На вниманието на ИАРА-Хасково.

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Paff
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 11:01 am
Местоположение: Димитровград

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Paff »

Този път съм доволен :D

Случката е от 17.08 . Та ставам аз в 6:30 и в седем съм на едно водоемче в село близо до Димитровград и що да видя ,2-ма олигофрени с лодка и разпъват мрежи :shock: , и с всичката си наглост ме питат дали ще ми пречат мрежите :shock: . Оттам последва позвъняване на 112 и около 9:30 хората от ИАРА бяха на водоема :o ,но хората с мрежите си бяха натоварили лодката и си тръгнаха . Влязоха си ИАРА с лодчица ,извадиха мрежите ( окло 100 м. ) и нещеш ли в този момент оня пристига с лодката да си вади мрежичките :D . Резултата е ,изземване на мрежите ( нямаше риба в тях ) ,акт ( на който се подписах с 2-те ръце :D ) само не разбрах дали им комфискуваха лодката .
Риболова ми се провали ,но съм доволен от крайния резултат :D
Колеги не се колебайте и звънете на 112 ,само така има някакъв шанс !
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от danev69 »

:smt023 :smt023 :smt023 Браво,колега. Значи все още стават чудеса.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

Инфо за ИАРА Хасково:
На яз.Тракиец днес отново има мрежи или части от мрежи, мястото е заливче на около 1 км. срещу стената по стария асфалтов път пресичащ преливника. Днес към 16 часа загубих три туистъра в тях. Утре смятам отново да отида на същото място с колеги и ще си нося въже с кука за да почистя мястото. Мрежите са вързани за празни бирени бутилки плуващи на повърхността.
Преди две седмици бях на яз.Иваново, успоредно на стената имаше опъната мрежа. Загубих 5 силикона, към 17 часа ме наобиколиха три здрави момчета (бях сам и нямаше други рибари на язовира) и ме уведомиха че има мрежа и да не хвърлям там. Просто съм изумен от наглостта и бруталността на тези типове... След като си тръгнах, звънях на тел. на ИАРА но..., бях толкова пищисан че не се сетих да звънна на 112. ВРЕМЕ Е ДА СЕ ВЗЕМАТ КРАЙНИ МЕРКИ... не може да продължават нещата така.
Трябва риболовците да се организираме в дружинки и да се разправяме с бракониерите лично, като им вадим и горим мрежите....
ИАРА предполагам ще направи само едно нещо - да дойде и да ме глоби затова че ловя уставно и си пускам маломерките съгласно закона, но не съм спазил 2 км. забранена зона от стената на язовира, БРАВО... обаче опънатите мрежи са дори по стената на яз.Тракиец......
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от ribo_men »

:!:
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от AL KAPONE »

560 метра бракониерски мрежи иззеха от язовир "Ивайловград" от хасковската ИАРА

Инспектори от сектор "Рибарство и контрол" на ИАРА Хасково са извършили проверка на язовир "Ивайловград". При обхода на язовира край село Покрован инспекторите са открили и извадили от водата 7 бракониерски хрилни мрежи с обща дължина 560 метра. Уловената в тях около 10 кг риба (шаран и каракуда) е върната във водоема.

Бракониерските мрежи са иззети и е съставен констативен протокол срещу неизвестен извършител.

Ако ги изчакат да дойдат за мрежите няма да е неизвестен!!!
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=855906
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
КалинПетров
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 667
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 11:58 am
Местоположение: По бентовете на р.Марица(Димитровград)

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от КалинПетров »

да раздвижим темата малко да покажа днескашен броконер има и видео как един търмачи и хванаха доста риба....мястото е железният мост в Димитровград култово място за риболов...Имаше и изказвания как днес са излагали инспекторите от ИАРА дошли са за проверка,но други са се обадели,че идват!Имам и видео как един как търмачи като животно!
http://prikachi.com/images.php?images/587/4658587G.jpg
Изображение
Reel Tuning
dilval
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:06 pm
Местоположение: София, Горна Оряховица, Никюп

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от dilval »

Е как няма да го четат - форума е индикатор за тях! С дружни усилия - повече бракониери заловени!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

dilval написа:Е как няма да го четат - форума е индикатор за тях!
Доста се съмнявам, е някои може и да четат, ама като гледам повечето са "селяндурски или цигански пръчки", та бая се съмнявам че могат да четат или пишат.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от AL KAPONE »

Честитиха нарушители на роболовната забрана с актове
22 акта за улов на риба по време на забранителния период са съставили инспекторите от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури в Хасково, съобщи началникът на сектор „Рибарство и контрол" към Агенцията д-р Милчо Милчев. Нарушителите са засечени по река Марица и някои малки водоеми в областта. Иззети са 15 хрилни мрежи, 15 въдици и 2 серкмета.

