Как да вържа тази кука?

Модератор: sapuna

Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Как да вържа тази кука?

Мнение от chopara »

Въпросът ми може да е глупав за някои, но по същество:
случайно попаднах на тези куки. Ще правя дъден монтаж за сом, но ме притеснява извивката на ухото, която е "навън" за разлика от повечето други куки. В шаранджиския риболов даже с маркуче се имитира извивка, обратна на тази на куките ми. Въпросът е дали да я вържа за ухото или за стеблото, като влакното минава само през ухото?
Изображение
кьоркефали
Аватар
Commander
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:14 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Re: Как да вържа тази кука?

Мнение от Commander »

chopara написа:Въпросът ми може да е глупав за някои, но по същество:
случайно попаднах на тези куки. Ще правя дъден монтаж за сом, но ме притеснява извивката на ухото, която е "навън" за разлика от повечето други куки. В шаранджиския риболов даже с маркуче се имитира извивка, обратна на тази на куките ми. Въпросът е дали да я вържа за ухото или за стеблото, като влакното минава само през ухото?
Изображение
На фигура 2 ти е точния възел.

http://ribolov.forumi.be/vt350.html?view=next тук има много възли може да са ти от помощ.
Прикачени файлове
13-170x300.jpg
13-170x300.jpg (14.95 KiB) Преглеждано 3857 пъти
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Как да вържа тази кука?

Мнение от аксел »

С какво влакно ще я връзваш-плетено или монофил.При условие,че ще използваш плетен повод можеш да я вържеш възел без възел,като задължително обезопасиш зоната на свързване на халката с тялото на куката
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Как да вържа тази кука?

Мнение от chopara »

Благодаря за съветите :) . Въпроса ми беше дали да я вързвам за ухото или за стеблото(от гледна точка на доброто самозасичане)
кьоркефали
piranha
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 10:53 am

Re: Как да вържа тази кука?

Мнение от piranha »

Избора е твой.За мен, за този вид риболов е важна здравината на възела/да издържа на напъните на едрата риба/. :wink:
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Как да вържа тази кука?

Мнение от аксел »

Не знам каква стръв ще използваш,но за доброто самозасичане,е много по важна формата на самата кука/по-точно на острието/,отколкото начина на връзване.При куките с ухо предимството е липсата на режещ ръб на лопатката,който доста често прерязва кордата при борбата с едър екземпляр,а недостатъка е недискретността на ухото.Смятам,че за съжаление,на българския пазар има голям дефицит на куки за сом.При риболов на Марица,лично аз признавам само ВМЦ серии-9294-3-0/4-0,както и 9284-3-0 бронз.При първата серия куката е много мощна и дискретна,а при втората не е толкова мощна,но почти няма празно кълване,поради дългото и право острие,отговарящо точно на изискванията на кука за сом.Съжалявам,че малко се отклоних от темата,но наистина трудно е да се намери истинска кука за сом.Имам почти всички марки Гамакатцу,Оунър,Хаябуса и съм сравнявал през годините.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Как да вържа тази кука?

Мнение от chopara »

Куката ми се струва добра, трябва и малко заточване но не е проблем.

ПП: темата е изчерпана, може да я заключвате :wink:
кьоркефали
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”