Въдици и макари с марка Formax.

Модератор: sapuna

okx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:42 pm
Местоположение: софия, сливен

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от okx »

А в София къде може да се види по-голям асортимент от тази марка и по-точно фидери на formax?
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от RAAZIEL »

gentleman написа:Здравейте колеги следя темата и виждам че във форума има доста притежатели на Formax Striker 2,40 имам едно питане относно пръчката интересува ме колко е дебелината на бланката при дръжката и дължината на самата дръжка , благодаря ви за вниманието .
Ta значи,от есента имам striker 2.40-акция 10-30,Кръщението и бе на Дунава като хвърля добре и малки и средни блесни,средни воблери,спинери-за новак като мен в спининга ме кефи-лека и финна.Заливките са перфектни и макародържача бива.Обурудвал съм я с Риоби екуисима 2000-хубаво си пасват двете.На Дунава риба не хванах тогава,но бойното и кръщение бе за сафрид от лодка.Те такъв кеф няма :!: При пълно чепаре пий вода-ама ги дърпа яко и добре се усеща кълването :lol: .Имам 4-5 риболова в морето и още нищо и няма.Това са моите скромни впечатления от тази пръчка.
ТТ.данни
Цялата дръжка е дълга:43,5см,корка с който завършва пръчката тръгва от 22мм и стига до-27мм в самия край,карбончето между двете дръжки-10мм,дебелина и е дълго 12см,реален грамаж-135гр
За тези пари е мозък :lol: :lol: :lol:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
gentleman
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 12:01 am

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от gentleman »

Благодаря колега за изчерпателната информация в крайна сметка и аз заприходих един Striker остава да го сборя с някоя риба :D
Не презирай хилавата рожба - може да се окаже син на тигър
Аватар
genov_eng
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Окт 21, 2004 9:26 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от genov_eng »

Колеги,
аз също имам някои неща на FORMAX - 2 макари (спинингова и фидерна) и един фидер хеви. Доволен съм, най-вече от цена-качество, но не ми се влиза в подробности. Преди 4-5 дена поръчах на един приятел да ми купи куки. Обади ми се и ми каза, че в склада (няма да го споменавам) пуснали и FORMAX (тъкмо ги вкарвали). Реших да ги пробвам и му потвърдих. Огледал мострата и взел. Като ги взех - майко мила. 50% брак. Някои без контра, други с различна извивка, трети с контра от външната страна. Ужас. Сега не ми се търсят, но ще ви ги снимам да видите модела. Бях изненадан и разочарован.
М/у другото имам и горесниманият флуоркарбонов повод на фирмата. Колегата правилно го е оценил - не "държи" на възел.
Явно само макарите и пръчките са читави.
Гено Генов
Изображение
Mitko666
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 10:04 am

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от Mitko666 »

Разполагам с 2бр. ForMax Vulcan-270sm 100-200gr и 2 бр Fantasy -270sm 60-120gr като първите две ползвам за сом на дъно от брега а с другите две си ловя шаран и амур на дъно със всички познати монтажи като и 4-те пръта се държат прекрасно ... за мен поне единствените 2 недостатъка на тези модели са теглото и факта ,че удоволствието от борбата и ваденето на трофейни риби отстъпва в сравнение с подобни пръти изработени от карбо или композити.Говорейки обаче за надежност,здравина и мощ -прекрасни
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от SammY »

Имам 2бр Cast Master 4500 и 1 Серт Прокаст 3007 за фидерите ... Двата вида макари са 1 към 1 , но формакс а за 1.5г доста си смениха звука и при вадене на по едра риба работи ... странно :D Влакното го нареждат , не много добре , но за толкоз пари става ... за извесно време ... Друго е че искат избиране , че има много разлуфтени , уж нови макари ... Шпулите стават на Серта ... За серта няма да говора много , само ще кажа , че разликата в цената е 10лв а в качеството е дубъл ... Общо взето от него не мога да се оплача както от Формакса :D
п.п. Извинявам се за отклонението от темата , но който иска такава макара да завърти и серта та да не прави мойта грешка :D
Изображение
the_bad_god
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 10:51 am

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от the_bad_god »

И аз да се похваля със striker 3.00 m , на живо е по-красива отколкото на снимката :D
Някой да има впечатления от тази сопа http://fishing-market.com/shop/product/ ... 4-sec.html добра ли е изработката , какъв и е строя :roll:
Аватар
blgmspt
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 8:28 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от blgmspt »

sme6ko83 написа:Аз също имам Striker и съм много доволен,като единствения неностатък е,че след известно време плетеняка нарязва водачите,но за тези пари толкова!

Здравейте Колеги,

А също искам да си взема една за бели специално.
За колко време ползване и при колко индензивен риболов се "нарязват" водачите им?
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от INCUBUS »

Вземай смело,моята е на 2,70 м ,с тест на изхвърляне 10-30 грама,а за бели извъобще не е задължително да си с плетеняк -втора година си карам с монофил Колмик К-15 и въобще няма проблеми нито за "бели",нито за "раирани простаци" :lol:
Аватар
blgmspt
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 8:28 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от blgmspt »

INCUBUS написа:Вземай смело,моята е на 2,70 м ,с тест на изхвърляне 10-30 грама,а за бели извъобще не е задължително да си с плетеняк -втора година си карам с монофил Колмик К-15 и въобще няма проблеми нито за "бели",нито за "раирани простаци" :lol:

Мерси INCUBUS,
И аз на точно като твоята съм се спрял. Даже я поръчах вече ,че я намаше налична. Едната ми шпула е винаги готова с 0.22 монофил :)
Тази няма да ми е основната въдица, тъй че смятам че и с плетено да я ползвам няма да имам грижи.....

Благодаря ти за отговора
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от М. Сталев »

Колеги някой виждал ли е този фидер из магазините да изкаже някакви впечатления

http://fishing-market.com/shop/product/ ... -60-m.html
Аватар
blgmspt
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 8:28 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от blgmspt »

Здравейте Колеги,

Нещо ударих на камък с намирането на желания от мен Striker 2,7 10-30 онлайн, след като се окааза че и там където я бях поръчал се оказа неналична и ми отмениха поръчката.
Някой знае ли магазин в Пловдив, София където сте ги засичали и все още ги има?


Благодаря
Аватар
sme6ko83
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 283
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 9:05 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от sme6ko83 »

Виж в Булит дали я няма!
Аватар
blgmspt
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 8:28 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от blgmspt »

sme6ko83 написа:Виж в Булит дали я няма!

Здравей,

Точно там си я бах поръчал, но казаха че и от складовете не могат да я набавят!

Ако някой друг се сеща?!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Въдици и макари с марка Formax.

Мнение от bobo_33333 »

blgmspt написа:
sme6ko83 написа:Виж в Булит дали я няма!

Здравей,

Точно там си я бах поръчал, но казаха че и от складовете не могат да я набавят!

Ако някой друг се сеща?!
В Търново мисля имат магазин на Формакс,колега си взема от там преди време.
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”