Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Модератор: sapuna

Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от Павел Иванов »

:lol: :lol: :lol: Тежка , тежка , колко да е тежка :roll: От известно време съм се закотвил на 90 кг. плюс , минус две кила от време на време , та тежка бех преди неколко години и двайсет и две кила отгоре :lol: :lol: :lol:
Упоменатото , мое , ДАМче , извъобще да не се приема като препоръка за морска спинингова въдица . Въпреки че е навъртяло огромен километраж по разни курорти из Италия , Испания , Канарските острови , Хърватска , Гърция , Турция и един , два пъти на нашето си море , то е ползвано инцидентно , само когато не е имало какво друго да се прави . Не съм фен на морският спининг , та не мога да взема отношение по темата под формата на съвет .
Относно упоменатите по-горе три вида въдици , то съм имал досег само до Катаната и определено не ми хареса .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от bobo_33333 »

Аз там съм пораснал...
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

Ура :D Вече съм горд собственик на Formax Striker 2.70 m. 15 - 40 gr. Евала на вносителя! :drinkers: :prayer:

На първо тръскане пръчката стои много добре, стегната и не е тежка, въпреки каталожните 247 грама.

Аре Йедри гръцки рибиииии идвайтееееее :supz:
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от RAAZIEL »

Здравейте колеги,прочетох темата защото и мен ме мъчи тази дилема...напоследък :roll:
След първите ми успехи тази година в спининга се разбра,че имам нужда от ъпгрейд на оборудването.
Ползвам Formax striker 2.40m 10-30 с ecusima 2000-комбинацията за мен е перфектна и ми служи вярно няколко години,НО тази година на два пъти се почуствах безпомощен :shock: :shock: :shock: те това
Изображение

го вадих 20 минути...ами ако бе по-голяма :?: :!: :?: :!:

Та търся спининг на 2.70 за същата цел-воблери 15-30гр.
Ето какво съм набелязал засега
http://bigmall.bg/product/15581/formax- ... 0-270.html
http://akvasport.com/product/8806/spini ... 70-mh.html

Ще съм благодарен на някакви коментари по въпроса :drinkers:
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от MARLIN »

И в крайна сметка кво си взе ... Скоро един прятел и той ме пита за Lazera , но на мен не ми е попадал в ръцете. И му викам: Ми не знам, не съм участвал в междузвезни войни . :D Ако някой има впечетления нека сподели.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от RAAZIEL »

MARLIN написа:И в крайна сметка кво си взе ... Скоро един прятел и той ме пита за Lazera , но на мен не ми е попадал в ръцете. И му викам: Ми не знам, не съм участвал в междузвезни войни . :D Ако някой има впечетления нека сподели.
Предполагам,че към мен е отправен този въпрос,та от питането ми през септември,доста вода изтече и доста спининги минаха през ръцете ми,докато ,,открия топлата вода".
Първо за lazera да ти кажа,че го разпънах в един магазин-не ми хареса баланса му,а и първия голям водач бе залепен на криво :shock: .
После една Abu garcia на 2,7 взех,която продадох без дори да я пробвам...
Без малко един Savage gear bushwhacher да взема,но там се разминаха нещата.
Едно Alcedo също мина през ръцете ми,хубава перфектно изработена пръчка,но неподходяща обаче за морски риболов,която също ,,хвана"пътя и радва новия си собственик..докато истината дойде от страната на изгряващото слънце...

Angler's Republic Palms SHORE GUN 10-40/2.92/е пръчката която ми пасна и разцъках в Гръцко и съм супер доволен от нея,но и това не е всичко...
Оказа се,че не се справя добре с по-малките воблери,а и някъде е нужна и по-къса пръчка,та тогава се обърнах към друг японец,а именно
Tailwalk Salty Shape Shore Stick 86L-/7-24/
След тази ми покупка и няколко проби,наистина мирясах и разбрах,че засега това са пръчките ми...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от MARLIN »

Ами добре си се ориентриал. :D С здраве и много емоции от мен... Пътя е дълъг и труден ама все води до качествените неща. Рано или късно всеки разбира, че с 60-70 лв не се получава , ако се целиш по-високо де. И аз това искам да го убедя ама той си знае....
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”