Въпрос монтаж за клен(затворен водоем)

Модератор: sapuna

redoctober
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юни 13, 2011 4:57 pm

Въпрос монтаж за клен(затворен водоем)

Мнение от redoctober »

Здравейте.
Ще ходя на затворен водоем, не много голям. Има и скали. Водата е бистра и ми казаха че имало кленчета не много големи.
Проблема е че не съм много наясно с монтажите за този вид риболов. Четох из форума за жабчета изкуствени, воблери, блесни. Но тук нестава дума за река и си нямам на идея.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Въпрос монтаж за клен(затворен водоем)

Мнение от snegk »

Лично аз нямам специален монтаж, който е специално за кефал, евентуално ако съм с по-голяма стръв бих сложил по-дебело влакно и кука, но ти говориш за дребни риби, значи е излишно :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
BIGVAS13
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:43 am

Re: Въпрос монтаж за клен(затворен водоем)

Мнение от BIGVAS13 »

Използувай булдо и изкуствени мухи.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос монтаж за клен(затворен водоем)

Мнение от jagger1 »

Зависи как ще го ловиш - на леко, на плувка, на спининг, на мухарка, на булдо... Монтажите на плувка, спининг, мухарка и булдо не се различават от тези - за останалите рибоци. Зависи от стръвта. Стръв - за клен (жито, царевичка, бял или шарен червей, скакалец, щурец, мамарец, муха, оса ....). Иначе, добре е, ако си на плувка, да си с по-тънък повод и кука - 12 /14 / 16 номер - зависи от големината на очаквания екземпляр, наличен във водоема. За спининг - воблер, клатушка, въртяща блесна. За мухарка - суха / мокра муха. За булдо - суха муха. За дъно - монтаж на пружина (захранка с жито, царевичка и бял в основното 'тесто' за пружината), стръв - жито / царевица / мамарец / бял. Това е от мен. Успех. :drinkers:
Последно промяна от jagger1 на Пон Авг 08, 2011 7:11 pm, променено общо 1 път.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
sme6ko83
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 283
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 9:05 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос монтаж за клен(затворен водоем)

Мнение от sme6ko83 »

Моя съвет е ако ловиш на плувка да се заредиш с поне 5-600гр бял червей! :idea:
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Въпрос монтаж за клен(затворен водоем)

Мнение от INCUBUS »

Няма и не може да има специален монтаж за клен - това е универсален плюскач и налита на много видове стръв,както и на различен монтаж и такъм.Най-големите кефали съм хващал както на язовир,така и на река,когато съм търсил основно друга риба.За дребни кленчета за чесане на крастата и пускането им, надявам се ,знаеш,какъв е минималния размер на клен-речен кефал за задържане след улов,препоръчвам риболов на плувка със стръв две бели червейчета на куката.За събирането на кефалчетата,стреляй с прашката по 15-20 червейчета през 5-10 минути.250 грама червейчета решават риболова.
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос монтаж за клен(затворен водоем)

Мнение от franky »

Ако кленчетата са активни, опитай на малка въртяща блесна(mepps, mosca) или малко тумбесто воблерче, най-евтини и много добри са сръбските такива. Лично за мен, удоволствието от ловенето на кленчета по този начин е несравнимо с това от риболова с ествествена стръв. А и не се занимаваш да бъркаш в ларвите на лайнарките :lol:
Освен това, така ще избегнеш най-малките кленчета, бабушките, дядушките и уклейчетата, а може приятно да те изненада и друга интересна хищна риба, ако има такава във водоема. Упсех :drinkers:
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
kometa3
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 12:05 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос монтаж за клен(затворен водоем)

Мнение от kometa3 »

E,понеже дълго време съм го ловил,бих споделил че и той си има особености. През лятото добре е да му подадеш скакалец на плувка,без утежнения.Дори е добре плувката да е от естественно перо от птица около реката.Есента му подаваме пиявица или рибе,но винаги се прикривайте да не ви вежда.Наслука! :D
Още едно и ....сефтето!!!
redoctober
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юни 13, 2011 4:57 pm

Re: Въпрос монтаж за клен(затворен водоем)

Мнение от redoctober »

Благодаря ви много :prayer:
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”