Блесни

Модератор: sestrata

Аватар
dimi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 466
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 6:33 pm

Блесни

Мнение от dimi »

Нека и аз да се наредя до модераторите и пусна една тема :D :D :D .
Еми колеги нека всеки сподели своя опит с блесните и да обменим мнения кой с каква блесна е имал успех!И нека аз да започна в галерията имам кефал Изображение хванат с Mepps Aglia TWИзображение много успешна блесна(поне за мен)! :) :) :)
Последно промяна от dimi на Чет Апр 03, 2008 3:11 pm, променено общо 3 пъти.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Блесни

Мнение от RAMIREZ »

Започвам с ''Most famous'' блесни - Блу фокс и по точно ''Vibrax Hot Papper''
Изображение
изкарвал съм прилични кленове р.Струма на SYR,SYB и CYR.
Следващите в списъка ми са Мapso moleda e ''Iris''
Изображение
При този модел речните кефали са по малки,но въпреки това е уловиста:)
По отношение за воленето и облавянето с блесни нямам конкретна тактика , но смятам че в темата за ''Воблерите'' колегата AL CAPONE е дал опималния вариант за успешен риболов - цитирам ''Облавянето – при мен Започва от вътре на вън или по точно от покъса дистанция към поотдалечена, за да не подплаша с първото хвърляне рибата по цялата дължина на линията! Следва завъртане по часовниковата стрелка, през два три метра докато се облови избрания участък! Няма абсолютно никакъв смисъл да се цопка на едно и също место последователно.''
Последно промяна от RAMIREZ на Съб Апр 05, 2008 7:07 pm, променено общо 4 пъти.
Изображение
Аватар
dimi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 466
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 6:33 pm

Re: Блесни

Мнение от dimi »

Ето ги и най-уловистите блесни на Бат Стан- Пантер Мартин !
Аз лично не съм ги ползвал поради простата причина че разбрах за съществуването им наскоро но като се поразрових видях че са доста търсени блесни а щом е така трябва и да са много уловисти! :wink:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Блесни

Мнение от RAMIREZ »

И за Мепсовете да напиша накой ред:)от моя скромен опит:
Изображение
Mepps Aglia- на сребристатаи златистата съм вадил инцидентни костури.Познати са вадили пъстърви , но аз така и не съм успявал , нещо в тактиката ми куца предполагам:)
Mеpps Aglia TW - кленове само, незнам защо но много често я подгонват и след това се отказват, а и по горе колегата също е уловил клен на нея.
Меpps Lusox - признавам си че си я купих скоро и все още не съм улавял нищо с нея, но от колегите във форума, и мои познати съм виждал снимков материал с добри екземляри от щука уловени на сребристата блесна.
Циклопа - сребристата на черни и червени черти са идеални за распери по р.Дунав, и за щука.
Mepps Decore- имах целия комплект, но с времето ми останаха само 2, останалите са на по храстите и коренищата около Струма- перфектна е за кленове.
Изображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Блесни

Мнение от sapuna »

Понеже не е уточнено за каква риба става на въпрос,то ще си позволя и аз да презентирам моя фаворит при риболова на щука!
Визирам Gepard Robinson!

Изображение

Използвам я от скоро.Имам три извадени щуки за три излета,като рибата не вземаше нищо друго.И трите удара бяха непосредствено до брега.
Блесната е снабдена с утежнена глава и замятането на далечни дистанции е като детска игра.Възможно е воденето на различни дълбочини.Въртенето на листото е тежко и допринася за постоянен усет в/у примамката.Вертикалните помръдвания на пръчката и бавната проводка са препоръчителни.Според производителя,хидроакустичната следа във водата след блесната въздейства ефективно в/у костура и щуката.Костурите при мен са дребни и не мога да твърдя,че биха я подгонили,но за щуката го гарантирам!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
dimi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 466
Регистриран на: Вто Яну 29, 2008 6:33 pm

Re: Блесни

Мнение от dimi »

