Подходящ такъм за сом?

Модератор: sapuna

отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

мерси Павка....няма да допълвам ти всичко му каза....колегаааа влача с Бъркли, а ти попрочети и послушкай малко....Павката нагледно ти го качи...

а Абу Гарсия....ставаше въпрос за фирмата на Иван и Косьо.... :lol: :lol: :lol: ...нещо като ориентир !!!

бъди щастлив..интересно как Павката се светна в миг?

а аз не влача на 20м, а на 80 назад....ма как и да е... :lol: :lol: :lol:


вярвай ми че съм го тествал доста и знам какво ти говоря специално за това влакно....а ако ти го нямаш досега в колекцията си е много жалко !!!

намери 0.40 с по добри показатели...успех в търсенето :lol: :lol: :lol: и аз давам касата с бира ако успееш...а ако не - ти я даваш....става ли? :idea:

кога си чул да казвам нещо против Шимано ??? :shock: че аз имам 3 броя от тях !!! нещо се пообърка малко

аз написах - ти не прочете:

Колегааа, влакното за сом е само едно...всичко друго е компромис..!!! та кое е най здравото нещо ? ...паяжината нали...е това влакно носи същото име...издържа 59.500 кг мъртво тегло и се води монофиламент а всъщност е плетено, но с тефлоново покритие...0.40 ...я сега виж данните на твоето влакно ? сега ще ме питаш и откъде да го намериш нали ? ....е казвам...Абу Гарсиа...там търси

и какво написа :
Krokibg написа:И защо мислиш че Абу Гарсия 0.40 е най-здраво??????
но изнесе цяла лекция (апропо полезна за мноо хорица тук !!! това най отговорно го казвам) без да се светнеш ???

със здраве да си ползваш Спайдауера....пожелавам ти сом да ти го скъса :lol: :lol: :lol:

а касата с бира ще я чакам с кеф :idea: когато аз говоря нещо знам какво е...а препоръчаното от теб влакно найстина е хубаво но.... :lol: :lol: :lol: има и по хубавко - препоръчаното от мен :lol: :lol: :lol:
Господ може всичко чада мой !
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Павка,не съм от хората,който говорят само за дасе намират на приказка.Това влакно съм го испробвал,и имам пред вид,че няма такъв живот и здравина,след дори един или двудневенриболов след толкова интензивно замятане и набиране.Да оставим нашия колега Анатемосания сам да си направи този тест за когйто говоря,и тогава ще го видим какво ще мисли.Нямам в предвидсамо влачене и не оспорвам какво пише наопаковката на Spider.Tе си пишат всичко,но дали отговаря това на истината.Уверявам те че съм го пробвал това влакно,повярвай ми нищо не става от него след максимум две ходенета за сом и веднага го смених,а със Dynatron Fluo,карам по един месец,като го обръщам обратно.Спайдера не издържа на това интензивно триене,пробвал съм и дори бях решил да ходя да купувам на ново,но е безмислено да си давам парите напразно.Целта е нашите колеги да знаят на кое влакно може да разчитат при по екстремнен риболов,може би спайдера,да е по добър за кльонкане,но не издържа,както казах на по интензивно триене.Скоро,купих и пробвах също и Sufix 0,26-30lb,но още на другия ден загубих два воблера,защото също не издържа на това натоварване и веднага го смених,като сега ми остана една ролка от него,защото си купих две,със простата ми глава,защото се доверих на човека от магазина.Що се отнася до бирата,не една а пет каси ще дам и без тестове,няма проблем,но приятелю АНАТЕМОСАН сложи си влакно Dynatron Fluo 0.40 ,пък може и да ти хареса.Казвай кога ще пием бирата ????
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

скоро ще е...правим сомско събиране....влез в срещи и купони...а влакното СПАЙДЕР си е супер...няма ядове....ма никакви...незнам какви водачи имаш...за да имаш ядове...сега да ти кажа аз...с Бърклито карам 5 та година и яд няма - да обръщал съм го ...поизбелява малко но е супер...и до ден днешен разчитам на него...май нещо ти праиш шантаво ??? А Спайдера е уникат....няма аналог за сега в световен мащаб и го знаеш вероятно не по зле от мен...а дали го успорваш или не ??? :wink:

това е хай технологията за сега...

