Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Ashmodean8004 »

:fingaМерси пичове!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

capetano написа:
Ashmodean8004 написа:..какъв ви е погледа .. не е ли по добре ..
Бих ти отговорил, но тук или трябва да мислиш като великите, или.. си идиот! ;) :lol:
Брато,ти имаш някакви проблеми.....освен да си недоволен от някой не съм прочел нищо полезно за форума......коригирай си лошотията....никой няма против мненията ти,стига те да не изразяват постоянното ти недоволство от всеки и за всичко.
Напиши нещо за рибите бе човек....стига се състезава виртуално със сянката си.
Вместо да недоволстваш и да си интересен,можеше да му отговориш.
В личен план нямам против теб и не ме интересува ти дали имаш против мен....стига да не пишеш за това постоянно.Насочи си енергията в друга посока.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

тони котев написа:
Ashmodean8004" Да ви питам аз от миналата година си влача с повод флурокарбон та мисълта ми е ако дойде големия надежден ли е, няма ли да ме предаде, какъв ви е погледа пичове не е ли по добре и по надеждно без повод?
Моят флуорокарбон е 0.52, скъпичък(50м-64лв. от ибей разбира се, тука е 85лв.), но нямам проблеми.
Тонка,какъв е тоя скъп флурокарбон на тази цена :roll: Тука има фирмени на доста по-ниска....говоря за дуел и юзури.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

julian nachevski написа:Дори и без флуоркарбон рибите пак си взимат примамките. Чиста линия без много възли и снадки е наѝ-добре. Повече внимание може да се обръща на примамките. И наи- вече на тези доказали се през годините....Успех на всички колеги и тази година рекордите да са двоино по-големи....
Флорото се слага не заради по-доброто вземане на примамките,а заради протриването в четките на сома,мидите и подобни клонаци,както и заради щуките. :wink:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

№1 при флуорокарбоните са:
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... eSesXRdYfw

Всичко останало на пазара е горе-долу на едно ниво! :wink: За кльонкане ползувах за повод 0.70мм. на Seaguar-Premier,но за тролинг е прекалено баят размер!Гледах в "Морски вълци" по Нешънъл Джиографик,че и те използуват същата марка и модел за поводи,за риби тон по 450кила! 8) Иначе Юли е прав и чистата линия е за предпочитане,но за жалост не винаги е възможна! :cry:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Сиагар си е екстра и не стои,като тел. :wink:
val0
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 6:29 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Сом на тролинг

Мнение от val0 »

Аз пък взех един евтинджос на Fokus. Много здрав 0.30-11.8кг. Отвън е флуоро а вътре-найлон, ползвах го за джиг и при едно закачане /на дъното/ ми взе акъла- щеше да ми счупи пръчката. Трудно го скъсах, та смятам да направя двойни поводи от него. Ако не 23.6кг. то поне 15 реални стигат. :roll: :roll: :D :D
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

0.30мм монофил-11.8кила тест,нещо не ми се вярва и данните са фалшиви! :wink:
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от Some »

Така искам да ви питам за 0.23 плетено влакно каква дебелина флорокарбон да си взема за повод защото никога не съм ползвал
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

0.40-0.50мм е достатъчно за сомове,а за големи щуки,не знам! :wink: Аз съм с 0.35мм на ДАМ и при голяма щука 5-6+ кила съм аут или ще бия корнер! :drinkers:
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от capetano »

Some написа:0.23 плетено влакно каква дебелина флорокарбон да си взема
Днес пипах "0.15" плетено.. Ами според мен беше поне двойно.. На собственика му показах реално японско 0.18, 6.500 - не можа да повярва..
Та идеята ми е че дебелината не е толкова определяща. При избора на флуорокарбон е добре да гледаш здравината му /килограми издържливост/ да отговаря на здравината на плетеното ти основно. Дебелината в случая не играе, не е от значение изобщо.
При по-дебело основно плетено би имало проблеми с газенето на примамката - по-делбело основно пречи на примамката да се потапя на по-голяма дълбочина.
Но тук, както и другаде, всички пишат "взех си 0.хх плетено" което за мен нищо не значи. Това какво пише на опаковката изобщо не е вярно. :)
Ориентирай се в издържливост. Аз влача с плетеняк, нарочно те споменавам производител, с издържливост малко под 15 кг. Е, не ме е страх да боря трофеен екземпляр с него. :) А дали ще го преборя - един Господ знае ;) На същата издържливост ми е и повода от флуорокарбон. Е, с една идея по-силен.
Даже слагам и едни поводи на Middy за 10 кг, 50-сантиметрови. То взеха да ми попривършват, та често и флуро слагам. Досега не са ме предали.

Изображение

Очаквам великите да ме нагазят, но повече няма да се включвам, каквото съм имал да кажа - казал съм го и няма да споря по темата. :)
Последно промяна от capetano на Сря Мар 06, 2013 9:27 pm, променено общо 1 път.
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от Some »

Гледах на Seaguar мисля че беше 0.47 и се чудех :roll: дали да го взема. Какво ще кажеш добро ли е.
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от capetano »

Some написа:Гледах на Seaguar
С три от размерите им работя - доволен съм. Ace.
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от Some »

capetano написа:
Some написа:0.23 плетено влакно каква дебелина флорокарбон да си взема
Днес пипах "0.15" плетено.. Ами според мен беше поне двойно.. На собственика му показах реално японско 0.18, 6.500 - не можа да повярва..
Та идеята ми е че дебелината не е толкова определяща. При избора на флуорокарбон е добре да гледаш здравината му /килограми издържливост/ да отговаря на здравината на плетеното ти основно. Дебелината в случая не играе, не е от значение изобщо.
При по-дебело основно плетено би имало проблеми с газенето на примамката - по-делбело основно пречи на примамката да се потапя на по-голяма дълбочина.
Но тук, както и другаде, всички пишат "взех си 0.хх плетено" което за мен нищо не значи. Това какво пише на опаковката изобщо не е вярно. :)
Ориентирай се в издържливост. Аз влача с плетеняк, нарочно те споменавам производител, с издържливост малко под 15 кг. Е, не ме е страх да боря трофеен екземпляр с него. :) А дали ще го преборя - един Господ знае ;) На същата издържливост ми е и повода от флуорокарбон. Е, с една идея по-силен.
Даже слагам и едни поводи на Middy за 10 кг, 50-сантиметрови. То взеха да ми попривършват, та често и флуро слагам. Досега не са ме предали.

Очаквам великите да ме нагазят, но повече няма да се включвам, каквото съм имал да кажа - казал съм го и няма да споря по темата. :)
Плетеняка е Power Pro 0.23 и мисля че издържа на 15.6 кг
atanas atanasov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 2:27 pm
Местоположение: Разград

Re: Сом на тролинг

Мнение от atanas atanasov »

Some написа:Плетеняка е Power Pro 0.23 и мисля че издържа на 15.6 кг
При такъв плетеняк 30 или 40 либри флуро.Аз лично предопочитам 40.
За завистта,глупостта и подлостта почивен ден няма.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”