Днес на морето

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
ribkata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 11:06 pm
Местоположение: Пловдив/Каварна

Re: Днес на морето

Мнение от ribkata »

Днес на морето... Около Шабла ,Каварна,Варна... и областта земетресение 5 по рихтер :shock: Епицентара е 18км на вътре пред нос Калиакра ... Тва е което знам ас ... Може да знаете,но може некой да разбере от тук ;) Бях на работа и го усетех беше лудо :lol:
!!!НАСЛУКА!!!
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: Днес на морето

Мнение от Николай Неделков »

Евала за всички излети , направо ми сгря душата.
А това :arrow:


Изображение


е черноМОРСКА пъстърва.
Морската прилича повече на бяла риба и не съм сигорен дали в бълграските води на Черно море има изобщо така наречената See trout.
В книгата за рибите в България не фигурира.


Изображение


Черноморската пъстърва на дължина достига 80–90 см, а на тегло 7–8 кг.
Морската пъстърва рядко надвишава 25-30 см.
Преди 2 седмици в Гърция хванахме 10-тина по 15-тина см и много се зачудих какви риби са всъщност , но проучих :roll:


Изображение

Изображение
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Вече 5 дена от както се развали морето и не съм ходил за риба. А пръта и макарите ме сърбяяяят :D .Снощи след работа се поразходих до японското. Опънах си флуорокановото чипаре със зелено ламе и с първото мятане извадих едра хамсия. И после близо час без удар. Смених с чипаре подарък от дядката от първата балканска с голи куки и с първото хвърляне се получи те тва
Изображение
Чипарето на кълбо с четири хамсалака. И така леко-леко работата потръгна. В един момент нещо по-стръвно ми опъна и хоп
Изображение
Сафридче на гола кука. До към20 и 30 ч приключих с трийсетина риби, а бе доволно.
Изображение
Иначе имаше колеги от 14 ч и имаха по полвин кофичка. И Тошко зарганджията беше там. Оставил зарганите да си хвърлят хайвера и да се множат :ANAL: , а млати небрежно хамсиите с едно дълго чипаре. Над кило имаше. Следващия път май ще снаждам две чипарета па да видим. Поздрави!
Боцмана
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 5:15 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от Боцмана »

С нетърпение и с големи надежди очаквах да се поуспокои морето. Днес сутринта с Карид наблегнахме на зарганолов. Имаше повече динамика спрямо предната седмица, но бройката е под очакванията. Кам тези , които виждате може да се добавят две освободени писалки, един мазен пльосна на неправилното място и още две от дребните поведени, но незаковани достатъчно добре.
Изображение
А Бай Карид задобрява!
Ще видите по-късно!
sharo1

Re: Днес на морето

Мнение от sharo1 »

Боцмана написа:
А Бай Карид задобрява!
Ще видите по-късно!

:lol: :smt023 :smt038 :smt041
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Щи дам един "бай" :lol:
От миналата сряда не бях фащал заргани, оставих ги да фърлят хайвера пък и морето беше се бъгнало яко. В комбинация с десетдневните ми червеи отлежаващи в храдилника предпоставките за едно добро капо с Боцмана се бяха очертали напълно реално. От тъмно до 6 и нещо нямахме и удар и тогава колегата роди без да се усети двузначния риболаф " Ако сутрин рано не удариш нещо да го ева и риболова" :lol: След тая попръжня работите потръгнаха в доволно темпо. Ако не бяха и тройката делфини скачащи като в делфинариума и наплашили всичко живо във водата в рамките на половин час можеше и по-добре да е. Резултат 13 засечени и поведени и 13 извадени-големо кпд. Двете продължават да наддават грамове. Другите тая вечер с бирчок :drinkers:. По позната традиция двамата с Боцмана с последните си замятания извадихме по последна рибка и от там на работа. А забравих, все повече захаресвах въпреки оплитанията полупотъващия дарт кастър :wink: .
Изображение
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Днес на морето

Мнение от Local »

Бравос младежи, добре си ги хващате :wink: .
карид написа: А забравих, все повече захаресвах въпреки оплитанията полупотъващия дарт кастър :wink: .
Аз познавам един, който има единствения потъващ дарт кастер в Бургас. :lol:
Клавиатура риба не лови!!!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Днес на морето

Мнение от snegk »

Добре сте.Ние днеска с Велчев си търсихме място в околията,но навсякъде на гонят.Пристанещето на стария град, не пускат,на Робинзона не пускат.Само на левия бряг на стария град, но там само лапинджак и закачки. :twisted: :smt023
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Днес на морето

