който ходя за лин взима най добре на дребни зрънца царевица!На всеки язовир различните риби си имат различни предпочитания към стръв.Успех,ще чакаме да се похвалиш с някой добър екземпляр. :wink:

За монтажа ползвам 0.14 основно и 0,12 за повод с кука 14-ка(бяла)
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
Rapala_Team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 836
Регистриран на: Чет Яну 10, 2008 2:53 pm
Местоположение: Bulgariq Sliven

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от Rapala_Team »

един хубав земен една 2 грама плувка 10 ка кука ! и хварляи пред растителност ! оглеждаи се за коридори които прави лина ! Успех :wink:
CARP FISHING :fishing9:
Аватар
iliq kostov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Май 14, 2006 8:56 pm
Местоположение: Гр.Септмври

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от iliq kostov »

Ами мерси много. Понеже малко ми се объркаха плановете ще ходя живи и здрави чак в понеделник. Имам информация за изваден само 1 лин в жегата на торен червеи Линет не е бил голям шамарче. :) И пак мерси многоо.
Аватар
iliq kostov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Май 14, 2006 8:56 pm
Местоположение: Гр.Септмври

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от iliq kostov »

С извинение че пиша толкова късно ходих в събота. Станахме в 4ч в 4и30 на водоема не се виждаше нищо. До към 5 се установихме горе доло и нагласих 2 директни на 5м. Линия цяла без повод на 12 влакно кука 14 струв всякаква.
Лин се излъга само един и то много малак. Проблема бяха гадните каракудки с размер 50-тина грама направо не даваха да хвърлиш. Лина клъвна на торен червеи а забравих плувките ми бяха 0.75 и 1гр имаше малко течение затова такива. Утре пак съм там с малко по груба линия за да се опитам да пресея каракудките. Даваите някакви предложения които могат да ми помогнат.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от butnik »

Тия дребни каракуди се пресяват само с по голяма кука и по едра стръв.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
nasko_kn98
фен клуб-скобар
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Юли 07, 2013 10:44 pm

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от nasko_kn98 »

лина кълве най-често много рано сутрин или вечер,лина е много предпазлива риба,тя расте много бавно и трябва да се лови с по тънки влакна,малка плувка. ;)
Изображение
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Монтаж за риболов на лин с директен.Как?

Мнение от Д.Граховски »

Какви са тез 14ки куки бе колеги.На единия сложи 6ца кука и 3-4 земни червей или грозд торен,можеш и на троха да пробваш.За захранка си свари жито 2 пакета,1 хляб,хвърляй го на малки топчета,кюспе също става.Повод 0.12-0.14 ако има храсти във водата.Плувка не повече от 3 грама.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”