Забранителният период приключва на 1 юни.
http://www.dariknews.bg/view_article.ph ... _id=899718
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от ribo_men »

Ей така бродейки във Фейса, се натъкнах на тези малоумници...вижте ги и Вие...а може и ИАРА да ги припознае... :wink:
http://www.facebook.com/profile.php?id= ... &sk=photos
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от ribo_men »

Изображение

Изображение
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от ribo_men »

Kaкво се случва с ''токаджийската'' мафия по река Марица...как върви борбата с гадовете по поречието и, около Симеоновград, Харманли и Любимец...щото вече по тези места, май риба не остана...а и да има едва ли ще оцелее още дълго :!:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от Vid »

ribo_men написа:Kaкво се случва с ''токаджийската'' мафия по река Марица...как върви борбата с гадовете по поречието и, около Симеоновград, Харманли и Любимец...щото вече по тези места, май риба не остана...а и да има едва ли ще оцелее още дълго :!:
Никак не върви, явно ИАРА-та още си оправят тъпия джип..., то си е нормално за една държавна институция... Ще тръгне на есен, кога няма кой да контролират..., смях..., ама пълен смях... то си е нормално за няква държава наречена Б-я...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от JettroniX »

За да не пускам нова тема ще пиша направо тук .Сега я намирам тая тема и сега отделям малко от личното си време и вместо да напиша за риболовните си излети ще пиша какво видях вчера на яз. Тракиец, пък ако някой от наща ИАРА чете да пали колата и да заминава на проверки тая седмица на яз. Тракиец, че положението е трагично,плачевно......!!!!! Много риболовци сметнаха ,че язовира им е бащиния и могат да правят каквото си искат, защото знаят, че сте зарязали ВАШИТЕ проверки по язовира и също така, че разчитате основно на съвестта на риболовците :idea:
Така започвам :
В Попския ръкав разхождайки се с един приятел намираме тия хвърлени "въдици" във водата. Бутилките много добре се сливаха с оставения БОКЛУК от "съвестните" риболовци и дори 2 пъти се върнах за да се убедя с очите си дали това, което видях с периферното си зрение случайно премествайки се от едно място на друго, е това, за което се филмирах, а именно нюхът ми не ме подведе :
Изображение
Изображение
Захвърлени ей така с 0,50 корда 25м навътре. Изкарахме ги и на едната "въдица" имаше закачена каракуда - полуизядена от раците, но все пак си беше половина каракуда около 100 гр. .Накълцахме ги. В ляво от нас имаше на 50 м рибари, в дясно също, но никой не дойде да се заяде, че са негови :idea: . Значи са хвърлени от някой друг, но кога :smt102

Така сега ще карам по ред на номерата :
Изображение

Номер 1 : Рибари от Кърджали, който ловяха на малка рибка и най-нагло събираха маломерна бяла риба. Най-интересното е, че на 20 метра мятах спинарката и ги гледах какво хващат, а като отидох до тях и ги питах колко големи бели риби са хванали те ми казаха , че и показаха риби над кило ! Брех тия бели килограмови повече приличаха на 400 - 500 грамови, защото на 20 метра от тях на воблера хващах и пущах риби от същия калибър като техния и рибите бяха не повече от 500гр. :idea:

Номер 2 : Колеги от Кърджали. Мятаха за шаран с по 2 въдици на дъно и 1 плувка. При тях всичко беше наред. Дори заедно се възмущавахме на тия от номер 1. Споделиха, че миналата седмица :roll: са сигнализирали на ВАС за улов на маломерни бели риби от повечето около тях рибари, но никой не дошъл на проверка половин ден ! :idea:

Номер 3 : Много нагли колеги от Кърджали! На малка рибка на плувка също скубеха малки бели риби. Питах ги що се гърчи тая малка бяла риба на брега зад тях, а тя си беше съвсем наред, те ми отговориха, че цитирам : "-НАЛАПАЛА Е ДО ГЪЗА И ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ ЩЕ УМРЕ". След като ги отминахме се обърнах да ги видя дали не ни гледат грозно. Единия се обърна видя ме ,че гледам и взе маломерката и я метна още 2 метра зад тях, че горката рибка щеше да влезе в язовира.

