На вниманието на ИАРА-Хасково.

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
GODFATHER
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 956
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:06 am
Местоположение: Пловдив/Димитровград
Обратна връзка:

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от GODFATHER »

Д-р МИЛЧЕВ отговорене ми моля Ви конкретно, ясно и точно:

На всички е известно, че град Хасково се снабдява с вода за питейно-битови цели от река Марица чрез помпи разположени до реката в землището на село Ябълково, НО въпреки това сте оставили санитарно охранителна зона 1км. от стената на язовир Тракиец и вашите служители създават проблеми на колеги риболовци ловящи с една въдица на спининг от брега!!!
Също така на всички е известно, че това което написах по горе е за да може служителите от напоителни системи необезпокоявани да си разпъват мрежите в първият и вторият залив до стената(която те уж поддържат), защото не получават заплати редовно и си докарват пари от продажбата на риба от въпросните мрежи????
Защо ваши служители създават неоснователно и незаконосъобразно проблеми на нормалните колеги риболовци ловящи след преливника до стената на язовира????

Кажете моля, докога това БЕЗОБРАЗИЕ ще продължава!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
IARA_HASKOVO
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 1:01 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от IARA_HASKOVO »

НА ЯЗ."ТРАКИЕЦ" от 2010г няма санитарно-охранителна зона.На основание Наредба №37/10.11.2008г и във връзка с Наредба №13/2004г и Наредба №3/2000г е определена 1000м технологично-експлоатационна зона.Такава зона имат всички големи язовири над 2000дка.В тази зона е забранен достъпът на плавателни средства и разполагането на плаващи на повърхността на водата,подводни и потопяеми съдове и съоръжения,както и извършването на риболов от брега.
Как до 2010г,когато две трети от язовира беше охраняема и забранена вододайна зона,Ви стигаше устието на язовира?Сега 8км от язовира са свободни и именно тези 1000м Ви бодат очите.
Такъв е законът!
Аватар
GODFATHER
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 956
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:06 am
Местоположение: Пловдив/Димитровград
Обратна връзка:

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от GODFATHER »

Тези 1000м. не ни бодат очите, но бихте ли разяснили какво точно означава "технологично-експлоатационна зона"????? И какво Ви боде на Вас очите като за няколко часа колеги половят на 500м. от стената???
И ми е много интересно, как се справяте с лодките около стената-мисля че никак!!!

п.п. Ще си направя труда все пак да изчета нормативните документи , които сте цитирали по-горе.
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от haga »

На язовир Кърджали забранената зона от стената е 500 метра.Стената има денонощна въоръжена охрана . :wink:
Тези 1000 метра на Тракиец са измислени, тези наредби д-р Милчев са много стари! :wink:
Потърси и извади новата ! :wink:
Не се прави ни лук ял,ни мирисал! :lol: :lol: :lol:
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Честито обезрибяване в Хасково, на всички балъци дето се подписаха в подписката !!! :axe: Пускайте си мрежите необезпокоявано браковци, парашутни бригади и там хората от електрификацията да не забравим :lol:
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

JettroniX написа:Честито обезрибяване в Хасково, на всички балъци дето се подписаха в подписката !!! :axe: Пускайте си мрежите необезпокоявано браковци, парашутни бригади и там хората от електрификацията да не забравим :lol:
Гендо, ако това е вярно (копирам цитата):
"Д-р Милчев носи персонална отговорност за това, че за цялата 2012-та година няма НИТО един акт на бракониер в областта, категоричен бе Господинов. Сравнението е с предходните 3-4 години, когато средно се налагали по 5-7 акта годишно на заловени бракониери. За 2012-та-нула. „Изрично го предупредихме, че актовете за любители риболовци не го броим за свършена дейност, а само тези на бракониерите“ допълни големия шеф.", ЗА КАКВО ГОВОРИМ? КАКВО Е СВЪРШИЛ Д-Р МИЛЧЕВ ПРЕЗ 2012г.??? И защо го защитаваме?
За неосведомените:
http://www.haskovo.net/news/124117/%D0% ... 0%B2%D0%BE
http://www.haskovo.net/news/124122/%E2% ... 1%82%D0%B5
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Може и да е вярно...Нека всички са щастливи...угодия на народа няма в днешно време. Това, че през цялата 2012-та е вадил мрежи на браковците, без успех в залавянето им не дава основание за смяна.....Тоя дето ми се пише шеф на цялото звено ИАРА знае най-добре :idea: - като го гледам къв е млад и зелен ми става ясно... Аз си знам какво е направил Доктора за цялата структура на ИАРА в България и в предните години какво е направил за риболовците в борбата с бракониерите и със зарибяването на Тракиец няколко поредни години по няколко пъти в годината. Ако сте забравили благодарение на него в Тракиец има сом и шаран.
Остава в Хасково вече да се вдигат мухабети като за сватба от всичките 5 цървула дето са 1-ви в подписката, хеле па от ония от Екопрогрес... :rolleyes:
...а да, щях да забравя - няма да му стъпя в на Добри магазина - Риболандия, поне в близкия 1 сезон ;) !!!!
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Нека ИАРА прочете двата поста на колегата enduro51 в тази тема за Марица => http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... start=2400 и контролът по време на забраната бъде затегнат по реката :smt023 , а и не само по време на забраната :idea:
Нека ИАРА Хасково обърне малко внимание и на Марица, а не само на Тракиец и Ивайловград :idea:
Поздрави !
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Събота се разходих из Марица. Това, което видях хич не ми се хареса :twisted: Бях в района на Златополе ;)
Първо : Един дядо с внучето си в бяла Лада 5ца ме заговориха покрай реката дали "дава", аз им отговорих, че риболова е забранен и да се връщат там от където са си и също даобавих, че распера е разрешен....Как да е рече ми Дядото само "...добре, доре" и толкова. Като потеглиха видях на задната седалка сумати телевизори и парашути......Драснаха нагоре към Мартинка ;)

