Какво може да се направи...?

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Какво може да се направи...?

Мнение от Redimido »

Колеги,

Искам да питам ей така, по-сведущите. Може ли да се направи нещо на бракониер, на база на очевиден снимков материал доказващ бракониерство по всички параграфи (риболов в забрана, риболов с мрежа, и други мрежови съоръжения). Имам всички данни на бракониерите, имена, адреси и прочие. Въпроса е въобще ще има ли някакво развитие или изобщо да не си губя времето с глупости. Защото съм имал ситуации, когато съм викал ИАРА, идвали са, бракониерите стоят до мрежите и викат, те не са наши...ИАРА, ги взима и до там. Всички си тръгват по живо и по здраво.Та за какво говорим въобще?

Ей на, Жребчево...НА САМАТА СТЕНА!

Как въобще се е стигнало до това никой да не обърне внимание на това какво се случва?! Бял ден, по време на забрана, на най-видимото и охранявано място от язовира. Просто без думи...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Източник: FACEBOOK албум
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от hshopov »

Един тип беше направил колаж с уж убита от него мечка и имаше доста неприятности докато обясни,че не е ловец ама знам ли към кой да се обърнеш (това с мечката...по спомен)!?!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от баничката »

По тези снимки- НЕ.
Аз не виждам мрежест уред в работно положение, притежанието на рачило и мрежа е легално,
а с кофи риба всеки може да се снима, ако си напазарува от магазина. :D
Не сме ора естете.
Всеки шут отзад е крачка напред.
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от gochev86 »

баничката написа:По тези снимки- НЕ.
Аз не виждам мрежест уред в работно положение, притежанието на рачило и мрежа е легално,
а с кофи риба всеки може да се снима, ако си напазарува от магазина. :D

За теб не знам но аз на втората снимка виждам мрежа,а не знам дали знаеш но с рачило не се лови(забранено е) риба.Като тук ключовата дума е РАЧИЛО,обърни малко внимание на думата и значението и ще разбереш.Но си прав за едно,може да е взимана от магазина но по начина по който е представен материала си изглежда точно като бракониерство.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от баничката »

gochev86 написа:...а не знам дали знаеш но с рачило не се лови(забранено е) риба.Като тук ключовата дума е РАЧИЛО,обърни малко внимание на думата и значението и ще разбереш...
gochev86, че то с рачило и раци не можеш да ловиш, защото в момента на потапянето във водата имаш "мрежест уред в работно положение" и си готов за акт.

Мисълта ми беше, че мрежестите уреди от снимките са извън водата и нарушение няма. НЕВИНЕН! :D ...
макар и явен бракониер, но невинен.
Не сме ора естете.
Всеки шут отзад е крачка напред.
a4kata_88
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 2:54 pm

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от a4kata_88 »

Ето това вече е края, .... да почнеш да си показваш улова с мрежа в интернет пространството .... това минава всички граници на разумен човек !!!
Те не са за акт , те са затвор , но не и тук , не и тук в България !!!
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от d.n.mihaylov »

Е това е върха..... , върха на простотията и наглостта ...на Българите с циганска кръв....
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
refab
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 2:13 pm

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от refab »

Можеш да изпратиш снимковия материал заедно с описание на всичко и всякакви допълнителни факти до ИАРА - до техният имейл. Същевременно към същото писмо добавяш имейл адресите на Министерството на земеделието и водите, а също и на трите големи телевизиии (отдели "Новини"), т.е. то да пристигне и там. В самото писмо - в текста му, не е лошо да отбележиш, че има копия до другите институции. Когато съставяш писмото гледай да не отправяш такъв тип твърдения, които после някой да може да използва успешно срещу теб като обвинение клевета. Например може да напишеш: "има сериозни данни - съобразно снимков материал (публикуван еди къде си, заедно с коментари) за престъпление, извършено от еди кой си", а не директно: "еди кой си е извършил престъпление".
Допълнителна възможност е да говориш с отговорника (преди няколко години беше една жена) за връзки с обществеността и да и изложиш случая, а също да и кажеш, че ще търсиш контакти с медиите, и че ще съобщиш (на медиите) и нейният отговор.

Поздрав! :)

П.п. Аз така вече съм действал и имаше ефект - получи се добър резултат, но случаят беше от друго естество (бракониерско източване на язовир).
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от azareus »

Остави това, но снимките са качени от госпожа Европейката, живееща в Англия. Интересно ми е, ако тези снимки бяха от тамошен водоем как ли щяха да реагират институциите?!?!?
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от azareus »

refab написа:Можеш да изпратиш снимковия материал заедно с описание на всичко и всякакви допълнителни факти до ИАРА - до техният имейл. Същевременно към същото писмо добавяш имейл адресите на Министерството на земеделието и водите, а също и на трите големи телевизиии (отдели "Новини"), т.е. то да пристигне и там. В самото писмо - в текста му, не е лошо да отбележиш, че има копия до другите институции. Когато съставяш писмото гледай да не отправяш такъв тип твърдения, които после някой да може да използва успешно срещу теб като обвинение клевета. Например може да напишеш: "има сериозни данни - съобразно снимков материал (публикуван еди къде си, заедно с коментари) за престъпление, извършено от еди кой си", а не директно: "еди кой си е извършил престъпление".
Допълнителна възможност е да говориш с отговорника (преди няколко години беше една жена) за връзки с обществеността и да и изложиш случая, а също да и кажеш, че ще търсиш контакти с медиите, и че ще съобщиш (на медиите) и нейният отговор.

Поздрав! :)

П.п. Аз така вече съм действал и имаше ефект - получи се добър резултат, но случаят беше от друго естество (бракониерско източване на язовир).

Това определено са най-адекватните действия! Виж и "Господарите" дали няма да им е интересен случая!
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от Redimido »

Аз по-скоро съм изумен от безхаберието на хората край язовира. Този риболов се е извършвал няколко дни, на бунгалце, как си му е ред. На самата стена....аз като минавам само през стената, че се налага лична карта да показвам, а тук виждам, че необезпокоявано хората си ловят под носа на охраната, посред бял ден, и то по време на забрана...Яко!
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от d.n.mihaylov »

Господарите ще се поинтересуват от това....
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
dimitar rashev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 8:43 am

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от dimitar rashev »

Не се ЧУДЕТЕ !!!
Нищо не става без знанието (благоволението).....на влас имеющите !
За нас остава само да си чешим ЕЗИЦИТЕ и плащаме билетите !
ilko77
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 8:32 pm

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от ilko77 »

Може да се пребият от бой, а те ще знаят защо ги бият ,и друг път едва ли ще пуснат мрежи.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Какво може да се направи...?

Мнение от boki speca »

Господарите са абсолютни мишоци, те не се занимават по презумпция с нищо сериозно което може да доведе до накърняването на нечий интереси на високо ниво и може да им спрат предаването. При бракониерски акт извършен с такава наглост,неизменно има ,,чадър'' , а и не се знае тая риба за чий банкет е предназначена.

Живеем в държавата Абсурдистан и е време да направим предложение за официална смяна на името.
Всичко е лесно обяснимо ако се погледне през изкривеното самосъзнание на тези които ни управляват.
Никога нищо няма да се оправи в България, НИКОГА.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”