замисли се ...ако бе менталиво...знаеш ли в Евроаспект как да е оплюто досега ...ухааа......мноо яко...там конкурентите само това чакат??? ....ма не е !!! :lol: :lol: :lol:

извода за теб ?

замисли се защо късаш толко мноо влакна ...и чувам все добри марки???

пишеш две ходения и си го сменил....айде бре...аз втори сезон съм с него ??? и съм на сом еври дей без прекъсване...а ти ?

може би имаш микро чеплъче-пукнатинка или бог знае какво във водач....знам ли ?....провери или смени гегата ???....ти си знаеш де ?

но за касата бира евала....считам я като тихо съгласие за добринката на Спайдера


за твоето влакно дадох оценката си....дано ти се довериш някой ден на Спайдера....уникат е !!! дано не си попаднал на менте... :cry:

за Суфикса...думи нямам...първо избеля за часове във водата а после взе и да се къса като конче...за него да, на 100%, ма тя и цената му е на е на 4 по малка от Спайдера

в Пловдив май никой не продава Спайдер ти откъде го взе ? :lol: :lol: :lol: а и в София мноо, мноо го нема ??? Та ако все пак искаш да го пробваш ...имам контактите където трябва и мога да ти помогна с една ролка от 135м но е цифромания да знаеш !!!
Господ може всичко чада мой !
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Ловя само със шимана,макари и пръчки,последната е Beast Master с Биофибри,за сега е единственната в българия,онзи ден пратих мой-колега да си вземе същата,но орозов бил вкарал само една,и аз като я видях само минути след докарването и вмагазина,веднага я купих.Така че нито макарите нито водачите на пръчките който ползувам са проблем.Помисли сам.Първо,начина по който ловя е екстремен,поради простата причина,че замятам и набирам нон-стоп,горе доло по 2-3000 пъти за една седмица,а на кльонкането размотаваш няколко десетки метри от конеца,и влачиш и кльонкаш.Изваждаш стръфта от водата само ако ти удари,или закачиш някакво водорасло или клонче.Така че говорим за съвсем различен начин на ползуване на влакното,и не се учудвам че си със Спайдера пет години,защото за едно ходене на кльонк,изваждаш конеца само няколко пъти от вадата 5-6 или 10,но не са както примоя риболов,от 200-300 до 400 пъти за 6-7 часа.Това постоянно триене му ебава мамата,и освен Динатрона,никакво друго влакно не е издържало толкова.Та проблема е че говорим за различен начин на ползуване и ако аз ловя по този начин,като при кльонкането,сигорно ще карам и 10 години,при това което показва Динатрона до сега.Ти си харесваш Спайдера,няма проблем,и може би аз съм пробвал някое менте,взимам ги от магазини на мой приятели,който небиха се ебавали смене,защото аз съм им доста добър клиент,и ще стане страшна разправия ако ме излъжат със някакво менте,немогат да си го позволят - уверявам те.Хайде сега да погледна срещите и купоните,да видя може ли да се включа,и кога.
П.С Спайдера го има във Пловдив и то на повечето магазини,но като гледам хората нямат интерес към него.Купуват повече Динатрон,благодарение на това което съм писал за него,всички магазинери са доволни че им се продават воблерите и си вдигнаха оборотите със 6-700%благодарение на мен,в ущърб на колегите рибари,вдигнаха и цените на спининги,воблери,конци и гащеризони,положението стана страшно.Всичко живо върти и пляска със воблери по марица.Някой хващат ,други не,но това е живота.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

:lol: :lol: :lol: и при мен е така с кльонка....едни ловим други гледат :lol: :lol: :lol: и бълват гущери :lol: :lol: :lol: ай на срещата ш'се видиме :partyman:
Господ може всичко чада мой !
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Така е приятелю,някой наистина бълват само гущери.имам ги около мен двама,трима.Като закача нещо и почват да си викат ,ха дано се откачи,а дано скъса,страшни завистници.Хайде със здраве.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

днес купих нови 20 воблера...ма колко ли от тях ще са работливи ??? сигурно 4 бр....хем знам какво да взимам и пак се съмнявам ?