Второ : Колкото и да виках ей тая Гад така и не ме чу заради шума на Марица или си правеше оглушки...., но поне ме видя, че го снимам :lol: , но какво от това...Дърветата и храстите ми пречеха да го хвана в по-добра поза на фокус, но все пак донякъде ми позира :lol:

Изображение

Захранваше с царевица от лопатка за шаран и амур. Видях точно 3 малки сари да изважда и да презарежда - тип нощни въдици. Идваше от Черногорово яхнал Балканче с червени калници и бял резервоар, дали е селото.... :roll: Явно си ги владее техниките и "хваща" щом чак идва така оборудван. Отиде 300 метра по-надолу по течението - явно и там има "въдици" и пак драсна посока Черногорово след известно време. Шаранджийското място е това => 42.025901, 25.706022

Ето го хубостника :

Изображение

Изображение

Хубавото беше, че "въдиците" му бяха празни :

Изображение

Изображение

Питам новият представител на ИАРА - Хасково дали чете за общо образование Интернет и по-точно риболовните форуми :?: Пак ли Марица ще остане на заден план за поредна година.
Чисто и просто след 5 часа следобед в Събота и да бях ви звъннал дали щеше да има някакъв смисъл да се грабнете от града и да дойдете за този "печен шаранджия" на Марица в тоя санджак. Не се заяждам, а чисто и просто, на практика за такива "дребни" криминални типове има ли смисъл да ви тормозим през забраната, щото "софиянеца" беше казал, че трябва да се търсят от по-едрите екземпляри, а тия нека да си ловят спокойно те не нанасят много щети на рибното разнообразие :rolleyes:
Такава хубава и голяма река имаме, а да я съсипват някакви отрепки....
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Да се изповядам пак :
Безчинствата по Марица продължават !!!
Вчера едни момчета - 4-ма на брой, за 10 минути, от заложена сара изгребаха трофеен сом м/у 40 и 50 кила и го натовариха набърже в автомобила си и се изпариха !! Не мога да повярвам още колко голям беше сома :shock:
Нищо не можеше да се направи, чисто и просто стоях вцепенен и още си разсъждавам над случката....
Явно беше, че не им е за първи път да гребат сомове от реката :idea: Имали и 2-ра сара, но решиха да не я проверяват, "за сега", заради "добрата слука" .....

Реката си е бащиния за много хора, което е жалко....Контролът е 0-лев..... Няма надежда за реката :cry:
Тука можем да си пишем безкрайно какво ли не, докато други ходят и гребат с пълни багажници ! :evil:
Ужасен съм....
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

С риск да си навлека беля, ей ви една снимка от случката....... за размисъл :idea:

Изображение

НЕ РАЗРЕШАВАМ ДА СЕ ПУБЛИКУВА ИЗВЪН ФОРУМА ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ!!!
Изображение
Аватар
IARA_HASKOVO
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 1:01 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от IARA_HASKOVO »

Здравейте,всички риболовни сайтове ежедневно се преглеждат и всеки подаден сигнал към сектор РК Хасково се обсъжда.И вашият сигнал JettroniX е прочетен, разгледан и обсъден. Каним Ви в офиса на сектор Хасково за повече инфо от ваша страна. Телефона на сектора е: 038/622473,може да позвъните за връзка с началник сектор РК Костадинов и за определяне на среща. Надяваме се, че ще откликните на поканата.
С уважение ИАРА сектор РК гр.Хасково
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

IARA_HASKOVO написа:Надяваме се, че ще откликните на поканата.
Благодаря за поканата !
Смятам да я уважа, при първа възможност от моя страна, когато съм в града :supz: :)
Поздрави и успехи :smt023
Изображение
kinder63
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 4:51 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от kinder63 »

Не притеснявайте момчето.Но Ви гарантирам,че ще посетя ИАРА ХАСКОВО.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

Поздрави за акцията по Марица :smt038
Още много такива и към района на Димитровград ;) :smt023
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”