Бяля риба на дъно... куки и влакна

Модератор: sapuna

Sirken
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 2:45 pm

Бяля риба на дъно... куки и влакна

Мнение от Sirken »

Здравейте колеги
В момента ловя бяла риба на един такъм които се състои в : влакно 0.60 слагам на влакното един вирбел без катарама да се разхожда свободно и най отдолу като край на линията слагам 150 гр олово. След това хващам вирбела някъде на 40 санта над оловото и правя клуп с двоен възел за да не се затяга като вирбела остава в клупа след това към вирбела прикрепям железен повод с кука 3-ка. Та така въпроса ми е следния кои е най удачния варянт за кука 1,2,3 жила и повода железен капронов или просто корда... имам погрешно впечатление че и сом мога да хвана..... ходя по дунава

ПС мн хора казват че бялата риба бяга от дебели поводи камо ли железни но имам хващани риби на желязо :axe:
:drinkers: :drinkers:
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Бяля риба на дъно... куки и влакна

Мнение от jean11 »

Засилих се да давам съвет,но видях,че става въпрос за Дунава...По принцип за смадок,се прави монтаж с подвижно олово и след него дълъг повод.Но не знам силното дунавско течение как се преодолява.Все пак класиката е това което написах.А защо метален повод?Пък и 0,60 основно.Това да не са бели риби от порядъка на 10+?Струва ми се прекалено груб можнтажа.
Дърпай и не му отпускай!
Sirken
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 2:45 pm

Re: Бяля риба на дъно... куки и влакна

Мнение от Sirken »

груб е да но е такъв защото просто използвам 0.60 на макарата и на дъно с нея ловя независимо за каква риба.... ама главно за хищна риба ходя и по важното гледам с здравина да компенсирам не големия си опит ... металния повод го ползвам защото когато е корда или плетено влакно винаги се омотава около основното влакно или поне при мен така е винаги :finga:
дали троината кука е трудна за лапане от рибата или мога да продалжавам на троика?
Аватар
dobromir_dimov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 12:40 pm
Местоположение: ПОПОВО

Re: Бяля риба на дъно... куки и влакна

Мнение от dobromir_dimov »

Тоя монтаж ми изглежда по- подходящ за щука отколкото за бяла...
Ако целта е бялата да се закача още при атаката с 2 или 3 жила е за предпочитане.
“Woe to you oh earth and sea
… for the devil sends the beast with wrath
because he knows the time is short
Let him who hath understanding
reckon the number of he beast
for it is a human number
its number is six hundred and sixty six”
hienata
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 9:00 pm

Re: Бяля риба на дъно... куки и влакна

Мнение от hienata »

"Тоя монтаж ми изглежда по- подходящ за щука отколкото за бяла..." и на мен така ми изглежда.За Дунав използвам следния монтаж 160г подвижна плочка олово (ограничено със стопери),влакно монофилно 0.45 за основно, дълъг повод 50-60см плетен (бял със сиви пръски) монтиран след оловото. Връзвам последователно две куки от тези за силиконови рибки през 5см. Куките ги забивам в уклейка така , че да има по едно острие от всяка страна на стръвта, изключително резултатен метод (копирах го от местните колеги).
VNNaidenov
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Ное 17, 2008 9:58 pm

Re: Бяля риба на дъно... куки и влакна

Мнение от VNNaidenov »

С този монтаж ще хванеш първо бял лебед,чак след това бяла риба.
Това е за щука.
Основна линия,подвижно олово,гумена перла,вирбел,повод не повече,дори за Дунав ако си тръгнал за бяла риба,от 0,25
Това е.
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”