Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от КИРО »

dartt написа:незнам кви са ВАШТЕ ,ама за 50броя яки си цакам двойка и ма боли с кво са,евала на румен а ВИЕ цакайте 2.5лв.за същото, пък нека си е ВАШ.
Въх - хукнахме с рогите напред. :lol:
На сезон ползвам една доза червеи - яко нали ? :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
evgeni jordanov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 9:48 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от evgeni jordanov »

dartt написа:незнам кви са ВАШТЕ ,ама за 50броя яки си цакам двойка и ма боли с кво са,евала на румен а ВИЕ цакайте 2.5лв.за същото, пък нека си е ВАШ.
Еми то за 50 броя естествено, че ще дадеш 2 лева ;)
Затова наш'те тука са по-скъпи - защото са хем едри, хем и повече :roll:
Това, което не ни убива, ни прави по-силни!
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от kopoy_92 »

Аз пък за морски червей до сега не съм давал пари . От езерото си вадя за час, 3-4 дози без проблем и то едри , здрави .
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от КИРО »

kopoy_92 написа:Аз пък за морски червей до сега не съм давал пари . От езерото си вадя за час, 3-4 дози без проблем и то едри , здрави .
Остана сега да кажеш и мястото,после
ще те гледам на опашката в магазина. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
solveiko
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 10:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от solveiko »

Колеги, някой знаели дали продават някъде в Шкорпиловци морски червей.
Аватар
Angel_d4
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 10:30 am
Местоположение: Добрич

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от Angel_d4 »

ако искаш попитай на ЛС dianstefanov89 защото гледам, че в темата за кефалови 2011 вчера и днес е писал точно за Шкорпиловци ;)
Изображение
dartt
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 6:52 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от dartt »

относно блатния червей нека и аз кажа две думи.имаме едно фамилно помещение което даваме под наем и то е риболовен магазин.човека който го е наел ми е приятел и той казва така-докато зареждахме от варненските мутри ,червея беше ужасен /дребен,накъсан, по 20-30 броя в пакет/но от няколко години зареждал от човек който работел самостоятелно и червеите му били супер ,защото плащал повече и циганите правели по-качествени порции.в момента от него зареждали около 90% от магазините в Бургас и околните градове.взех от него порция червеи ,беше добра,когато се върнах във Варна/следвам тук/отидох до кварталното магазинче - пълна скръб...имаше червеи в порцията но много по-дребни от тея при Слави.та това имах и аз да добавя по темата
milinkata
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 7:01 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от milinkata »

dertt,тази тема ,не очаквах да е толкова интересна но....се оказа МНОГО интересна,-защо, защото се оказа ,че и във Варна това е ОГРОМЕН ПРОБЛЕМ - защо....защото /давам пример/ Стефко , който показа как се прави и развива рибарски магазин,който успя да докара воблерите йозури от япония във Варна,който накара японците да научат къде е Варна,УСПЯ да предлага стоки в магазина си които доскоро виждахме само в интернет....НЕ МОЖЕ ДА ДОКАРА СВЕСТЕН МОРСКИ ЧЕРВЕЙ ОТ БЕЛОСЛАВ ДО ВАРНА...../А ДЕ.../ и защо -защото този бизнес се контролира от варненски мутри и трябва да им купува скапаните червеи щото иначе....а помня времето когато Антон продаваше най-качествените червеи във града -сега и при него е пълна скръб....щото и той зарежда от мутрите...Абе момчета ,дето имате магазини....я отскочете до ИАРА занесете редовни документи на лодка за стопански риболов ,подайте молба ,вземете разрешителното ,дайте да циганите добро заплащане/сега им плащат по 0.60 лв за доза/ и ще видите как ще ви скочи работата.живеем в 2011г.,онези мутренски времена УМРЯХА ...дайте качество и ние сме с вас.бургазлии и вие не влизайте в магазини зареждащи от мутрите,дайте да покажем ,че риболова не е под власта на мутрите
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от orion30 »

