Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
dartt
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 6:52 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от dartt »

хайде да почнем от ключа за бараката- по морето има около 150 риболовни магазина да допуснем ,че в слабия сезон /тоест сега/ всеки магазин консумира по около 100 дози на седмица ....това прави 15000 дози-по 1лв печалба - 15000 лева на седмица - чисто ,необлагаеми- но Бургазлии /митьовите момчета/ и те искат пай от парсата та затова е войната за червеите а и на магазинерите им писна да продават дози от 15-20 червея докато варненските мутри държаха монопола.сега клиентите им се топят с часове а и те работят през просото -не спазвайки никакви финансови закони и правила макар да имат концесия за вадене на червеи-скоро очакваме развръзка. а недялко е прав,първо ,червеите които той зарежда са в пъти по-добри от тези на красьо,а и като имаш концесия фактури нещо да дава за червея красьо,но доколкото се приказва из магазините данъчните го наблюдават яко и скоро ще има екшън - не може да имаш най-смешния магазин във Варна и да караш магазини в които влиза половин Варна да купуват морския от теб.те данъчните скоро ще ни светнат за що иде реч
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от КИРО »

Да не говорим,че бялата мида е забранена. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
napa
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Окт 31, 2010 7:42 am

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от napa »

dartt написа:хайде да почнем от ключа за бараката- по морето има около 150 риболовни магазина да допуснем ,че в слабия сезон /тоест сега/ всеки магазин консумира по около 100 дози на седмица ....това прави 15000 дози-по 1лв печалба - 15000 лева на седмица - чисто ,необлагаеми- но Бургазлии /митьовите момчета/ и те искат пай от парсата та затова е войната за червеите а и на магазинерите им писна да продават дози от 15-20 червея докато варненските мутри държаха монопола.сега клиентите им се топят с часове а и те работят през просото -не спазвайки никакви финансови закони и правила макар да имат концесия за вадене на червеи-скоро очакваме развръзка. а недялко е прав,първо ,червеите които той зарежда са в пъти по-добри от тези на красьо,а и като имаш концесия фактури нещо да дава за червея красьо,но доколкото се приказва из магазините данъчните го наблюдават яко и скоро ще има екшън - не може да имаш най-смешния магазин във Варна и да караш магазини в които влиза половин Варна да купуват морския от теб.те данъчните скоро ще ни светнат за що иде реч
Евала на Недялко значи от тебе че той кога е давал фактури :?:
Клиента сам избира откъде ще си купи червейте и никой неможе да му наложи откъде
да купи :!: :!: :!: :idea:
Пъти по хубавите червей са си от един и същи водоем :lol:
Когато има някакво наместване на нещата има и такива дето не им е угодно :D
srr.рибар
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Май 30, 2010 12:21 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от srr.рибар »

Бати Киро аз доколкото знам забранената бяла
мида е пясъчна мида "Донакс”.
а тази която се продава по магазините е паразитна
тя живее в тинята !
Аватар
недялко радков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 8:57 am
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от недялко радков »

Хайде да внесем малко яснота:
Първо,за червеите не се издават фактури,а документ за произход,който се къса от риболовния дневник и е официален.Изисква се единствено той,а фактурите и касовите бонове са грижа на търговците.
Второ не вкарвайте интриги,с Красьо сме приятели и неговите червеи са по-хубави,защото там,откъдето ги вадят ние не можем да отидем поради лиса на подходящо оборудване и ЕГН-то на "бригадата"-хората,с които почнахме тая работа преди всички останали и я продължаваме от проста спортна злоба!
Трето,момчетата,за които говорих не са "бригада",а "бакшиши"като мен(нищо,че аз вече не съм) и отиваха на палатки със семействата си на Шкорпиловци.В крайна сметка ги пратих другаде и те пак си извадиха.
А колкото до избора на магазин-правото винаги е било на клиента,а както казва Матьо-като не му харесва,има правото да копае!Имаше едно време един магазинер Цецо,който робуваше на клиентите и влизаше на 4 м. дълбочина с бутилки,издухваше по 2 бутилки на ден,сега иди го питай как е със здравето,а много малко го помнят.
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от КИРО »

srr.рибар написа:Бати Киро аз доколкото знам забранената бяла
мида е пясъчна мида "Донакс”.
а тази която се продава по магазините е паразитна
тя живее в тинята !
Не го знаех това,благодарско за инфото.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от orion30 »