Мнение от tolio_pm »

Пуууууу,мяма ли да идва 10-и септември;че да се включа и аз :? :? :x
Поздрави за улова на Бургаската група :shock:
Ппс:Живи,здрави може да си спретнем едно "съревнование"по зарганоулов на юг от Бургас :D ,ама след горепосочената дата :wink:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Боцмана
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 5:15 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от Боцмана »

Днес палачинката се обърна. Ето ги моите риби 8)
Изображение
Смених бомбардата, преминах на плуващ дарткастър - 32 грама.
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Боцмана написа:Смених бомбардата, преминах на плуващ дарткастър - 32 грама.
Време ти беше. Аз се поизложих днес 4 зизита и една рилийзната. Утре ще се реванширам, че червея ми артиса. :D
Боцмана
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 5:15 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от Боцмана »

Хубави маратони си правим :lol: Вчера сутринта това:
Изображение
А вечерта на нощен за сафрид с Карид, Локала и доктор Марти. Защо ли се спотайват та се измъчвам с писане?
На мен ми хареса- тишина, тъмнина, спокойствие, ракийка, биричка. От към риби слабо, някъде към половин кило на човек до два часа след полунощ.
А другото ми предложение бе да си вземем спалните чували и на разсъмване да запукаме наново заргана - никой не ми се върза :lol:
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

И мойте риби(сафридите) бяха малко над полвин кило. Сутринта се засилвам с фотото, а те взели че се изчистили :D
Боцмана написа:А другото ми предложение бе да си вземем спалните чували и на разсъмване да запукаме наново заргана
И по това може да се мисли в най-близко време. Само морето да се оправи.
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

карид написа:И по това може да се мисли в най-близко време. Само морето да се оправи.
Морето се пооправи, а не става само с мислене. Трябвало и да се ходи за риба. Двамата с Боцмана привлякохме в екипа ни сладководната Карида и спретнахме едно морско сафридоловче.
Изображение
Това са мойте на дъното на зарганската кофа от 25 л.
А това са на Каридата-двойно повече. Общо около две кила.
Изображение
Аз се отличих с горния трофей обаче, при положение, че излизаха като долните.
Изображение
Обърнете внимание на часа на снимките. Интересно, че доста народ оди, но не пише и ред у форума, а само черпи инфо от тук.
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

А ето и как продължих със зарганите, които бях оставил да поотпочинат и да вземат глътка въздух :lol: .
Реших да посетя едно ново местенце и се отцепих от компанията но... Авария на пътя ме принуди още по тъмно да търся пътна помощ, в чиято роля влезе кой? Боцмана разбира се :D Пак изкара едно пиенье от мен. Разделихме се всеки при своите заргани и ски кво стаа.
Въпреки закъснението от 45 мин с първото хвърляне излизе писалка и пак влезе в морето. Последваха няколко заргани и след десетото ми замириса на рязяна зарганска кожа за стръв, тъй като червея, който ми бяха пробутали беше добре втасал поради продължилото доста време кофти море. Почти при всяко замятане имаше 2-3 удара, понякога от добри заргани, понякога от хабичервеи (писалки), а понякога и от наедрели талибанци и накрая на куката само главата на червея, е и понякога и някоя риба де. В момент на дълга пауза колегите около мен се отчаяха и оттеглиха, но не и аз. И имало защо. След поредното замятане последва мощен удар, припляскване на повръхността на водата и рибата пое към дъното. Казах си платерина е и се заиграх с аванса, все пак бях с флуокарбон 0,125. Бях нагазил 1-2 педи във водата. Почти до брега ми бяха нужни 3-4 оборота за да извадя добичето, но гадната вълна в прибоя точно тогава избуфка върху повода и рибата беше изтласкана (над водата и видях чофката и) при мен и като в анимационните филми направи пълен оборот около мен след което изчезна с куката. Беше зарган между 50и 60 см и дебел колкото платерините...Най-едрия който съм закачал изобщо.
Последва още едно кълване и откачане вече на едра платерина и смених с повода с по-дебел , с неустановен произход от ранния ми период без да знам флуокарбон ли е или монофил и резултата не закъсня. ОБщо 6 платерини и 3 отървани, но голям гот. Интересно, но на два пъти в пасажа от платерини ми удряха зизита. Приключих риболова с рекорд за сезона от 14 зизита, 5 върнати и 3 гелета.Някои от дребните бяха нагълтали чак в червата. А какво ли щеше да се случи ако бях дошъл по тъмно на скалите... Следващия път.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”