Мутри. Откога циганите станаха мутри. Просто червея е рядък, мангалите ги мързи да копат/както и нас/ и затова няма. Що да слагат по 50броя/както преди/ вместо 30/както сега/, ами търсенето е по голямо от предлагането. Затова и качеството е ниско и цената висока. Като тръгне иларията, направо си става дефицит. Ако аз бях магзинер на есен ще го вдигна на 5лв/ спекулативно/ и ден година храни. :D
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от КИРО »

orion30 написа:..... ги мързи да копат/както и нас/ и .....Ако аз бях магзинер на есен ще го вдигна на 5лв/ спекулативно/ и ден година храни. :D
Изображение.Така си е де.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
milinkata
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 7:01 pm

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от milinkata »

еее,орионе ,де да беше прав...но я се опитай да си купиш червеи от манговците на вадището след белослав....много ша та боли да знаш...щото едни яки момци ги пазят -червейче да не не се отклони от "верния път" да не станеш герой от филма "кървав червей"/аналог на" кървав диамант"/.а и що мислиш магазинерите не купуват директно от циганите....а...много по тънко ще е - пазарна икономика /има ли посредници -скача цената/ а и чети предни постове -там е казано....аз помня когато магазинерите директно зареждаха от манговците цената беше -1.50....и после едни хора уж за да има ред и дисциплина завзеха бизнеса и цената стана 2.50.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от КИРО »

И ако отидеш си ги изкопаш,много ли ще загубиш?

Аве за 30 мин вадиш си дозата за седмица.
Условието е - да се намокриш краката до кокалчетата,и да поровиш малко пясъка.
При тихо време,и на НОЙ от вън ще ги намерите - амааа ............
Маааалко труд се иска.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от orion30 »

Към Милинката,

Много филми гледаш, а и много са те плашили с Дядо Торбалан като малък. :D

Така като се замисля то червея ТИМ-аджиите го държат. От червеи си купиха Банка ЦКБ, ФК Черно Море, Телевизията Мсат и Черно Море, Радиото Алфа, Вестника Черно Море, Зърнени Храни-Химимпорт, Алея Първа, Стадиона-дет е дупка сега, Партията-Нашия/вашия/ Град. И други техни знайни и незнайни предприятия. Има голям заговор с червея. :D

На оръжие хора, грабвайте лопатите и обувайте ботушите. Докога ще ни мачкат с тоя червей? :D

Той и бензина 2.5лв. И на всичкото отгоре не можеш да си го копаеш сам, ама никой не мрънка. :D
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от Ivan_nikolov »

milinkata написа:еее,орионе ,де да беше прав...но я се опитай да си купиш червеи от манговците на вадището след белослав....много ша та боли да знаш...щото едни яки момци ги пазят -червейче да не не се отклони от "верния път" да не станеш герой от филма "кървав червей"/аналог на" кървав диамант"/.а и що мислиш магазинерите не купуват директно от циганите....а...много по тънко ще е - пазарна икономика /има ли посредници -скача цената/ а и чети предни постове -там е казано....аз помня когато магазинерите директно зареждаха от манговците цената беше -1.50....и после едни хора уж за да има ред и дисциплина завзеха бизнеса и цената стана 2.50.
Това че не можеш да си купиш от тях не е вярно аз съм от Белослав всяка есен влизам с лодка в езерото за риба . Вадя си червеи , но като свършат не излизам пак да копая , а просто се хващам за греблата и отивам до братята роми вземам си дозичка две ( на много по ниска цена от тази в магазина ) аз доволен те доволни и всеки по пътя си ;) това се случва всяка година от 3-4 години насам и то НЕ веднъж годишно ;)
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Морски Червей-Хубава работа...ама циганска !

Мнение от kopoy_92 »

На някой занимава ли му се с продажба . Намерих едно местенце пълно с червей много близо до града в езерото. Ще го кажа на този който предложи най-висока цена . Само с две лопати 1 доза едри червеи са гарантирани . Моля оферти на ЛС .
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”