Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Ashmodean8004 »

Колеги дайте някакъв линк за възел на плетеняка с флурото. Мерси
atanas atanasov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 2:27 pm
Местоположение: Разград

Re: Сом на тролинг

Мнение от atanas atanasov »

Ashmodean8004 написа:Колеги дайте някакъв линк за възел на плетеняка с флурото. Мерси
www.netknots.com/fishing_knots/albright-special/
Аз ползвам този.
За завистта,глупостта и подлостта почивен ден няма.
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от capetano »

По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

capetano написа:
Some написа:0.23 плетено влакно каква дебелина флорокарбон да си взема
Днес пипах "0.15" плетено.. Ами според мен беше поне двойно.. На собственика му показах реално японско 0.18, 6.500 - не можа да повярва..
Та идеята ми е че дебелината не е толкова определяща. При избора на флуорокарбон е добре да гледаш здравината му /килограми издържливост/ да отговаря на здравината на плетеното ти основно. Дебелината в случая не играе, не е от значение изобщо.
При по-дебело основно плетено би имало проблеми с газенето на примамката - по-делбело основно пречи на примамката да се потапя на по-голяма дълбочина.
Но тук, както и другаде, всички пишат "взех си 0.хх плетено" което за мен нищо не значи. Това какво пише на опаковката изобщо не е вярно. :)
Ориентирай се в издържливост. Аз влача с плетеняк, нарочно те споменавам производител, с издържливост малко под 15 кг. Е, не ме е страх да боря трофеен екземпляр с него. :) А дали ще го преборя - един Господ знае ;) На същата издържливост ми е и повода от флуорокарбон. Е, с една идея по-силен.
Даже слагам и едни поводи на Middy за 10 кг, 50-сантиметрови. То взеха да ми попривършват, та често и флуро слагам. Досега не са ме предали.

Изображение

Очаквам великите да ме нагазят, но повече няма да се включвам, каквото съм имал да кажа - казал съм го и няма да споря по темата. :)
Целия пост ти е хубав,без последното изречение и това,че умишлено няма да споменаваш фирми.......след,като вече си споменал някоя.
Това е риболовен форум който е направен именно за споделяне.Недей да преиграваш и да си търсиш виртуални противници.....не съм един от тях.
Как ще отговориш на въпрос на какъв воблер си уловил бяла или сом,ако не посочиш воблера и марката му.Какво ще кажеш......Оня пролетния дето върви на стандартната дълбочина ли :!: :?:
Прекален Светец и Богу не е драг....стегни се малко и не вкарвай личен неприязън във всеки пост......разбрахме,че искаш да ми кажеш нещо.Не държа всеки да ме уважава,но не съм ти направил нещо лошо.Ти си този дето те гони параноя.
При флорото използвам възела Паломар и снадката за безвъзлово връзване.Някои колеги слагат дебело флоро 0.70-0.90мм. за повод.Аз работя с 0.50-0.60мм.
Ползвам също така кабелче покрито с шлаух от 40 либри.Има също едни много добри поводи на Балзер за щуки.Тествани са с риби и за сега нямат издънки.На кантар издържат 10кг.,което е една доста голяма тежест.Има и други подобни,но без да сте ги тествали не слагайте,защото има издънки при улов на добри риби.
Изображение
Изображение
Изображение
Това е карабинката за възел без възел,която използвам за снадка между конеца и флорото.
Изображение
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от capetano »

Emo-83 написа:Как ще отговориш на въпрос на какъв воблер си уловил бяла или сом,ако не посочиш воблера и марката му.
Лесно ще отговоря.. Размер, цвят, газене, скорост, дълбочина под лодката, температура на водата, осветеност.
Нещо, което, не знам защо, всеки премълчава!?!
Не всеки може да лови с воблери за по 50 лева, някои ловят и с такива по 10 и все пак хващат. :)
Без да споменавам, че точно в тоя момент съм напазарувал десетина безценни и "ги пазя за приятели с отстъпка". :)
Прекален Светец и Богу не е драг..
Точно това имам и аз предвид. :)
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Споделям изцяло мнението на Юли за сомската линия! :drinkers: Не знам,защо му е необходимо на Капетано да слага метален повод за щуки при търсене на сом?А и не ми е ясно на Емо карабинката за какво е,някак си и нямам доверие? :roll:
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от capetano »

