Стопери за ваглер

Модератор: sapuna

Аватар
bobsana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2004 7:23 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Стопери за ваглер

Мнение от bobsana »

Колеги, до сега ползвах силиконови стопери, а днес купих едни от плетен капрон. Освен възлите има и едни малки продупчени маниста. Извинявам се за невежеството, но някой да ми каже как се монтират тези възли и за какво са тези малки пробити маниста. Преди години сам си правех възлите от по - дебело влакно. Сега силиконовите ми се местят при по -тънко влакно и за това искам да мина пак на тип възел. Моля да ме консултирате, че не намирам по сайтовете такава схема на връзване
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Мнение от fixxer »

значи принципно по отношение на силиконовите стопери, можеш да си подбереш такива за по-тънко влакно.

Общо взето стоперите тип възелче се ползват за пръчки с водачи с по-малък диаметър на водачите (от рода на мач/фидър прътове). Идеята е да мушнеш основното влакно в "сламката", издърпваш възелчето на влакното, след което го хващаш за двата края и го затягаш. След това нанизваш едно манисто на основното и след него следва подвижната плувка/ваглера. Попринцип аз ползвам вирбел с катарамка за да мога бързо да сменям различни видове плувки. Манистото служи данеби случайно да ти премине плувката/вирбела през възелчето. Надявам се че съм бил полезен :twisted: Наслука :!:
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
bobsana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2004 7:23 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от bobsana »

Благодаря ти френд. Нямаше да я монтирам правилно! А идеята с вирбела много отдавна ми се въртеше в главата, защото като отида и видя, че водата е паднала например, аз започвам едно диво разглобяване за да сложа по-тежък ваглер и се ядосвам дкато гледам другите да хвърлят. Само да те питам при наличие на вирбел слагаш ли манистото? Може би не е необходимо
На слука!
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Мнение от fixxer »

ами по-добре го слагай винаги за да нямаш излишни главоболия :wink:
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Гост

Stoperi

Мнение от Гост »

mda na men tova manisto ne mi minava prez voda4ite,..mn kofti mn kofi,i silikonovija stoper ne pomaga...mn losha rabota
Njakav akal?!!
Аватар
unknown
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 10:11 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от unknown »

Пробвай с конец :roll:
Аватар
bobsana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2004 7:23 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от bobsana »

Сега ще споделя мъката си с вас. Купил съм си хубаво потъващо влакно на тубертини май 13 лв и нещо. С тия силиконови стопери си отрових нервите. Не знам как успяват да се закачат и оплитат в пръчката, но от 150м за 10 излета сега не ми се пълни шпулата. Отначало стоперите ми се плъзгаха и непрекъснато ми се менеше дълбочината. Купих скъпи някакви маркови най-малкия размер. Освен че пак се местят се закачат и ми къса при замятане. Не мислете, че причината е в начина ми на замятане. Отчайващото е, че като скъсам отлита и плувка и целия монтаж почва наново, губя време и нерви и такъми. Търсих причина в пръчката, но няма логика като сравнявам водачите с някоя марка струваща 150 лв са същите. Накрая след като не намерих подходяща материя да си правя възлите сам, ползвам готови и съм доволен. Надявам се да спестя на някой колега неприятните изживявания свързани с тези необходими пособия.
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Goste,mi nqma kak da ti mine perlata(ili manistoto) prez voda4ite.Ne znam kak si pravi6 montaja,ama tva s perlata ne go razbiram.Prednazna4enieto i e da spira plyvkata da ne minava varhy wazela,izpolzvan za stoper.Samo vazela trqbva da ti minava prez voda4ite.Perlata se dvigi svobodno zaedno s plyvkata,i vinagi e sled neq.
Sajalqva,4e ne pi6a na kirilica,ama ne sam v ka6ti,a v edna kofti zala.[/list]
Hristo Yordanov Mladenov
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:15 am

Мнение от Hristo Yordanov Mladenov »

Ne znam no az sum ne6to negativno nastroen kam tiq stoperi i drugite mu tam "kupe6ki" kiriiki ta za tva si polzvam starata tehnologiq sas malko po-debeloto vlakno i nqmam problemi nito kasam nito mi sa promenq dalbo4inata nito ni6to,prosto perfektno!!!NASLUKA!!
Farlqsh,Vadish,Farlqsh,Vadish,VAdish,Vadish,Vadish.To ot tolkova mogo riba nqma vreme da farlish.!
Аватар
meto
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Окт 16, 2004 11:22 am
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

Мнение от meto »

Abe opraviata e v tfa da si polzvash obiknovena pluvka !!! :idea: :lol:
Аватар
bobsana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2004 7:23 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от bobsana »

Не може с обикновена плувка винаги. И аз сам си правя с влакно или капрон възлите... както преди 15 години
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

bobsana,разбра ли ме за манистата?
Hristo Yordanov Mladenov
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:15 am

Мнение от Hristo Yordanov Mladenov »

eee obiknovenna pluvka ama ne vinagi e uda4en variant kakto kaza kolegata!!NO VSE PAK SAMORA4NIQ STOP VAZEL E NAI DOBRIQ!!!
Farlqsh,Vadish,Farlqsh,Vadish,VAdish,Vadish,Vadish.To ot tolkova mogo riba nqma vreme da farlish.!
Аватар
unknown
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 10:11 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от unknown »

Abe opraviata e v tfa da si polzvash obiknovena pluvka !!!
Ами ако дълбочината на водоема е 4-5 метра??
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

При риболов в затворени водоеми не може да става сравнение между обикновената плувка и ваглера.Гласувам с две ръце за използването на ваглер(независимо фиксирано или подвижно монтиран).
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”