Номер 4 : Много нагъл тип от Кърджали или областта. Ако не вярвате те ви един зуум :
Изображение
Беше метнал 7 въдици за каракуда и шаран. Ей един зуум ( успях да различа на него само 6 пръчки, но с очите си преброих 7 дънарки, минавайки покрай него и заговаряйки го дали кълве )
Изображение

Друго фрапиращо :
Изображение

Номер 5 : Дядка от Хасково, който след като го подминахме (.., а видяхме един сезал близо до него метнат във водата) изкара от водата един телевизор (малка мрежичка), на който най-отдолу беше закачен голям камък около 1,5кг за да потопи телевизора ;) Към 16: 30 на снимката вече си тръгваше, защото нито на въдиците му - 2 на брой не кълвеше, нито пък в мрежата влизаше нещо ;)

Мястото означено с X : Видях се с едни пичове в тоя залив.Вадиха си лодката и я качваха на колесара. Казаха , че на мястото Х (горе долу някъде там, че дори малко по-към устието) са закачили много тежка мрежа на 15 метра дълбочина и не са успели да я изтеглят и са си оставили там воблерите. Вадили са и преди мрежи и са ги горили, но тоя път не са успели. На въпросът ми защо не потърсиха ВАС те ми казаха, че и да ВИ се обадят нямало смисъл, защото сте нямали пари за бензин и няма да дойдете, като се е случвало и предни пъти по техни приказки.

Чух от един приятел, че един негов познат си напълнил доволно 1 кофа маломерни бели риби с оправданието, че бялата риба е изяла целия уклей в язовира :rolleyes: БЕЗУМИЕ...колко ли му умствения багаж на тоя човек....

Така сега аз да ВИ попитам :
1. Ще се активизирате ли, защото Никулден идва и хората се запасяват още от сега с какъвто и да е улов да има във фризерите?
2. Наистина защо спряхте да правите проверки и носят се слухове, че сте останали 4ма агента + Шефа 5-ма общо :shock: ?
3. Къде отидоха парите ни от риболовните билети? Знаем за зарибяването на язовира от ваша страна.Поздравления за проявата всяка година, която правите - това е страхотно! Освен отделените средства за зарибяване и заплати не остават ли средства и за гориво?
4. Ако е наистина толкова скъпо да се обикаля единствения останал свободен голям водоем около Хасково, защо не си направите един фургон за през лятото и есента на носа до с. Николово и вместо да дреми 1 от вашите агенти в офиса и да се чуди, коя муха да убие, да го командировате за 5 дена на язовира да ходи да обикаля и да следи за реда на язовира. Така може по-малко средства да се изхабят,евентуално, вместо да ходите всеки ден с автомобила и да пускате всеки път лодка да обикаля, а като му трябва подкрепа, то се знае какво да се прави в случая ? :)
От областта с най-много свободни водоеми, Хасково се превърна в областта с най-много платени водоеми, като на някои дори не се допуска спортен риболов. Та питам аджаба няма ли да направите една група от 2ма човека дето да се занимава само с ЕДИНСТВЕНИЯ останал свободен голям водоем в Хасковско, на който се изсипват риболовци от цяла България ?

..., а "Защо аз не се обадих на ВАШИЯТ телефон" ще отговоря така :
Преди няколко години се обадих за мрежар на Сивата вода. 5 минути след като подадохме сигнал мрежаря събра на бързо мрежата и си замина(..,а той беше доста далеч от нас), но ВИЕ така и не се появихте :idea: Иначе много преди това когато съм ВИ подавал сигнал за мрежи на яз. Мандра евала ВИ сте идвали до час и сте си вършили работата :prayer:

Мерси предварително за разясненията на зададените от мен въпроси по-горе :) ! Знам и разбирам, че по-нагоре написаното от мен е вече свършен факт, но как ще я бъде за в бъдеще ?
Много ще се радвам, ако някой от екипа на Д-р Милчев се включи в темата и разясни работи ли се в ИАРА Хасково или сега още не е дошъл сезона за бракониерства :lol:
Изображение
fanti4ko
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 1:02 pm

Re: На вниманието на ИАРА-Хасково.

Мнение от fanti4ko »

Здравейте, ИАРА!

Оплакване, алармиране или не знам какво още да го нарека...

Преразказвам Ви.

Не можах това лято да ходя за риба. По принцип ходя на Марица, областта Харманли - Любимец. Отидох миналата седмица на село (Бисер)...добре го знаете. Видях се с един стар приятел, който живее там. Поразприказвахме се, как е, ходил ли е по Марица, има ли нещо.

Отговора беше доста интересен - цяло лято 2 кг каракуда. Всеки ден обикаляли токаджии по реката и трепели наред. На въпрос защо не се е обадил на Вас отговора беше "Защото ги знаем, че са навързани, като чревца и ако се обадим, бракониерите офейкват. Няма смисъл.".

На всичкото отгоре, хората ги е страх, бракониерите се движели с пистолети и пушки.

Та, не знам, вие ли трябва да се намесите, полиция ли, що ли...още от миналата година съм забелязал, че въобще я няма рибата, каквато беше преди 5 години. 1-2 мрени, 1-2 кефала и това е.

Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”