обаче....толко са нови като модели че няма отзиви за тях от никъде...е ще я мъча па докъде ще я докарам ???
Господ може всичко чада мой !
emil.andreev
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:23 pm

брестак

Мнение от emil.andreev »

какво ще ми кайете за язовир брестак до вулЧи дол?
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

емиле..никой нищо няма да ти каже...пишем за едно идваш и питаш за друго....??? отвори си тема и питай в нея....има си и раздел

инфо за водоеми...питай там ?
Господ може всичко чада мой !
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Анатемосан,за два дни по Марица,имам 3бр сомлета,3,4 и 7кг,грамажите няма да пиша - неми се издребнява.Имам сигорно около 150-170 воблера и рапали,и продължавам да купувам.Като ме видят в някой магазин, направо им светва.За река,мога да твърдя,че съм във час,какви воблери и рапали работят,но за язовир!!!!!-просто не мога да говоря - признавам си.Мога,само да спомена за някой мой наблюдения и разсъждения,за шибаното сомско държание,което ми прави много силно впечатление и си мисля,че сома изобщо не е толкова прост,колкото си мислим.Няма правила,аз съм хванал най-големите си екземпляри,само на един единствен модел - шаранчето на Ъгли Дъг -и двата цвята - /синьо/ и /кафяво със червени перки/ и съм убеден че ще удари на тях и на язовир,но някой трябва да пробва.А пък единия от мойте хора / Стальо от Хасково/с който ходим да гоним сома,ги удря само на синьо Салмо и едно със много черни точки по гърба.Ха сега разбери за какво става въпрос.И той е въртял на Ъгли дъг и има удари но до 3-4 кг,а пък аз също съм въртял на тези салма който споменавам и имам само малки екземпляри.И това ако не е учудващо,то незнам тогава какво да кажа. Искам също да предупредя,че се появиха и ментета правени от някой голям тарикат във България,и някой работят,но някой просто са - ДА ГО БИЕШ ВЪВ ГЛАВАТА СЪС ТЯХ.Сома се изтарикати и понеже ходят много хора по реката да го гонят,хвърлят със всевъзможни измислени въдици,сомовете просто са удряни многократно и късат постоянно на невежи наши колеги,явно повечето риби са наплашени и докъто имах многократни удари на ден,сега намаляха до 2-3 на ден.Така че Купувай и пробвай това му е майката.Ако не държиш всеки воблер във водата поне 2-3 часа,няма никога да разбереш дали работят или не.Пожелавам ти всички воблери да са ти работещи и да хванеш много сомове със тях.Успех.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Ванко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:35 pm
Местоположение: София

Мнение от Ванко »

Кроки, снимайте ги тези работещи хубавци да добиеме по добра представа. Защото на последък съм решил, да отделя повече внимание на мустачковците,понеже до сега чесно казано не съм го правил целенасочено.
Да те питам, каква е хавата със сомовете ако имаш инфо по Искъра и Струма или пък Огоста,че са по под ръка до София?
Ако пък решиш ,може да споделиш някоя съкровена тайна за марица няма лошо,ще ти бъда благодарен.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Нямам тайни!!!!!Който ме е попитал,винаги съм му одговарял.Във моята галерия,има една снимка със обяснение за трите най-работещи воблера.Ъгли Дъг,Сторм и Салмо.Не че няма работещи и на Рапала,но не си падам по-тях.Първо са скъпи /имах предвид бяха/ ,второ много бързо се чупят ,имам предвид,че като са от дърво-някой,след време лепилото с което е лепена лопатката отива на кино, и понеже както при повечето се вързват за лопатката,като закачиш по-голяма риба много често се връщаш без нея у вас - само със спомена за няколко минутната борба преди скъсването.Явно това ги е накарало да зарежат традицийте на Г-н Рапала и започнаха да ги правят от пластмаса.Сега отивам на моя язовир да видя какво правят мойте риби и като си дойда ще ти напиша най-важните неща на ЛС.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”