Колегата Недялко Радков е много прав
Тия дето им викате "мутри" всъщност са мангали и бакшиши. Едните копат, другите разнасят. Навремето като работех в рибарски магазин индваше и един пенсионер да носи червеи, но за кратко. Умори се да копа пенсионерската "мутра". :lol: /без лоши чувства към пенсионерите/.
А Красьо и аз го помня наистина издухваше по две бутилки ама сега не се занимава доколкото знам. :D
dartt
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 6:52 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от dartt »

вече и във Варна има алтернативен източник на морски червей, след като бургазлии започнаха да получават екстра качество време беше и Варна да си спомни какво е това качествена стръв.браво на Стефко,на Миро - дием фишинг,на Автогарата,че биха шута на мутреещите се палячовци които ни караха да купуваме всичко друго но не и червеи.задава се баир пред красьовци,матьовци,и техните господари
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от dobria1 »

orion30 написа: А Красьо и аз го помня наистина издухваше по две бутилки ама сега не се занимава доколкото знам. :D
Последно кого помниш Красьо или Цецо(дето Недялко споменава за него)

Що вкарвате интриги между хората и магазините???

Мутрите(и то наистина са си мутри,не пенсионери) ще продължават да си дърпат конците в този бранш,и така ще е докато падат пари,(кое куче се отказва от кокъл бре,кви ги говорите?)
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Kir4o-box
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 4:35 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от Kir4o-box »

dartt вижда се,че и ти имаш някакъв интерес кой от каде да си купува червеи ама хайде спри вече с тези твоите смешни коментарчета против хората
балък
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юни 29, 2014 7:05 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от балък »

Необичам много да пиша ,но търпението си има граници,явно моята е дошла.Възмутен съм от качеството на морския червей който имах глупоста /на два пъти/ да купя от онова дюкянче което отваря към 5 часа сутринта срещу полиграфията,не червеи а иглички....то куката по дебела бе колеги....А девицата зад щанда направо изби рибата - след ката я попитах "а касов бон ще ми дадете ли...." отговорът беше"КО..."Няма ли колеги от съответните служби да напомнят на тея хорица "що е касов бон и има ли той почва у нас..." И.. един съвет към собственика - човече що се не разходиш до Владиславово / там откриха нов магазин / да видиш на какво се казва червеи ....а и да научат девойката " КО " е касов бон.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от dobria1 »

балък написа:един съвет към собственика - човече що се не разходиш до Владиславово / там откриха нов магазин / да видиш на какво се казва червеи ....а и да научат девойката " КО " е касов бон.
Те точно този собственик зарежда сигурно над половината град с червей (така съм чувал) а сега де :wink: :wink:
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от orion30 »

Обърках имената Цецо помня. И продължавам да мисля че "мутри" няма в тая работа. Има предприемчиви хора. Ся тез дет връзват чепарета и продават и тях да ги омутрим. Които иска да е мутра :
1. Права лопата
2. Автомобилна вътрешна гума надута като спасителен пояс
3. Леген с подходящ диаметър спрямо гумата.
4. Ботуши или гащеризон
5. Кола на газ за разноса
6. Стари вестници или брошури от хипермаркети за опаковане
7. Желание за работа.
8. Лекарства от време на време кат ти настине кръста. Простатата и тя не обича да я киснеш в студена вода.
Факта че има толкова много дето преди копаха червеи и впоследствие се отказаха/а все още могат/, показва че никак не е лесно да си "мутра".
Мен ме мързи за себе си да изкопая няколко дози а ако трябва да правя бройка, да спазвам заявени количества, оле майко.

Ако във Владиславово тоя новия магазин е същия за който си мисля, собственикът му е бивш работник на друг рибарски магазин. Продава евтинджоси по 30-40лв. щото най вероятно няма капитал да засклади по манекенски неща. Абе изкарва една заплата момчето, да е жив и здрав.
antanas
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:35 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от antanas »

Къде във Владиславово се намира магазина колега?
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от dobria1 »

orion30 написа: И продължавам да мисля че "мутри" няма в тая работа. Има предприемчиви хора.
Грешно ти е мисленето ама карай,там си има бригади от името на темата ще се досетиш какви са и им се плаща на доза по 70ст. и правят дози по заявка от предния ден + някоя отгоре а дали има мутри сам се сети къде отива разликата от
70ст. до достигането и продаването на магазините на 1,70лв. едва ли разносвача слага 1 кинта само за това че ги разнася :wink: това достатъчен довод ли ти е или е нужно да споменавам и кой стой зад цялата таз машинация :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”