Troli Rapala написа:..защо му е необходимо на Капетано да слага метален повод за щуки при търсене на сом?
Просто да кажем ми е все едно. И едното и другото върши една и съща работа, а не съм забелязал разлики в хващането. Може би заради по-малкото възли по линията. Флуорото, според мен, не обича много възлите. :)
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Ashmodean8004 »

Мерси много колеги за инфото, имам още един въпрос колко дълъг трябва да е повода - 1, 1.20 м?
julian nachevski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 6:03 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от julian nachevski »

Заредил съм въдичките с нови влакна номер 17 -19 .. и от пред по едно вирбелче здраво притегнати и си чакат. От години влачим що риба съм изкарал сомове бели риби - не карбони не кевлари и разни други модерни важета , досега риба не ми е скъсала. от конеца по здраво нещо за мен няма. Така мисля аз . Работете бавно не бързаѝте и ще постигнете добри резултати. И не се напрягаѝте по време на риболов сипете си по едно питие наслаждаваѝте се на природата гледаите сонарите и големите риби сами ще ви изненадат. Узото в комбинация с тараторче много привлича трофеините сомове.........
моята риба няма кой да я хване
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от Some »

julian nachevski написа:Заредил съм въдичките с нови влакна номер 17 -19 .. и от пред по едно вирбелче здраво притегнати и си чакат. От години влачим що риба съм изкарал сомове бели риби - не карбони не кевлари и разни други модерни важета , досега риба не ми е скъсала. от конеца по здраво нещо за мен няма. Така мисля аз . Работете бавно не бързаѝте и ще постигнете добри резултати. И не се напрягаѝте по време на риболов сипете си по едно питие наслаждаваѝте се на природата гледаите сонарите и големите риби сами ще ви изненадат. Узото в комбинация с тараторче много привлича трофеините сомове.........
А щуките :?:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Troli Rapala написа:А и не ми е ясно на Емо карабинката за какво е,някак си и нямам доверие? :roll:
С карабинките,никой никога не е имал проблеми.Изфинването на линията за мен важи само за белите,а те на мен не са ми проблем,нито цел.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

Ashmodean8004 написа:Мерси много колеги за инфото, имам още един въпрос колко дълъг трябва да е повода - 1, 1.20 м?
Повода го правя не повече от 70см.
julian nachevski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 6:03 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от julian nachevski »

Some аз щуки не ловя ако някоя се закачи направо я изхвърлям.Пък и щуки повече има на жребчебо аз там по рядко ходя. Но за всеки колега рещил да слага поводи нямам нищо против щом това го прави по сигурен.
моята риба няма кой да я хване
Аватар
Some
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 8:16 pm
Местоположение: София

Re: Сом на тролинг

Мнение от Some »

julian nachevski написа:Some аз щуки не ловя ако някоя се закачи направо я изхвърлям.Пък и щуки повече има на жребчебо аз там по рядко ходя. Но за всеки колега рещил да слага поводи нямам нищо против щом това го прави по сигурен.
Да де ама ако вземе да ти удари някоя щука без да искаш може да ти гепи воблера а и ако станат повече за един ден по добре да се застраховаш.Аз мисля да хода на жребеца по често за това питах
val0
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 6:29 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Сом на тролинг

Мнение от val0 »

. Работете бавно не бързаѝте и ще постигнете добри резултати. И не се напрягаѝте по време на риболов сипете си по едно питие наслаждаваѝте се на природата гледаите сонарите и големите риби сами ще ви изненадат. Узото в комбинация с тараторче много привлича трофеините сомове.........[/quote]
Красиво изречение. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”