Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
julian nachevski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 6:03 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от julian nachevski »

Тепърва сезона почва ще хващаме и по големи. Направи ми впечатление в по предишни публикации писахте че ще е годината на сома дано да е годината на сома на тролинг.И наи-вече на трофейните екземпляри....
моята риба няма кой да я хване
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

julian nachevski написа:Тепърва сезона почва ще хващаме и по големи. Направи ми впечатление в по предишни публикации писахте че ще е годината на сома дано да е годината на сома на тролинг.И наи-вече на трофейните екземпляри....
Така го усещам,та ще видим дали е така! :roll: Но още от Април се хванаха доста сомове на тролинг и сега на откриването продължава да дава на всякъде,та може и така да се окаже!Моята логика е,че високото ниво усложнява ловните задачки пред големите сомове,защото рибите не са толкова лесни и са пръснати на нови места,а това ги затруднява и ги кара сомовете да излизат на достъпни за тролингистите места! :roll: Дребните сомове са по-достъпни за всеки,но при едрите си трябва рутина в риболовеца,ако иска да си ги лови редовно!При теб определено има рутина,щом не си хванал един или два големи на тролинг!Та моите уважения и респект,че не всеки го може това! :wink: :drinkers:
julian nachevski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 6:03 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от julian nachevski »

Мерака ми е голям и като я правиш една работа с кеф всичко върви.От тази година опитвам една нова атака към рибите влачим с повечко въдици та сома да има избор. 7 броя на различни дълбочини зависимост от нивото на водата......
моята риба няма кой да я хване
Аватар
Ashmodean8004
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:33 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Ashmodean8004 »

Как смогваш с 7 въдици? :shock: , аз едвам се оправям с две и много рядко влача с 3. Друг е въпроса ако имаш помощници един двама да ти пребират и разпъват. :)
julian nachevski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 6:03 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от julian nachevski »

Разбирам го много тоя риболов. Помошници винаги имам ама те се возят пииват гледат хапват по принцип сам се оправям.Всичко е наредено на еднакви разстояния като се следи дълбочина на воблерите и дължина на пускане няма причина да не стане. Всичко е въпрос на практика и време и до лодка с някой надуваема няма как да стане....
моята риба няма кой да я хване
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Юли,разочарован съм яко,щом тролиш с цели 7въдици! :shock: :roll: :cry: Прекалено е,че даже и незаконно! :wink: Все некога ще попаднеш на некой отнесен да ти мине през линиите и ще ти се реве седморно,вместо двойно! :mrgreen: Миналата събота едно пиянде с оранжева лодка събра на едни пичове два плетеняка заедно с воблерите и си замина с тех без и да разбере кви ги е надробил! :evil: Не ми се верва да си извадил тоя сом когато си тролил със седем въдици? :roll: :shock: :roll:
julian nachevski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 6:03 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от julian nachevski »

Край и аз ще влача с две щом закона не го позволява. Но винаги съм с поне 4 пръчки дори и последниа път на откриването когато заковахме един 20 пак . Знаеш ка сома си удря и направо заковава на место обираш другите пръчки и тогава става интересно......
моята риба няма кой да я хване
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Не всеки път е така! :roll: Ако ти удари в завой,вероятността да се оплетат въдиците е голяма! :cry: По принцип,като знаеш горе-долу на каква дълбочина се хранят сомовете в дадения момент и две въдици с два воблера са достатъчни,особено га си сам в лодката! :wink: Аз пропускам уикенда по икономически причини,та успех на останалите дет са по гьоловете! :drinkers:
Аватар
val
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 737
Регистриран на: Пет Ное 17, 2006 9:16 pm
Местоположение: stara zagora
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от val »

Ако си сам две ти стигат. Ако сте трима и с 5 можете да се справите.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Emo-83 »

julian nachevski написа:Край и аз ще влача с две щом закона не го позволява. Но винаги съм с поне 4 пръчки дори и последниа път на откриването когато заковахме един 20 пак . Знаеш ка сома си удря и направо заковава на место обираш другите пръчки и тогава става интересно......
Закона позволява 3 въдици с по две куки.Но тези закони са правени,когато съм бил дете.Доста воблери имат по три тройки.....това автоматично те прави извън закона,да не говорим за риболов от лодка.
Когато започвах тролинга и две въдици ми бяха много оплитайки ги.Сега сам се оправям спокойно с повече от 3 въдици.Тук има значение познаването на воблерите и тяхното газене,както и подреждането на въдиците в лодката.....дължини-дълбочини и подреждане според газенето.
Всичко това се учи от по-старите и опитни колеги......бих казал,че е елементарно да направиш обратен завой с газ и шест въдици на които конците стават в едно и щом изправиш курса,всичко да е ОК.
При ваденето на сом има нужда от малка репетиция.Основното е да се държи курса прав до прибирането на всички свободни въдици.
Не се притеснявайте толкова,сома си е там.......приберете свободните въдици и дръжте прав курс.Изключването на двигателя е най-голямата грешка и гаранция за оплитане.
Юли,копнах твой пост,че не ми се спори с Троли.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от Д-р Флекс »

"За Троли, поздрав най-сърдечен..."

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... FJ7TrvvrJY" onclick="window.open(this.href);return false;
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

val написа:Ако си сам две ти стигат. Ако сте трима и с 5 можете да се справите.
Нещо интересно със сомове станало ли е докато ме немаше през уикенда? :roll: :wink: Иначе и с 50въдици да влачат,все ми е тая,проблема си е техен!Знам къде са сомовете и кои воблери искат в момента,та и две въдици ми стигат! 8) Не съм алчен! :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Д-р Флекс написа:"За Троли, поздрав най-сърдечен..."
Г-н Кунев,благодарско за вниманието! :mrgreen: Успех г-н Кунев! :twisted:
julian nachevski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 6:03 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от julian nachevski »

Бете Емо браво пълно обяснение си дал и си е така. Аз пускам повече примамки защото рибата от година на година се променя и взима на нещо по различно та се старая да я предизвиквам колкото може повече. И аз оплитам но когато следя пръчките дори и да оплетеш конеца позволява да се разплете. Спор винаги има защото всеки индивидуално подхожда но с общи съвети повечето пробллеми се отстраняват.А и повечето от форума незнаят че лодките и тяхното удобство позволяват на рибара да лови и наглася въдиците както си поиска.Тролка по принцип на завоя стават наистина изненадите и аз много пъти съм ги усещал но от добър късмет ли незнам не съм оплитал досега. Незнам имам чуство че като удари и направо се заковава на дъното и ляга и постепенно зима аванс и докато даржа пръчката на стоиката седи долу.. Чак като обера пръчките и тръгна назад и наближа бавно тогава почва да опъва. Та затова досега несъм се притеснявал да оплете. Айде наздраве и стига с тая спортна злоба ами повече информация да пишем за изкарани големи екземпляри...
моята риба няма кой да я хване
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от didooo »

Колега ти с 7 въдици нямаш нужда да ти удрят - тая армия ще трали яко
Базикам се ама и несе базикам щото едно време рибар беше ЧИЛОВЕК С ВЪДИЦА , а сега ............... абе само се чудя кое е браконерско и кое нагло и тнт
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”