Дънен монтаж за сом

Модератор: sapuna

Аватар
Big^Fish
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1472
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 4:12 pm
Местоположение: гр.Сливен
Обратна връзка:

Дънен монтаж за сом

Мнение от Big^Fish »

Колеги,препоръчайте някой надежден монтаж за дънен риболов на сом.Принципно аз го правя доста близък до стандартния дънен монтаж,но бих се радвал ако дадете съвет за направата на добър монтаж за тази цел.
СЪБИРАЙТЕ СИ БОКЛУЦИТЕ, НЕ БЪДЕТЕ СВИНЕ!
Аватар
Al_Bundi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 9:40 pm

Мнение от Al_Bundi »

Колега , аватара ти е супер , но пробвай с него в други сайтове и форуми :wink:
Излагаш се
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Мнение от ceno cenov »

И на мен ми харесва. Ако може в по близък план моля :lol: :lol: :oops:
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Мнение от CERRUTI »

Е какво му е на аватара :lol: :лодка,вода раибарки едната си изпуска въдицата и се навеждат да я вземат...... :smt040
Аватар
chipi_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 869
Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 6:33 pm
Местоположение: Варна

Мнение от chipi_ »

и на мен ми харесва,сигурно голяма риба вадят :shock:
Изображение
Аватар
kocet0
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Пет Ное 10, 2006 8:04 pm
Местоположение: Plovdiv

:)

Мнение от kocet0 »

Да , колеги , обаче момчето ви пита за дънен монтаж за сом , а не дали ви харесва аватара му ... Ще се радвам да му помогнете както на него , така и на мен , защото аз използвам стандартния монтаж ... : долно олово (най добре ще е малко по голямо , зависи според пръчката ти за риболов) на педя - педя и половина се слага повод с кука пак според рибата която ще ловиш ... аз използвам Мустад 2 ... това за мен е монтажчето , което ползвам на реки и язовири :) На куката можеш да закачиш пиявици , или дрозд от (земни или торни ) червей или това на което лично аз имам успех - попово прасе ;) Пожелавам ти успех , и наслука ;)
SPINING FOREVER ;)
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: :)

Мнение от ribarq »

kocet0 написа:Да , колеги , обаче момчето ви пита за дънен монтаж за сом , а не дали ви харесва аватара му ... Ще се радвам да му помогнете както на него , така и на мен , защото аз използвам стандартния монтаж ... : долно олово (най добре ще е малко по голямо , зависи според пръчката ти за риболов) на педя - педя и половина се слага повод с кука пак според рибата която ще ловиш ... аз използвам Мустад 2 ... това за мен е монтажчето , което ползвам на реки и язовири :) На куката можеш да закачиш пиявици , или дрозд от (земни или торни ) червей или това на което лично аз имам успех - попово прасе ;) Пожелавам ти успех , и наслука ;)
нещо не долових монтажа колега :roll:
какво ще рече долно олово :?: Крайно олово(последната част от линията да ти е уловото, и отгоре куката ) или ? я обясни пак ако може ?
Аватар
To6koooo
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юли 02, 2007 11:17 am
Местоположение: Русе

Мнение от To6koooo »

Колега долно олово е когато оловото е на края а по нагоре има повод с кука(педя педя и половина както каза kodet0).Аз така знам.
Аватар
To6koooo
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юли 02, 2007 11:17 am
Местоположение: Русе

Мнение от To6koooo »

Сажелявам че нямам снимка да ти покажа надявам са да си разбрал убесненията ми .
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Мнение от ribarq »

:smt023 :smt023 :smt023
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

Al_Bundi написа:Колега , аватара ти е супер , но пробвай с него в други сайтове и форуми :wink:
Излагаш се
бе той и твоя аватар на слеш май е за Z rock :lol: :lol:

ето ви долното олово и всьщност целия монтаж-елементарна работа,брато-нищо сложно:


Изображение


тежестта сьм я дал толкова голяма,защото говорех за река главно когато сьм правил схемичката :wink: наслука
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

ето ти още един- в прогресия-подвижно олово,мьнисто,вирбел,повод,на повода-една едра сьчма,някьде по средата:




Изображение
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Имаш едно черпене от мен , Станимире , можех да си го спестя , да мина само с четенето , но понякога и мен ме удря на добрина !
Аз май бях споменавал някъде , че това лято ще се опитам да се "докопам" до сом , дали на Дунава , или на язовир , все едно , няма значение , та ти за Дунава ми отговори , аз също правя почти същият монтаж , но явно съм бъркал в дължината на повода...
Пък за аватара , какво толкова , то си е радост за окото , а когато тя е единствена , защо трябва да се отнема ...?!?!?!
Аватар
kocet0
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Пет Ное 10, 2006 8:04 pm
Местоположение: Plovdiv

:)

Мнение от kocet0 »

To6koooo написа:Колега долно олово е когато оловото е на края а по нагоре има повод с кука(педя педя и половина както каза kodet0).Аз така знам.
Точно това имах в предвид ;)
SPINING FOREVER ;)
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

s този смешен монтаж вадим и бели мрени(миналия септември-една 5,400) и шарани-пак подчертавам,че говоря за големите РЕКИ..имайте впредвид,че пред "педя,педя и полвина",за предпочитане е педя и полвина и даже две :wink: а па за втората картинка-даже се оставя и от полвин метьр нагоре...особенно е успешен на филе от уклей,на дунав,аз сьм дал примерни параметри защото не знам за ква точно река се говори,но повода да не е покьс от 30см при всички случаи-и ПАК казвам-плетен :lol: :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”