Днес на морето

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

За да не ходя гладен снощи пак ходих :D , като и забрах комшията Ванчо. Дадох му чепаре с ламе, а аз бях с перушина-никаква разлика в кълването. Повтори се онзиденшния сценарий по едно-две, но редовно след 20 ч. Сафридчето даваше и след свечеряване, а се обаждаха и едри хамсии. Кога ли ще размятам чепарето с голите кукички? :smt017 . Пак си бях взел фотото и имаше защо...
Куриоза се случи към 19 ч, когато един колега се приближи на двайсетина метра зад нас и се развика "Вижте каква голяма риба хванах". Обърнах се небрежно през рамо и му казах, че сигурно е карагьоз и продължих да си чепарувам, а той пак иде към нас и казва "Май не е карагьоз, щото няма люспи". Тука вече надуших сензацията, оставих пръта и го погледнах в ръцете. Държеше някаква риба, хваната в парцал и така я стискаше, че не можех да я видя. След като я остави на земята, я познах-морска пъстърва ако не греша,около 30 см.
Изображение

Изображение

За първи път виждам на живо такова животно, и да го снимам беше готино. Някой от морския форум от Варна също се беше похвалил тая година с подобна слука. Чипарето на което е хваната е комбинация от перушина и зелено ламе. А най-важното куките-човека каза, че били едни стари, големи, черни, ръждиви и ненадеждни. "Както си цъках сафридчето нещо така мощно ми опъна, че щеше да ми изтръгне пръта от ръцете" каза колегата и си замина.
Изображение
Това е общо малко над полвин 5 л кофичка. И както забелязвате това не е моята :D . Рибката отиде при Ванката, който и след 21,30 ч не искаше да си тръгва.
До скоро.
Изображение
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Днес на морето

Мнение от Булти »

и Ватуса от Подводен харпунира Морска Пъстърва тоя сезон...нещо различно става тая година пък не знам :shock:
Аватар
milen kordov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 8:53 pm
Местоположение: Варна

Re: Днес на морето

Мнение от milen kordov »

Преди 5 години взех две такива пъстърви на мрежи,кефалени мрежи,зимата.Едната беше около кило,а другата две кила.На същия ден един колега имаше над три колограмова риба.Интерестно беше,че върви заедно с кефала от негов бой.
Аватар
patter
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:23 am
Местоположение: Варна

Re: Днес на морето

Мнение от patter »

Само такива неща да се чуват. Дано се 'зариби' нашето море и да се върнат рибите, за които само градски легенди се носят :-) Във варна хванаха скумрийка, сега пъстърва ...
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Днес рано сабахлян с бомбардите и съфорумеца Vanio 78 беж на морето. Вятър лек, ма вълнението кофти. И въпреки това рибите не липсваха. Туй от мен.
Изображение
Ванката и той се разписа. След 8 ч. времето хептен се сговни, излезе и вятър и ние бяхме до тук. При тея условия толкоз.
Странно второ ходене за зарган тоя сезон и още нямам капо! :lol:
Последно промяна от карид на Сря Юли 15, 2009 4:30 pm, променено общо 1 път.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Днес на морето

Мнение от tolio_pm »

За да не ходя гладен снощи пак ходих :D
Бре,работа няма ли за вас туи лято,хаимани с хаиманите ви :D :D
Благородна завист за улова :smt023
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
logman
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 6:26 pm

Re: Днес на морето

Мнение от logman »

Тая морска пъстърва ми събра очите за пръв път чувам и виждам.Ако ми бяха казали щях да си кажа тея ме базикат :roll:
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Днес с Боцмана неприлично рано бехме на морето, а то все още не може да се успокои. Пообсъдихме тактики и места и заехме едно маааалко по-закътано местенце. Естествено южно от Бургас. Неприлично рано беше хваната и първата риба от колегата за деня към 5 и 20 ч :D луди, луди. Риболова беше тегав с редки моменти на оживление. Около осем часа напече яко и поехме обратно на работа. Туй са мойте рибки.
Изображение

Те обаче бледнеят пред "сабята" на Боцмана.
Изображение
ribkata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 11:06 pm
Местоположение: Пловдив/Каварна

Re: Днес на морето

Мнение от ribkata »

Браво добра заргана ;) :P
!!!НАСЛУКА!!!
Боцмана
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 5:15 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от Боцмана »

Благодарности на Карид за приятния съвместен риболов. Те каква хубава снимка изтипосал 8)
Живот и здраве другата седмица продължаваме с нови серии!
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

Боцмана написа:Живот и здраве другата седмица продължаваме с нови серии!
Ами другата седмица дойде и съответно продължаваме. След като известно време нямахме водоснабдяване, реших че трябва да видя как са зарганите. Няма да ходя неопрятен на работа я :lol: . Пак неприлично ранко на морето, връзване в романтичната морска тъмница към 5 ч. и нещо на бомбардата и цоп във водата. Днешния риболов се върти около цифрата 5. Неприлично ранко се обади и първото зизи към 5,35. И след него за 50 мин. имах 5 удара, 5 засичания и 5 риби в кофата. Последва неква дълга пауза с удари, но без риба и към 7 и 30 ч рибките отново започнаха да посещават кофата. И те така докъм 8 и 30 ч ги направих десятка. Бегъл поглед в насипно състояние.
Изображение
След като слънцето се вдигна ми направи впечатление, че рибата си промени поведението. Почна да пипа плахо, като малка писалка, след засичане да не оказва почти никаква съпротива и едва при ваденето на брега с мисълта, че трябва да пускам писалката ми опъваше яко 40 см мазник.
Вкарах и малко мания като си разделих дозата на две. Едната я взех с мен, а другата в хладилната чанта в колата на хладно. Малко грижа за стръвта никога не е излишна.
Снимка на скалата ала Боцмана.
Изображение
В заключение да кажа, че миналия сезон трябваше да дойде средата на октомври за да направя десятка +, а пък вижте как почна този...
Поздрави!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Днес на морето

Мнение от snegk »

Разбираш му на морския :smt023 :smt023 :smt023
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
zografa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от zografa »

Ей ама пак ми вдигна кръвното с тея заргани браво на теб и евала ,че споделяш та да се порадваме и ние .......ама пуста работа няма време за друго
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от карид »

И днес рано-рано с Боцмана хванахме зарганите по бели гащи. Историята от вчера се повтори и почти си изпълних нормата. Имах и 3-4 отървани, смених куката и всичко се оправи. Иначе скоро съм нямал такъв риболов и двамата с последното си хвърляне за деня да извадим по 1 зарган и веднага след това да сгънем такъмите. Работата ни зовеше-ко да праиш. Иначе приятно време и компания и рибките бяха активни.
Туй в кофата на тръгване.
Изображение
Тука стифирани като за продан.
Изображение
Третия мазник отдолу нагоре бая ме озори. Сигурно имаше 150 гр минимум.
А Боцмана пак се доказа като майстор на платерините. Хвана три вида риба(и един сафридакис)
onzinasi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 527
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 8:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: Днес на морето

Мнение от onzinasi »

Вие сте луди бре :lol: Ша ма накарате и аз да се включа.Пък като влезе сезона не ми се мисли.Бравус :smt023
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”