Аз също съм много доволен от Mepps Aglia Brown and Rainbow Trout
Изображение
Доста добри блесни за пъстърва на които много пъти съм спасявал празната кошница!Също друга любима блесна в облачно време ми е Mepps - Aglia Fluo
Изображение!
По нашите реки има една малка бяла пеперудка и пъстървата много добре си кълве на нея и блесните на мепс които се доближават горе долу до нея са Mepps - Bug ИзображениеБлесните-Мухи.Не мога да кажа че съм много очарован от нея но вършат работа!
Поздрави!
Аватар
Drago
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 5:21 pm
Местоположение: София

Re: Блесни

Мнение от Drago »

За клен едни от най-уважаваните от мен са тези моски:
Изображение и
тази е двойка
Изображение
natrii
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 748
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 6:36 pm
Местоположение: Столичанин =[

Re: Блесни

Мнение от natrii »

Колеги...коя блесна за какво е? :mrgreen: Значи лявата е за пъстърва...хващал съм и клен на нея...а дясната за какво е? :shock: За повече инфо относно как съм се сдобил с тези блесни вище в Успешни! :mrgreen:

Изображение
ПАЗЕТЕ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Блесни

Мнение от Павел Иванов »

Джаксънчето отдясно си е много добра имитация на Пантерките и си е уловиста блесна как и да я погледнеш сал трудно "тръгва" в началото ама тва не е болка за умирачка !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
natrii
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 748
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 6:36 pm
Местоположение: Столичанин =[

Re: Блесни

Мнение от natrii »

Ами...тази дясната я извадих от под водата...значи хвърлям си аз мойта...и закачих нещщо...навивам и над водата се показа друго влакно с огромна топка корда с една плувка и дястната блесна в мазалото...мойта също се закачи там...скъсах и мойта отиде с другата и плувката у водата...но бях упорит...та вързах за най-дебелото ми влакно една пружина...и на нея една тройка кука...само такива неща да закачим имах :mrgreen: Та замятам да закача мазалото и да си го прибера...па и още една блесна да си взема :twisted: :twisted: Та фърлям към 10-15 пъти...закчих го...излезна над водата ама се отскуба...пак 15-20 пъти и пак закачих ама тогава хубаво се беше закачило скъсах другото влакно под водата и си прибрах... "улова" :twisted: :twisted: Та за каква риба казвате че е? :roll:
ПАЗЕТЕ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Блесни

Мнение от Павел Иванов »

Джаксънчето е не много успешна имитация на Пантер Мартин . На него можеш да очакваш всякакъв хищник но малце трудно се развърта и има нужда от по-бързичко водене за да работи добре !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Блесни

Мнение от Камбата »

Ето блесните за кефал и костур,които са в момента в кутията ми. :lol:

Изображение
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Блесни

Мнение от RAMIREZ »

Изображение
а тези за в моята кутия - извинявам се за лошото качество на снимката!
Изображение
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Блесни

Мнение от Камбата »

Готини са. :lol: Незнам обаче на коя по-напред залагаш.На всичките ли си хващал?Тези с камбанките са май някакви си Титан,или нещо от сорта.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
puntakis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Яну 24, 2007 5:29 pm
Местоположение: София

Re: Блесни

Мнение от puntakis »

Аз съм на мнение, че и по-ниския ценови клас блесни хващат, не по-малко рибки(стига да са подбрани правилно)
имам предвид сходните модели на Мапсо и Моска спрямо Мепс...
...отплеснах се!
Ето малко блеснички
http://gallery.nariba.com/showphoto.php ... 500&page=1

На черния Мепс и на "Гръмотевичната буба" нямам хванати риби, но го отдавам на неможене и незнание от моя страна.
На останалите имам клен, костур и много хвалба за "Блек Фури"(пъстървичка хваща)
http://gallery.nariba.com/showphoto.php ... 500&page=1

п.п.Ако има някой, да ме светне в каква вода и осветеност се ползва успешно Черната блесничка ще съм много благодарен!

Поздрави!
Love & Ribolov
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”