Сом на тролинг

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

На 16.04.2005г. се бих 2часа със сом 155см.-28кг. на Жребчево,бях с плетеняк 10лбр.,макаре Флюгер-025,спининг 210см.с акция 10-30грама.Тролех с Уфимка и ел.двигател!Държах прътлето в ръка и придърпвах воблера през минута-две!Воблера беше Денсър-7см.-костурче и при последното придърпване усетих почукване и засякох рязко,последва дзззззззззззззз и така минута-две,докато Ники Йовчев-Никулдена си обере линията,та ми взе въдицата като по-опитен,а аз насочих лодката след нея!Тази риба е може би първия по-голям сом хванат на тролинг за опашката във България и до ден-днешен след 10години тролене нямам втори такъв случай!За себе си знам,че това беше "късмета на начинаещия" и никъде по света не биха ми признали тази риба,като хваната по правилата.Това го научих още на следващия ден.За мен спорът за "опашатата атака" е забава,но се и чудя как е възможно да се хаби енергия за обречени в зародиш глупави тези!Ако някой риболовец наистина иска да изучи навиците на сома,то трябва да започне с четенето на А.Сабанеев и да стигне до лекциите на някой докторант по Ихтиология!Няма как да се изучи нещо в дълбочина без много четене,та успех на всеки който има време за това!Отново Голямо Браво за Слуката и отношението към рибата=само наистина Богат човек може да се лиши от пресни пържоли!

П.П.-Не се сещам за други пролетни сомове с такива размери хванати на А.Стамболийски! :roll:
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Сом на тролинг

Мнение от кмета »

Саше, интересуваше ме личното ти мнение! Разбрах, не щеш да хабиш енергия за това.
Не разбирам обаче, защо темата е "обречени в зародиш глупави тези“?
Има някакво обяснение, което би могло да ни е полезно! :fishing5:
Защо по цяло лято, когато се лови и не се лови сом, когато жулим и с дълбоките за бяла, нямам ни едно соме закачено извън устата!? Защо това се случва в началото на сезона, а при мен и късна есен?
На един 15 октомври, в много силен вятър, с големите "къртачи", за един ден хванах 3 м/у 4-6кг. и едно откачих. От четирите, едно бе хванато най-близо до устата, зад главата! Останалите по средата за гърба.
Имаше само още една лодка. На въпроса " Има ли? ", показа един пръст. Спрях и питах. Колегата също го бе хванал за гърба! :roll:
Наблюдавах присъствието около примамката на едно от тези, дето ми удариха! Ми то сигурно 30 секунди върхът тресеше! Сякаш си джътка с воблера и си чеше гърба у куките!??? :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Отговарям ти с въпроса-Защо вече 10 години не съм хванал 2-ри сом за опашката?
Дай да си лафиме за реалноста и да не дълбаем залуду за нещо толкова дребно и незначително родено по погрешка в нечия глава!Аз лично не съм по-умен от Сабанеев по отношение на рибите и не искам да ставам!Не мога и не искам да налагам очевидната истина приета в целия свят,освен във България!Но не съм изненадан,това е наследствената обремененост след 45години мозъчно промиване!
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Сом на тролинг

Мнение от кмета »

Забравяш, че светът не спира да се мени :) Може би, точно по тази причина не съм чел и Сабанеев!
Не отричам труда му, ни най-малко! Времето и обстоятелствата, при които е извършил наблюденията си, са други :!:
Точно ние хората променяме природата и желаем или не сме длъжни да се съобразяваме с това :idea: Не само ние! И рибите трябва да се приспособяват. Жалко, че нямам достатъчно опит за сериозни твърдения!
Не ми се пише дълго!
Ако някога драснеш към Стамбули и желаеш да пием по ракия, бих побъбрал с удоволствие! :wink:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от lusienn »

Аха махнали са му Бана :D
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от Troli Rapala »

Кмете,кажи си доводите,не ми пречиш докато гоня мухите!За теб безумните теории са "Развитие",а за останалия свят е губене на време!Но и тук сте назад защото преди 2300 години Аристотел и неговите ученици са спорели няколко години дали жуженето на комара е пърдене или е породено от движението на крилете му!Та и този случай е същия,дай да си говорим глупости,защото ни е скучно и трябва да убием времето!Най-голям интерес от тази глупост щях да имам аз,защото на 10либри плетеняк няма по-голяма риба и рекорда ми е в кърпа вързан!Но не би,само в моите мечти!Има СВЕТОВНИ правила в риболова и никой хитрец от "Мацакурово" не може да им противоречи!Дано този път си ме разбрал. :roll:
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от stomanco »

Поредният затърмъчен, или там как беше :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=nO_88mzPCWs" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Като го гледам обаче човека, нито му е неудобно, нито го крие, пък даже и иска да го види цял свят. Че и накичен като коледна елха тоз сом....
Аватар
batceco
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 1:48 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от batceco »

Този човек е професионалист в улова на сомове и много добре знае за какво става на въпрос :wink:
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Сом на тролинг

Мнение от toci23 »

stomanco написа:Поредният затърмъчен, или там как беше :mrgreen:
Колега,тоя Юри Гризенди наистина е един от най -големите сомаджии е света,този сом е на спининг -не е невъзможно да го закачиш и ти -при тяхните гъсти риби :D А не ви ли направи впечатление,закачен сом за гърба-или всичките му и останали сомове,всичко вади с ръце-няма канджи няма помагане от други хора.Десетки клипове има с риби над 240см -и всичките извадени перфектно :rolleyes: Много сме назад Колега много :? :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
stomanco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 324
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:45 pm

Re: Сом на тролинг

Мнение от stomanco »

Спининг или тролинг няма значение, воблера си върви. Исках да се види как един от асовете в този риболов вади сом, закачен за гърба и това си е абсолютно нормално и няма нищо неестествено и срамно в това. Вади ги перфектно, защото има много подобни зад гърба си. А и използва такъм, какъвто по нашите ширини никои може би не ползва, като дебелина, имам предвид.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Сом на тролинг

Мнение от аксел »

Просто не си е публикувал клиповете с изтървани от него сомове,пък и едва ли му пука,при тези гъсти риби,може да си позволи лукса/за разлика на някои от нас/ да се прави на джентълмен......ако дойде тука и има удар на голям сом веднъж на 10г. ще са въоръжи с канджи повече от нас,вервай ми......
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Сом на тролинг

Мнение от toci23 »

аксел написа:......ако дойде тука и има удар на голям сом веднъж на 10г. ще са въоръжи с канджи повече от нас,вервай ми......
Сигурно е така,аз също имам канджа в лодката :wink: но не са чак толкова рядки и наще риби,просто иска много ходене :D
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
кмета
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Сря Дек 24, 2008 4:37 pm
Местоположение: Велико Търново - Ново село

Re: Сом на тролинг

Мнение от кмета »

Стига да желаеш, не е никакъв проблем да използваш канджата така, че да пощадиш рибата! :roll:
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Сом на тролинг

Мнение от toci23 »

кмета написа:Стига да желаеш, не е никакъв проблем да използваш канджата така, че да пощадиш рибата! :roll:
Кмете,разкажи малко за сометата бре-докато е забрана :lol: последните от Стамболията :D :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Аватар
мечока
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 6:59 pm
Местоположение: Добрич

Re: Сом на тролинг

Мнение от мечока »

А каква е логиката от двата воблера на гърба.Да не би с две въдици да е хванат едновременно,защото гледам че в началото и края на клипа е с различни такъми.Или он е толкова добър,че мое по време на битка да си сменя макаретата.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”